Jurský svět (2015)

Chris Pratt je očividně horké zboží na dnešním trhu a já se ani nedivím, ačkoliv běžně neoplývám homosexuálními choutky, tohohle kluka bych rozhodně přeblaf. Film se snaží vzít kus starých "Jurských filmů" a zkomponovat je se skvělým tempem posledních akčních filmů. Musím uznat, že se mu docela daří, ačkoliv díky tomuto akčnímu tempu si člověk užívá trochu méně těch dinosaurů. Trochu mi vadila předvídatelnost děje a divný look Bryce Dallas Howard, když vypadala jako další záporná postava z další horznýho young adult filmu. Jedna hvězda navíc za Chrise.

Sherlock (2010) (seriál)

Naprosto skvostný důkaz toho, jakou cestu za poslední dobu seriálový svět ušel. Nebudu to dlouho prodlužovat, jen řeknu, že seriál je ve všech směrech skvělý a Martin Freeman s Benedictem tvoří působivou, skvěle se doplňující dvojici.

Konečně doma (2015)

Naprosto otřesný animák. Postrádá logiku snad ve všech směrech a nepřestane to člověka vytáčet až dokonce. Ani hvězdný dabing a pěkná animace nedokáže zachránit ty chyby ve scénáři, kdy se lidé bez jakéhokoliv odporu nechali zavřít naprosto hloupou rasou někde do klecí v Austrálii a místo toho aby vedli jadernou válku proti kolonizující vesmírné rase jen blbé čumí. Asi se inspirovali Evropskou unii a jejím přístupu k uprchlíkům, aby se neřeklo, ke konci filmu lidé převezmou iniciativu a uspořádají protest proti Bůvům, který je stejně k ničemu pač jsou zrovna na odchodu. Bůové byli naprosto nesympatický až protivní a naprosto debilní. Navíc vztah mezi O a Rihannou působil naprosto uměle. Trochu mě zaráží dnešní hodnocení 71%, tahle skutečnost ve mě vyvolává chtíč vzít do ruky m134 a lehce pomoct přirozenému výběru střelbou do davů.

The Gambler (2014)

Film se snaží ukázat gamblerství jako opravdovou, patologickou nemoc, která dokáže zastihnout kohokoliv v jakékoliv společenské pozici. Film je dobře zrežírovaný, ačkoliv má trochu pomalejší tempo, Mark je, téměř jako vždy, skvělý (otázka je proč si vybírá furt, tak dementní filmy). Je zde ovšem jedna viditelná chyba a to však chyba pořádná. Mark hraje jako po mrtvici a nezmůže se na nic jiného než dokola zvyšovat sázku, dokud nepřijde o všechny peníze (a že o ně přichází) a jde domů. Je to naprosto do očí bijící a kazí to celý dojem z filmu. Nesmím taky opomenout všechny ty hazardní klišé. jako nelegální herna vlastněná nějakým mafiánem, půjčený peníze, který Marky hned na to zas prohraje, nakládačka atd. To už tu tak trochu bylo v Rounders.