Oko (2002)

Moje první setkání s asijským horrorem. Pokud se Oko ovšem horrorem dá nazvat. Námět jako takový nebyl až tak převratný, ale provedení se mi líbilo hodně. Znepokojivá atmosféra byla vytvořena velmi jednoduchými a nenápadnými prostředky. Ten romantický podtext mi ale vadil. Vlastně celkově to bylo hodně klišoidní a neoriginální, ale zanechalo to ve mně dojem, proto dávám čtyři. HUDBA: Orange music - na správných místech minimalistická, na správných místech tajemná, až horrorová.

Královna Margot (1994)

K tomuhle filmu jsem se dostal náhodou v televizi, a musím říct, že mě velice příjemně překvapil. Takovou věrohodnost, naturalismus a hlavně pravdivost jsem v historickém filmu asi neviděl. Hlavně ten masakr hugenotů, ulice plné mrtvol, šlechtici v zakrvácených oblecích a mastnými vlasy. Výborný film, kterému však do dokonalosti něco scházelo. HUDBA: Goran Bregovic - celkem mě překvapilo, že je zrovna od něj. Ve filmu hrála celkem podřednou roli, ale důležité scény hezky pobarvila.

Petr Pan (2003)

Já moc nechápu, proč tak malé hodnocení? Ten film byl moc pěkný. Krásná milá pohádka, která musí potěšit všechny děti a nejen je. Jeremy Sumpter hraje výborně, stejně jako ostatní dětští herci. Snímek samozřejmě v mnoha věcech pokulhává, ale celkový dojem je velice příznivý. HUDBA: James Newton Howard - pohádková, ne přímo podařená, ale na to já jsem dost náročný, takže byla hezká.

Erasmus 2 (2005)

Příjemný film srovnatelný s prvním Erasmem. Jen ubylo humoru a přibylo klišé, to, co bylo vtipné na předchozím snímku, je zde dovedeno ad absurdum a neustále opakováno. Vypadá to, že jen kritizuju, ale přes všechna tato "úskalí" se mi Erasmus 2 líbil. Takovýchto inteligentních filmů pro mladší publikum není mnoho. Xavier je neuvěřitelně blbej:-) Čtyři hvězdičky taky dávám kvůli Audrey, protože je prostě boží...HUDBA: Loïc Dury, Laurent Levesque - zajímavá a neotřelá...taková ztřeštěná. K filmu se jednoznačně hodila.

Saw: Hra o přežití (2004)

Výborný nápad, skvělý příběh, víc pozitiv bohužel nevidím. Brutální násilí ve filmu prostě není pro mě. HUDBA: Charlie Clouser - účel snad celkem splnila, na atmosféře však nepřidala, tu tvořila zejména skvělá výprava. Ptáte se, jestli budu hrát dál? Ne, jedna hra o přežití stačila.

Šumná Jihlava (2006) (TV film)

Konečně se tohoto svérázného zpracování moderní architektury dočkalo i moje "rodné" město. Vávra nám nabídl přehršel staveb, některých známých a očekávaných, jiných překvapujících. Pohyb na chůdách mu trochu znemožnil více se nechat unést, jak jsem u něho zvyklí z jiných měst. Ale dobrá práce! Jen ať je Prior ukázán v celé své ošklivosti! Potěšila mě i kaple v Jestřebí nebo Hoffmanův dům v Brtnici. Mohlo tam být i něco z Polné, i když zrovna nevím co, ale to je jen takové patriotské přání:)

Erasmus a spol. (2002)

Moc příjemný snímek, z kterého jsem byl zprvu na rozpacích, ale pak si mě s přehledem získal jeho jemný a inteligentní humor. Například Belgičanka a její vysvětlení dvojjazyčnosti Belgie, občas dost vtipné hlášky...ale fakt bych zabil toho bratra té Britky, nesnesitelný týpek... Ke konci (loučení) mi málem vyhrkly slzy....Ale úplný konec mi přišel, jako by byl na objednávku Evropské komise, i proto nedávám plný počet.HUDBA: Various artists -užitá celkem minimalisticky, ale kvalitně vybraná (Radiohead, Ali Farka Touré,...)

Jamamba (1985) (TV film)

Když jsem byl dítě, stačilo říct: "Přestaň, nebo přijde Jamamba" a byl klid. Měl jsem z ní nefalšovanou hrůzu. Proto 4.

Příběh jedné asanace (2007)

Moc dobře udělaný dokument o jednom z nejsmutnějších období české architektury a urbanismu. Něco podobného by mělo být i o Mostě (pokud už není).

Ztraceno v překladu (2003)

Moc příjemný snímek, i když se jednalo o komerční americký film, velmi kladně hodnotím vcelku nezkreslené japonské reálie. Pod HUDBOU je podepsán Kevin Shields, pro film však skládal pouze jednu skladbu, mezi ostatními vynikli zejména Air se skladbou Lost in Kyoto (Pro Sofii Coppolu skládali hudbu pro Virgine Suicide - velmi podařenou).