Dubček (2018)

Relatívne zaujímavý film, pri ktorom je vhodné mať aspoň základný prehľad histórie toho obdobia, v ktorom sa odohráva dej a príbeh. Predsa len je Dubček významná osobnosť v rámci ČSR. Mohol by sa púšťať napríklad aj v rámci vyučovania na Dejepise ako ďalší materiál k danej problematike tej doby.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jeden z tých lepších filmov, ktoré som kedy videl. Pôvodne som ho pozeral kvôli práci do školy na jeden z predmetov, no... Ide o príklad filmu, kedy reálne stačia dve miestnosti a chodba, niekoľko schopných hercov a kvalitný scenár/predloha. Filmu dosť pomáha aj celkovo vývoj postáv.

Andaluský pes (1929)

Surrealistický film. Čo k tomu povedať? V jednu chvíľu je to také, že človek chce plakať a v jednu chvíľu sa smeje na vtipnosti scény. Nejako som v tom príbeh ani nehľadal. Keď sme to v škole pozerali na jednej z prednášok, musel som sa vyslovene ovládať, aby som tam nemal hlasné emočné výlevy, či už smiechu alebo plaču. Inak kvalitné spracovanie, na to, z akej doby daný film pochádza. :D

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Jeden z tých animákov, ktoré síce nepozerám každý deň, no dokáže pobaviť (napríklad narážka na Krstného otca), človek si pri ňom oddýchne a síce nepatrím už medzi tých najmladších, no celkom sa mi páči tento film. Jeden z tých, ktoré sa oplatí si pozrieť viackrát. Animačne ako vždy super. Videl som to v kine a mal som ho pustený aj doma na notebooku a zvuk som mal na slúchadlách, no na kvalite to nejako výrazne nestráca. Nejaké veľké chyby som tam nenašiel. Keby aj tam boli nejaké tie menšie, aj keby tam boli, som nepostrehol. Celkovo, príbeh (aj keď možno miestami pritiahnutý za vlasy alebo o niečo viac presladenejší) a aj animácia a zvuk, môžem povedať aspoň za seba, že tento film patrí minimálne k lepšiemu priemernu, ak nie vyššie.

Avengers: Infinity War (2018)

Jeden z najlepších súčasných filmov, ktoré som v, dajme tomu, poslednom pol roku videl. Špeciálne efekty, samozrejme, na úrovni. Čo sa týka príbehu a postáv, tak... Až do poslednej chvíle som bol zvedavý, ako to celé dopadne. Síce by sa mohlo dať povedať, že to dopadne tak a tak alebo inak, no taký záver, aký tam dali, som vôbec nečakal. V rámci postáv môžem povedať, že tie "pokojnejšie" scény tomu filmu prospeli, nakoľko to získalo o to lepšie tempo. Myslím, že keď bude šanca ísť znova tak, že bude film predabovaný, lebo som ho videl zatiaľ len v angličtine s titulkami, budem si môcť porovnať originál s dabingom.