Bleach (2004) (seriál)

Bleach prvních 20 dílů nijak zvlášť nevybočuje z lepšího průměru. Poté se skupina studentů přesouvá do světa shinigami, a to je část, kde si bleach v klidu zaslouží *****. To trvá zhruha do 65. dílu. Od té doby až do teď je zas bleach jen lepší průměr... Ale zdá, se že některé staré postavy se mají brzo vrátit a tím by se bleach mohl opět vyhoupnout vysoko... edit: tak skutecne, nyni je bleach bezpochyby opet na *****

Narutaru: Mukuro naru hoši tama taru ko (2003) (seriál)

Velmi zjednodušeně řečeno, je to taková drsnější (o dost ;) verze pokemonu. Ale nelekejte se. Několik dětí objeví příšerky, které se od nich nehnou. S pomocí těchto příšerek se pak z některých dětí stávají vraždící maniaci. Když k tomu připočteme pohnuté dětství jedné z hlavních postav, není o napětí nouze. Dojem kazí neúplný konec a tím ne naplno využitý potenciál tohoto anime. A anglická manga bohužel končí tam, kde anime...

Kidó senši gundam SEED - Destiny (2004) (série)

V podstatě totožný děj s Gundam Seedem, akorát o pár let později musejí staří známí opět do zbraně a opět na opačných stranách barikády. Přibydou také nové postavy, bohužel jednou z hlavních je naprosto otravný Shinn...

Kidó senši gundam SEED (2002) (seriál)

Hodně dobrý a to nejsem zrovna fanda mecha anime. 50 dílů je sice docela nápor, ale skvělé postavy, příběh, hudba či závěr ho snadno pomohou překonat.

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Z Haruhi se bezesporu stal kult. Jistě, seriál je to poměrně originální, ale mě tolik nechytl. Celou dobu čekám, že se něco stane, ale kde nic, tu nic. Výborná animace.

School Rumble - Nigakki (2006) (série)

Druhá série není tak dobrá jako první, ale pro fanoušky school rumble stále povinnost.

School Rumble (2004) (seriál)

První série si zaslouží jedině hodnocení nejvyšší. Snad u žádné školní komedie jsem se tak nezasmál. Obrovskou zásluhu na tom má především vynikající střih.

Kareši kanodžo no džidžó (1998) (seriál)

Love story se spoustou filozofování. Až na nepochopitelný konec, dá-li se to tak vůbec nazvat, perfektní podívaná.

Midori no hibi (2004) (seriál)

Roztomilá love story, spousta humoru a kvalitních postav.

Gungrave (2003) (seriál)

První půlka nemá chybu a v ničem si nezadá s hranými mafiánskými filmy. Pak se do toho vmíchají genetické pokusy na lidech a už to ztrácí šťávu... Perfektní závěr však tento neduh zcela vynahrazuje.