Bourneovo ultimátum (2007)

Jako žeru všechny Bourny maximálně, jenom s nima mám problém že mě každý díl přijde více méně stejný a scénáře nejsou nijak objevné. Je to prostě pořád to samé, ikdyž je to samozřejmě geniálně zrežírované, o tom žádná. Greengrass je bůh, jenom mě třeba bavila víc nová Mission Impossible, v které se toho dělo přece jenom o trochu víc, než že jeden agent všechny přečůrává dvě hodiny filmového času, teda v vlastně celou trilogii.

Narozen 4. července (1989)

Na filmy z Vietnamu si opravdu potrpím a tenhle Stoneův film, ikdyž mě nedostal tak jako třeba Lovec jelenů, Apokalypsa nebo Full Metal Jacket, se mi líbil ještě víc než druhý Stoneův vietnamský epus Četa. Cruise zvládl svojí přeměnu z nadšeného naivního mladíčka v protiválečného demostranta skvěle, ikdyž nemůžu říct že bych pod těma fousama neviděl pořád toho Top Gaňáka, takže by byl film možná ještě silnější v hlavní roli s někým ne tak profláklým.

Mrtvý muž (1995)

Naprosto dokonalé až hypnotizující spojení obrazu a geniální hudby Neila Younga. Navíc je tu spousta skvělých postav a vynikající Johnny Depp. Bravo!!

Nelítostný souboj (1995)

Jeden z těch filmů, kterým nejde nic vytknout. Byla to čistá radost sledovat dva z největších žijících herců v tak skvěle zrežírovaném filmu.

Babel (2006)

Musím říct že jsem se tohoto filmu celkem bál a dlouho jsem odkládal než se na něj podívám. Bál jsem se zklámání, protože dosavadní práci Iñárritua mám velice rád a u Babelu jsem se bál že to bude další Crash, ze kterého budu akorát otrávený, to se nakonec naštěstí nestalo, ikdyž možná zčásti ano. Jedním z hlavníh problémů je u mě to pochybné provázání příběhů, které jsou sami o sobě silné a výborně napsané. Hlavně ta nadržená hluchá japonská školačka mě ta vyloženě neseděla. Ano, vím že hlavním tématem Babelu je nedorozumění mezi kulturami a jednotlivými lidmi, proto tam hluchá japonka zdánlivě má své místo, ale to opravdu jen zdánlivě. Dalším problémem pro mě byla jakási těžko popsatelná nedotaženost. Co se Iñárrituovi povedlo Amores Perros na výbornou se zde bohužel neopakuje. Chápu že film posbíral spoustu cen, protože jeho humistiké poselství je opravdu do očí bijící, ale aspoň to není tak vykonstruované jako Crash a jednotlivé příběhy opravdu fungují a dokážou dojmout bez velkého množství sentimentu.

Byt (1960)

Skvěle po všech stránkách fungující komedie s přesným hereckým obsazení a originální zápletkou. Nemám co vytknout, jenom snad že to takhle bohužel v opravdovém životě nefunguje.

Superbad (2007)

Bavilo mě to asi ještě o trochu ví než Zbouhnutá. Hlavně ten tlusťoch, Fogell a Rogenův policajt jsou bezchybní.

Sexbomba od vedle (2004)

Ta první část byla docela nuda, ten konec se mi na druhou stranu moc líbil (asi od tý doby jak je tam zkoulovanej na tý večeři). Přestože ten konec mi ten film dost vylepšil, víc jak na 3*, respektive 70% to u mě není.

Věc (1982)

Přestože Vě časem ztratila dost ze své strašidelnosti, tak je to pořád vynikající horor s výbornou amtmosférou, hudbou a dobrými (ikdyž trochu béčkovými) triky, které ale kdyby byly méně doslovné vidět, tak byl asi film strašidelnější. To je snad jediná výtka, kterou bych k Věci měl. A jsou to fakt hovada ty Švédi!:)

Úsvit mrtvých (2004)

Až na běhající zombíky nemám co vytknout.