Ruiny (2008)

Nízkorozpočtový horor, kterému nechybí nápaditost, chvílemi dobrá atmosféra ani dobře zvládnuté efekty. Nicméně ve srovnání s brilantní knižní předlohou Scotta Smithe (mimochodem autor předlohy pro thriller Jednoduchý plán) jen slabší odvar. Knihu jsem navíc četl nedlouho před shlédnutím filmového zpracování, takže změny děje a charakterů jednotlivých postav mi na výsledném dojmu příliš nepřidali. S vyšším rozpočtem a důslednějším držením se knižní předlohy mohl tento snímek mířit výše. 70%.

Střepy v hlavě (2008)

Zajímavý nápad oděný do velice povedeného vizuálního kabátu. Snímku nelze upřít chvílemi dobře budovaná osobitá atmosféra. Hlavní slabinou, tak zůstává dějová stránka. Potenciál námětu mohl být nepochybně využit lépe. 70%.

Vesmírná exploze (2008) (TV film) odpad!

V některých "vážných" scénách docela dobrá komedie. Na druhou stranu v tomto subžánru jsou ještě lepší perly, takže odpad dát nemůžu...Na druhý den jsem si řekl, že můžu :-) 10%

Vražedná hra (2008)

Námět je docela zajímavý a prostředí ještě také ujde. Tím bohužel všechny klady tohoto díla končí. Postavy jsou všechny více méně nesympatické a jejich jednání je hloupé. I přes svoji krátkou stopáž, díky monotónnímu ději (nějaké ty keci, hudba, dveře a zase znovu), film začne poměrně brzo nudit a znovu už nezaujme. Avizované šokující rozuzlení je navíc průhledné jak mastný papír už zpočátku. 30%

Wanted (2008)

Dobrá akce i herci, ale děj dost zklamal. "Smíšené pocity" to je to, co můj dojem z Wanted přesně vystihuje. 70%

Yes Man (2008)

Až budete stát před otázkou "Pustit si tento film nebo ne?" řekněte si "YES!" a jděte do toho :-) Příjemná komedie se zajímavým námětem, která rozhodně stojí za shlédnutí. 70%

Zrcadla (2008)

Zajímavý námět a zpracování, za které se Alexandre rozhodně nemusí stydět. Atmosféra byla chvílemi až hmatatelná a ač závěr mohl být lepší, tak závěrečná pointa na ulici vyloženě potěšila, což v tomto žánru nebývá pravidlem. Zkrátka jsem se dobře bavil. 75%

13 (2008) (TV film)

Není to sice Bourneův mýtus, ale i tak se jedná o nadprůměrný akčňák. Nadprůměrný o to víc, že je z TV produkce. Škoda jen, že překvapivý závěr jsem prohlédnul už na konci první části. I tak to však byl příjemně strávený čas plný akce a zvratů. 70%

Bujné fantazie (2007) (seriál) odpad!

I v rámci žánru podprůměr. 10%

Divoké vlny (2007)

Povedený animák s vtipnými hláškami a zajímavým nápadem. Ač surfing zrovna "nežeru", tak jsem se docela dobře bavil a ta hodinka a čtvrt mi rychle uběhla. 70%