Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen (1999)

Skvělé OVA, ale pár věci mi na něm nesedlo. Příběh působí příliš fatalisticky, šablonovitě a vynuceně. Druhou výtku si zaslouží hudba, která v některých okamžicích je až příliš vtíravá. Do třetice občasné CGI animace mi nepřišly přínosné, spíš naopak.

Řidič slečny Daisy (1989)

Řidič slečny Daisy je možná na dnešní dobu málo dramatický a příliš sentimentální, ale přesto že se nesnaží jít divákovi "na tělo" má co říci. Jistá uhlazenost a tok děje, budí dojem ospalosti. Ona ospalost je ale na místě, vzhledem k obsahu filmu , kterým je stárnutí. Kdyby měl být tento film realistickým pohledem na stárnutí, tak by se patrně jmenoval: Řidič vdovy Daisy.

Sajonara zecubó sensei - Season 1 (2007) (série)

Slabší 4*. Za zmínku stojí skvěla scéna ve sprše (8 díl), zajímavé slovní hříčky a některé nápady ( hlavně v prvních dílech).

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Stručně: Napůl komické a napůl vážné anime, co není ani kočka ani pes. Hip-hop mi sem tam trochu překážel, ale nic hrozného. Velmi dobrý opening, ale mnohem horší byly některé díly (8, 18,19,23) a jméno bandity František Xaverský III, proto jen 3*.

Sedm mečů (2005)

Nepotěší ani neurazí, slebé 3*.

Seriózní muž (2009)

Rozhodně nejde o jednoduchý film. Nekteré obrazy stojí za to, ale poslední záběr mi přišel poněkud laciný. Nečekejte převratný děj ani výsvětlení. V duchu filmu: Bůh nestvořil svět, aby vysvětloval proč...

Skafandr a motýl (2007)

Celkově povedený film, jen nebýt pár scén, které mi přišli zbytečné (mimo jiné "Lurdy"). Knihu jsem nečetl, a tak nemohu posoudit, zda to co mi přišlo navíc není významné v předloze. 83/100

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Existují dobré akční filmy, ale tohle mne vážně nevzal. Prvních 30 minut jsem to ještě ustál, ale pak to bylo až příliš groteskní. Omlouvám se za malý spoiler, likvidace helikoptéry pomocí motorového vozidla, hotový Tom a Jerry. Dál to raději nekomentuji. Dodnes lituji že jsem se na to díval.