Ičigo Marshmallow (2005) (seriál)

Téměř vše podstatné o seriálu již napsal Subjektiv. Jediné, s čím nesouhlasím, je, že tento seriál je podobný Azumanze (ta je víc orientovaná na "brutálnější" humor. Veskrze pozitivní a oddechové dílko pro děvčata, kde se moc zajímavého neděje, ale je to Kawaii !

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Dobře, je to humorné, ale čemu se smějem… mutanti ? Humor je postaven na absurdní vulgaritě (ačkoli ta má základ v reálném světě). Dle fotbalových pravidel ( Pravidlo 12, odstavec D ) jsou porušovány (minimálně) body 2 a 6, a proto byly u mne vyloučeny všichni hráči až do konce utkání. Proto mohu s klidem prohlásit: vzduch je čistý.

Jakitate!! Japan (2004) (seriál)

Dobrý nápad, poměrně zábavné. Po 50. dílu poněkud stereotypní. Lepší ***.

Jak se Franta naučil bát (1959)

Krádkostopážní pohádka s komickou dvojicí nepoctivých mlynářů v podání J. Kemra a F. Filipovského. Jestliže něco mě přimělo dát lepší tři hvězdy tak to byly oni.

Jana Eyrová (2011)

X-tá adaptace standardního dramatu. Vše funguje tak jak má, jen to nemá takový tah, mimo jiné protože část příběhu je ztvárněná jako flash back. Milé, ale člověka to nenadchne k repetici. Celkově 7/10.

Jedné noci v jednom městě (2007)

Tento snímek je složen z několika příběhu, a jak už to tak bývá, jsou některé lepši a některé horší. První mini-série příběhů s názvem Ulity se odehrává uvnitř domu. Muž s cirkusem v němž účinkuje zdechlý hmyz (***), Lovec na číhané v obýváku (****), Věštec (**), Nevěrná manželka v psím krematoriu (***+), Osel jako král (*****) a "Kokainista"(****). Ulita bývá stočená a navíc už samo slovo může mít vícero významů. Tyto bizarní miniatury mohou připadnou divákovi jen jako potřeštěný autorský exhibicionismus, ale já tam našel přinejmenším pár zajímavých myšlenek a jednu otázku: Jak by vypadala moje ulita? Střední část , O Větvičkovi a Ploutvičkovi, je postavena ze čtyr episod (ročních období). Nápaditost příběhu je úchvatná nemluvě o skvělých vánocích (*****). Poslední třetinu povídkového filmu vyplňuje Jedné noc v jednom městě (****), Zastavený čas (**+) a Džin (**). V posledním příběhu jakoby přicházela únava ne jen na flamendry, ale i tvůrce, ale co by jste čekali po probdělé noci. Animace, design postav a hudba do sebe velmi dobře zapadá a tvoří pěkný celek. Protože jsem film bral jako soubor povídek tak mi nesourodost částí nevadila.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Ujetá pohádka která to od začátku inzeruje. Nelze nepřehlédnout citaci pohádky Byl jednou jeden král, ale ani ta není schopna zachránit celkový dojem lehké (pod)průměrnosti. Trochu zarážející jsou narážky na drogy (lokaj , vodník), či manželskou nevěru (královna) které dle mne do pohádek tohoto typu nepatří. Ani muzikálové vsuvky nejsou oslnivé, spíš umocňují dojem poplatnosti aktuální pop-kultuře. Snad jediné pozitivu je princezna která se snaží nebýt anorektická křehule.

Kino no tabi: The Beautiful World (2003) (seriál)

Mám za to, že vše podstatné, možná i víc než je zdrávo (pokud si člověk chce udělat vlastní názor), o seriálu napsal Subjektiv. 7/10