• Pohádka

Vinnetou (1963)

Vinnetou má pro mě ze čtyř mayovek od Haralda Reinla největší kouzlo. Jsem ráda, že Lex Barker a Pierre Brice do toho nakonec šli a vytvořili nezapomenutelné a nesmrtelné snímky. Děkuji.

Teď a tady (2012)

Život je sled okamžiků. Nechme je plynout. Okamžiky. Všechny směřují k jedinému.

Pretty Woman (1990)

Jo, jo dobře je to trošku (trošku hodně) nereálné, ale to není důvod k tomu si to neužít- ono totiž není špatné, když si na chvíli připadáte jako v pohádce :))

Kráska a zvíře (1991)

Úžasná Disneyho klasika, při které mě vždycky zahřeje u srdíčka :))

Čarovný les (2014)

Příjde mi, že tenhle film má dvě verze. Špatnou a dobrou. První- dobrá verze je taková americká verze Tří bratrů, která se mi celkem líbí. Za ni tedy 1*. Ta druhá se měla od filmu nejlépe odstřihnout... Chris Pine jako princ holkař mi přišel divný už na začátku. Chudinka Popelka. Pokud se ještě někdy budu na toto koukat, o čemž pochybuji, nejspíš spončím u věty: "A žili šťastně až....". Nikdy jsem si nemyslela, že dám malé hodnocení, něčemu z Disneyho dílny. Neřekla bych, že je to špatně zahrané nebo zazpívané, to určitě ne. Zřejmě mě nezaujal námět, protože místo toho abych byla příjemně překvapená, jsem byla nadmíru šokovaná. Ta druhá * je za Johnnyho Deppa, který se pozbytek filmu předvedl v roli Karkulčina kožichu.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Po prvním zhlédnutí jsem se nestačila divit, co je to za slátaninu s trapnými vtípky, která naprosto není pro děti. A i po pětiletém odstupu to vidím stejně. Námět byl dobrý, dalo by se s ním pěkně pracovat, ale ne. Pojďme to radši narvat totálním přehráváním herců (bohužel hlavně Ondřeje Vetchého a Tatiany Dykové), hroznými dialogy a hloupými písničkami. Když už něco vypadá nadějně (jako třeba věštba polednice), zase to musí zničit hlášky ostatních postav. Jediní, kdo v tomhle dílku aspoň za něco stojí, jsou Jenovéfa Boková a její zajímavé a netypické pojetí princezny a Ondřej Pavelka jako hlavní padouch.