Tajný zákop (2023)

Musím uznať že Langemajerovi nacisticka uniforma najviac slušela ! :DDDDD

Volha (2023) (seriál)

Presne a krasne ukazany socík, príbeh jedneho šmejda sedláka s otrasným správaním,  dopadol presne tak ako dopadnuť mal. Na vrátnici, na bezvýznamnom poste. Všetko sa mu pekne vrátilo aj skrz jeho syna. Psychologia ostatnych postáv zmáknuta perfektne, že aj disidenti boli len obyčajny ludia, a príslušníci ŠtB neuveritelné svine. Celkovo seriál zmáknutý perfektne. Za toto sa česká televízia hanbiť nemusí. Uživatel verbal potom krásne popísal hlbšie to čo si myslim aj ja.

ZLOvensko (2023)

Prehliadka najväčšieho odpadu Slovenska, čistá ukažka fanatizmu a kolaborácie. Lepšie spravene ako OUCA.

Blízko (2022)

Film som si pozrel s tym že som čakal dramu o dospievaní a pubertálnych problémoch. Miesto toho som dostal tragicku baladu o troch dejstvách. Holt kto hrá blbé súťaže, vyhrá blbé ceny. Za blbé rozhodnutie sa platí, a hlavna postava zaplatila za svoje nefér spravanie voči svojmu kamaratovi svojou psychikou vysporiadaním sa pocitu, že to ty si to posral. A s tym pocitom bude žiť do staroby. Ma to svoj poučný charakter. Proste nebuďte davom ovplyvnitelné hovadá. To je celé. Na záver keby som vedel že to skončí tak ako to skončí, tak ten film ani nepozerám. Trochu ma to otravuje že všetko sa musí o filmoch s touto tematikou skončiť bud hromadnou strelbou na škole alebo sebavypnutím. Film však hodnotím uprimne, bolo to fakt dobre natočene, scénar bol aj cez tu tragediu dobrý, a herecké vykony pefektné na to že toto bola ich prvotina. Dufam že im to otvorí dvere do filmovej tvorby a uvidim ich hrať v rovnako kvalitnom filme.

Daniel Landa: Anička Malinová (2022) (hudební videoklip)

Hanba pre slovákov, toto sme mali naspievať a natočiť my. Akože je to tak, Landa zase ukazal svoje kvality a bohužial ten hudobný výkvet ktorý my máme nemôžme v našich končinách čakať slovenskeho Landu. Je mi trochu hlúpo z toho že o dievčati slovenskeho hrdinu spieva čech ktorý si dokazal spomenúť. My neviem prečo skôr zabúdame ako spomíname.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (2022)

Tak cele som si to pozrel a jedna vec je fakt dobrá, a to že nejde o žiadny remake ! Ten kdo to píše tak to ani nevidel a súdi film podla traileru. V skutočnosti ide o pokračovanie pôvodneho filmu, čím sa tvorcovia filmu ani netaja, hlavné postavy sú synovia starých postáv. Takže obavy opadli žiadny remake na americký štýl sa nekoná. Pokial ide o príbeh ako takí tak je uplne iný, aj ked z pôvodneho filmu si scenarista vytiahol nejake pasáže ktore potom zmodernizoval. Na pôvodny film to však stále nemá ale nebolo to ani sklamanie. Je však smutné že tento film hodnotia hlavne ludia čo ho ani nevideli a na čsfd ma nespravodlivych 16 %, osobne si myslim že by si zaslužil aspoň 40 %. Celkovo za mňa taká priemerná oddychovka.

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál)

Film o tom ako z festivalu hudby spraviť festival anarchie a zruinovať tak pôvodnu myšlienku. Sa im to trochu zvrtlo tam. Mimochodom udalosti na tom festivale mi dosť pripomenuly tzv. pokojne protesty BLM.  Ale velmi dobre spracovany dokument, aj taketo udalosti si zaslužia pozornosť, len mi vadili že tam do toho zamontovali aj aktivisticke kecy okolo me too a pod.

Mimořádná událost (2022)

Režisér a scenarista v jednej osobe to znova dokázal. Takto sa triafať do povahy ludí to je to čo je potrebné. Oceňujem aj použitie internetovych legiend ako je Bába pod kořenem, dedek terorista, či jelen s puškou. Z cestujúcich tam bol najrozumnejší malí nadpriemerne inteligentný chlapec ! A to asi uzatvára celé to naše panoptikum. Nech príde pan režiser na slovensko, z toho čo tu máme my by vyšlo na celý seriál kde by jedna epizoda mala hodinu ! :D

Návrat do vesmíru (2022)

Elon je borec. Vizionar 21.storočia, a je super že sa ludia ako on ešte rodia. Iba vďaka nemu je zvýšeny zaujem o dobývanie vesmíru, on odštartoval sukromne startupy kde si sukromne spoločnosti stavaju vlastne kozmicke rakety, on vyšlapal chodníček po ktorom teraz další jeho následovníci chodia. Treba mu držať iba palce. A komunistov ako bart_ ignorovať, zosmiešňovať, argumentačne likvidovať, jedinou brzdou vývoja bol a bude komunizmus. Ak toto čítaš ty smrad rudý v diskusií som ti zanechal pozdrav barte :D Ty vidiš Elona ako egocentrickýho bambilionáře, ja vidim komunistu ktoreho treba vyhodiť z helikoptéry ! :D

Na západní frontě klid (2022)

Po filme 1917, najlepší vojnovy film o prvej svetovej. Realisticky ukazaný boj v zákopoch. Film sa nebojí ukazať vskutku až naturalistické scény. Aj ked originalna predloha v knihe bude asi neprekonatelná ale aj táto adaptácia ma niečo rozhodne do seba. Válka je hnus a bohužial človek sa stane zvieraťom v tejto vojne len kvôli mocenským záujmom. Dosť trefný film k dnešku.