Ti druzí (2001)

Velice povedený Thriller odehrávající se v ponurém až depresivním prostředí starého domu. I když se celý film odehrával v domě se zataženými závěsy, rozhodně jsem se nenudil. Pointa filmu pro mě byla velice překvapivá. I když mi celou dobu ve ději „něco nesedělo“, nepřišel jsem na ni předem. Hlavní předností tohoto filmu je především mistrně navozená strašidelná atmosféra podtržená vynikajícím výkonem Nicole Kidmanové. Místy jsem se ve filmu i hodně bál, což podtrhlo celkový zážitek z tohoto díla - nádherný příklad kvalitního hororu u kterého se bojíte bez kapky krve. Doporučuji hlavně pro milovníky mysteriózního thrilleru až hororu.

Ztraceni (2004) (seriál)

Hodnocení 1. serie Velice příjemný nenásilný odpočinkový seriál. Moc jsem ale nepochopil, proč se stal takovým hitem. Mám pocit, že až na pár světlejších akčních a napínavých epizod (např. Numbers) pouze sledujeme jak se hrdinové opalují na pláži a dovádí na golfovém hřišti. Nelíbí se mi také zapracování flashbacků. Zdržují podle mého názoru tempo děje ale na druhou stranu bychom bez nich hůře chápali psychiku účinkujících v seriálu. Co bych ještě vytknul je vykreslení přírody. Když už jsou na pustém ostrově tak kulisy mohly být hezčí, působivější a rozsáhlejší. Mám z celého prostředí seriálu stísněný pocit. Např. u jeskyně je až moc poznat, že je jenom umělá. I přes mnou zmíněné nedostatky se mi seriál líbí a dobře se mi u něj relaxuje. Těším se na další díly.

Gympl (2007)

Bohužel tento film byl pro mě velkým zklamáním. Spíše než na gymplu jsem se cítil jako na základní škole. Měl jsem pocit, že děj nikam nevede, vtipům jsem se ani jednou nezasmál. Děj se motal kolem sprejerů a zvláštní postavy učitele (Matanoha) která pro mě byla těžko uvěřitelná a velice plytce vykreslená. Během filmu jsem se nudil, ačkoli je to měla být komedie, vtipné mi tam nepřišlo opravdu nic. Jednu hvězdičku dávám za pěknou Lenku Juroškovou.

VALL-I (2008)

První environmentální pohádka :-) . Dle mého názoru nejmilejší a zároveň nejhlubší animovaný film co jsem zatím zhlédl. Kam až může vést naše bezohlednost k okolí v naší honbě za rozvojem a ziskem? Jak hluboce může společnost zdebilizovat při rozšiřování povrchnosti a konzumu? Wall – E naznačuje odpovědi pod hlavičkou milé pohádky. Při prvním pohledu na dva robotky zcela jistě pro děti, na druhý, analizujicí pohled však i pro přemýšlivé dospělé ..

Pustina (2006)

Film o partě chovanců z pasťáku, kteří jsou za trest posláni na pustý ostrov, kde je začne záhadná postava systematicky zabíjet. Není zde nouze o přímé záběry násilností např. jak psy vyžírají člověku za živa vnitřnosti z těla. Děj je svižný o akční scény není nouze. Na začátku filmu je zajímavě zpracovaný prvek šikany. Film měl bohužel předvídatelný děj i konec a některé scény a chování hrdinů bylo nelogické. Jako akční „oddychovku“ můžu ale vřele doporučit.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Zajimavý film o konspiračních teoriích a pro mnohé jistě šokujicí a velké „odhalení“. Bohužel dokumentu se nepodařilo jít do hloubky a myšlenky a „pravdy“ v něm jsou na úrovni maturanta Základů společenských věd na gymnáziu.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Peníze, zisk a moc jako nejvyšší hodnoty dnešní konzumní společnosti? Prison Break naznačuje jako správné trošku jiné hodnoty. Že neexistuje člověk jehož štěstím může být štěstí druhého? Altruismus vedoucí až k sebevraždě pro druhé a pro "lepší" svět? Zdá se vám to postavené na hlavu a iracionální? Podívejte se na Prison Break.