ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Ak chcete vidieť Langmajera v nacistickej uniforme, tak rozhodne si pozrite ten film :D

Zabriskie Point (1970)

Lavicovo orientovaný film, poplatný svojej dobe. Hudba od Floydov skvelá. Mam však pocit že ten film mohol mať viac umeleckych záberov z púšte, škoda že režisér naplno nevyužil príležitosť.

Kocour Fritz (1972)

Nadčasovy satiristicky animák ! Mnohe tie vtipy su platné dodnes.

Sound of Freedom (2023)

Unosy a obchod s deťmi je fakt, deje sa to. Konečne však niekto zainvestoval do filmu aby upozornil na to že sa to skutočne deje. V normálnom zdravom svete by tento film dostal pozitívnu pozornosť a uznanie tvorcov. Bohužial žijeme v chorej spoločnosti, kde akykolvek náznak toho že možno autority niesu take čiste ako sa zdajú je na úrovni kacírstva. Okamžitá nalepka dezolát, konšpirátor čaka pre každeho kto nespochybňuje tieto zločiny. Všimli ste si tu negatívnu reklamu na ten film, ktorá hlavne prúdi od aktivistov ? Je jedno porekadlo - Trafená hus zagágala. A tento film spôsobil gáganie mnoho husí, a je desive ako moc sú premnožené. Ale môžte si gágať vy koľko chcete, tento nezávislý film ma úžasné hodnotenie, a na to že je nezávisly aj ohromný úspech.

Blízko (2022)

Film som si pozrel s tym že som čakal dramu o dospievaní a pubertálnych problémoch. Miesto toho som dostal tragicku baladu o troch dejstvách. Holt kto hrá blbé súťaže, vyhrá blbé ceny. Za blbé rozhodnutie sa platí, a hlavna postava zaplatila za svoje nefér spravanie voči svojmu kamaratovi svojou psychikou vysporiadaním sa pocitu, že to ty si to posral. A s tym pocitom bude žiť do staroby. Ma to svoj poučný charakter. Proste nebuďte davom ovplyvnitelné hovadá. To je celé. Na záver keby som vedel že to skončí tak ako to skončí, tak ten film ani nepozerám. Trochu ma to otravuje že všetko sa musí o filmoch s touto tematikou skončiť bud hromadnou strelbou na škole alebo sebavypnutím. Film však hodnotím uprimne, bolo to fakt dobre natočene, scénar bol aj cez tu tragediu dobrý, a herecké vykony pefektné na to že toto bola ich prvotina. Dufam že im to otvorí dvere do filmovej tvorby a uvidim ich hrať v rovnako kvalitnom filme.

Černé zrcadlo - Démon 79 (2023) (epizoda)

Zo všetkých epizod z 6 série ma táto najviac oslovila. Záver epický. Chýbala mi tam iba veta "Bože, ona mluvila pravdu." :D

Vysoká modrá zeď (1973)

Film je to pekný, ten čo sa zaujíma o letectvo toho bude baviť. Mňa ale fascinovala jedna scénka. Keď Jelínek mal rozhovor o jeho zálube s Pilářem a navrhovala mu radšej staviať bytovky ako opravovať kaplnky. Vtedy som pochopil tu obludnosť lavičiarov. Absolutne žiadny rešpekt voči niečomu čo maju iný radi. A takí čo by revolučne menili stare za nové existuju dodnes.

Daniel Landa: Anička Malinová (2022) (hudební videoklip)

Hanba pre slovákov, toto sme mali naspievať a natočiť my. Akože je to tak, Landa zase ukazal svoje kvality a bohužial ten hudobný výkvet ktorý my máme nemôžme v našich končinách čakať slovenskeho Landu. Je mi trochu hlúpo z toho že o dievčati slovenskeho hrdinu spieva čech ktorý si dokazal spomenúť. My neviem prečo skôr zabúdame ako spomíname.