Le Chevalier D'Eon (2006) (seriál)

Anime zasazené do doby před Franzouskou revolucí. Není to špatné, ale nějak jsem nemohl překousnout, jak jsou v tomto seriálu užívány židovské žalmy jako magická zaříkávadla.

Med a čtyřlístek - Série 2 (2006) (série)

Mám úplně opačný dojem než Pirkaf. Druhá řada na mne působila mnohem lépe, mimo jiné protože zmizely crazy scény jakož i přehnané anime emotions. Přiběh ještě více zvážněl a získal na hloubce. Nutno podotknout že H&C II patří na ANN do top 20 a obávám se že po právu.

Mrak (2006) odpad!

Filmová stránka není na odpad, ale věcná je na to mnohem hůře. Nejsem odborník na havarijní připravenost, ale některé věci jsou ve filmu postavené na hlavu. Krátký výčet: 1) Evakuace není bezprostřední opatření v případě jaderné havárie, přesto k němu orgány vyzívají. Standardní postup je ukrytí a jodová profylaxe. 2. Hlášení v televizi oznamuje, že v okruhu 5 km nikdo nepřežil což vzhledem k ochrannému pásmu okolo JE znamená že umřela jen obsluha JE (no možná i nějaký náhodný návštěvník). 3) Dle hlášení by měla být uzavřena "kruhová oblast", ale během testu větru (kdy se šátek chvěje jak v solidním průvanu a vzdálené obilí se sotva vlní) je demonstrován význačný směr šíření mraku, a tak by se dalo očekávat, že zasažená oblast bude ve tvaru plamene. 4) Odstavení dalších 18 reaktorů není adekvátní reakcí. Takový zásah by spíše destabilizovala dodávku elektřiny. 5) V provizorním oddělení pro kontaminované (tvůrci mají trochu problém s rozlišením termínu ozáření a kontaminace , ale to by asi člověk chtěl moc) se dějí hrozivé věci (neroztřídění pacienti, průchoďák). 6) Projevy nemoci z ozáření pozorované na hlavní představitelce neodpovídají skutečnému sledu (ten by měl být: Zvracení, padání vlasů a oslabený imunitní systém). 7) Podobně, tvrzení o ozáření hlavního přestavitele (který dle záběrů byl evakuován a nekoupal se ve spadu) jakož i projevy jsou zcela absurdní (erythema je příznak zevního ozáření a byla by spíše na nechráněném obličeji než na hrudníku. Pokud by dostal větší dávku, tak by se mu vedlo obdobně (ne li ještě hůře). Další raději neuvádím, už tak je to dlouhé.

Munnabhai, do toho! (2006)

Tento film jsem viděl ve Světozoru na festivalu Bollywoodského filmu. Přišel jsme tam s tím, že to bude hlavně o kostýmech a hudebně tanečních scénách. Na konec jsem se dobře bavil, možná proto, že jsem nic extra nečekal. Resumé: Bollywoodsky šílený, lehce poučný, ale hlavně oddechový film. Slabší ****.

Palte do mne (2006)

Italský snímek, který lze, alespoň podle hodnocení, považovat za rozporuplný. Na můj vkus jsou některé jeho části až příliš romantické, což by se dalo přisuzovat optice mladého Eugenia, který je patrně hlavní postavou filmu. Druhá linie, vedlejší, je vedena skrz neapolského krále Joachima Murata. Obě dějové line na první pohled moc nesouvisí a viditelně je spojuje jen osoba Eugeniova děda. Jistým, i když ne tak zřejmým pojítkem, by mohlo být toužení a snění obou mužů, ale naneštěstí je poměr mezi liniemi velmi nevyrovnaný, a tak historicko politická část krále Murata působí jen co by papírová kulisa. Díky tomu sjednocení linií, na konci filmu, působí dost rozpačitě a nepřesvědčivě. Přes výše uvedené, nelze filmu upřít poměrně dobré herecké výkony, hudbu a výpravu. Na druhé straně mi tam chybí nějaké jasné poeslství (s trochou fantazie: láska zabíjí ?). Výsledný verdikt je věcí vkusu, a protože jsem ještě před filmem byl vybaven hodnocením a komentářem známého, nebyly by moje hvězdy zcela neovlivněné. Pokud bych hodnotil dal bych patrně 2*.

Paříži, miluji Tě (2006)

Nekteré příběhy jsou pekné jiné poněkud slabší. Celkový dojem nevyvážený, ale na druhé straně je to pestré, a tak si každý najde co se mu líbí. Dle mne nejlepší (v uvedeném pořadí) : Tour Eiffel, Loin du 16éme a Faubourg Saint-Denis.

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Z počátku nuda, ke konci jsem již otupěl docela (naštěstí to má jen 14 dílů). Opět jedno z dobře hodnocených anïme, které mi dost nesedlo. Cukr, žádná káva, Limonáda (té spousty) , čaj (ten by se tam našel) ale žádný rum, na tož bum. Ach jo.

Usavich (2006) (seriál)

Někdy vtipné, ale vždy krátké. Skvělé na odreagování.

Co je šeptem... (2005)

Jeden z filmů který jsme protrpěl při cestě autobusem.