Jamada-kun to 7 nin no madžo (2015) (seriál)

Pro mě trochu zklamání, neznám předlohu, tak nevím co chybělo či co bylo navíc, ale příběh se hodně táhl a poslední tři epizody jsem shlédl už jen ze setrvačnosti... Přesto jsem se docela bavil, některé hlášky mě rozesmáli, asi nejvíc ta, kdy se hlavní hrdina rozhodne políbit Shiraishi, aby se jí navrátily vzpomínky a řekne: "Dobrá! Prvně si zajdu vyčistit zuby."

School days (2007) (seriál)

Nechci se zaobírat realističností děje, nicméně toto anime ve mně hezkou chvíli rezonovalo, což se mi již dlouho u tohoto žánru nestalo. Možná jsou 4 moc, za ten dějový veletoč, u kterého jsem se nenudil je bez váhání dám.

Samuraj Jack (2001) (seriál)

Jako kluk jsem se na seriál rád koukal a bavil mě, nyní po mnoha letech, když jsem měl možnost vidět i závěrečnou sérii je z mé strany vysoká spokojenost a taky mi tak trochu umožnilo nostalgicky zavzpomínat...

Ooku (2016) (seriál)

Viděny pouze dvě epizody a nebylo to špatné, sledovat další však nebudu... Dobře vykreslena atmosféra a prostředí velkého vnitřku (šógunův harém), Erika Sawadžiri zde hraje mladé děvče (a zároveň pěknou mrchu), kterému se z ulice (a to doslova) podaří dostat až k šógunuvi do postele a stát se jeho favoritkou. Aby si své postavení udržela je ochotná nemilosrdně likvidovat mladší konkurenci (včetně své vlastní milenky). Vzhledem k tomu, že je celý příběh postaven právě na boji o šógunovu přízeň, intrikách mezi konkubínami, tak mi ty dvě epizody bohatě postačí.

Zatôichi to Yôjinbô (1970)

Můj první Zatôichi s Šintaró Kacu a vysoká spokojenost, navíc má ve filmu druhý hlavní part Toširó Mifune..., tak co ještě více chtít. Po shlédnutí dalších dílů možná hodnocení ještě upravím, přeci jen nevím jak vysoko je v sérii laťka položena..., zatím tedy pouze 4.

Hwaryeonhan oechul (2013)

Film je o tom, jak se jeden mladík zabouchne do své sice postarší ale stále ještě velmi atraktivní sousedky. Prožije a vychutná si s ní několik zajímavých okamžiků oblaků a deště a nakonec se vrátí ke své stejně staré přítelkyni. Jestli měl film i jiný intelektuální přesah než zobrazení vztahu postarší ženy a mladého kluka, tak mě unikl.

Girls und Panzer gekidžóban (2015)

Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu...

13 samurajů (2010)

Tedy rubačka je to excelentní, ale čekal jsem něco víc, mám rád Kódžiho Jakušo a jeho herecký výkon ještě snesl vyšší měřítko, ti ostatní herci mi tam však připadali jen jako komparz.... Škoda, že tento film nedokážu lépe ocenit.

Kantai Collection: KanColle (2015) (seriál)

Je to sice nehorázná blbost, ale nemohu dát jinak než maximum..., hlavní hrdinka Fubuki, (nepříliš povedená třída japonských torpédoborců se špatnými nautickými vlastnostmi), je odpočátku velká sympaťačka. Mám rád historii Spojené flotily a tenhle seriál mi udělal radost, je fakt, že člověk musí při sledování vypnout mozek, nicméně pobaví to.

Jasná lež (1998) (TV film)

Vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, dávám za 4, musím říct povedlo se to. Snímek mi přišel reálný a Bill Paxton nezahrál svou roli vůbec zle. Pro někoho tam možná bude málo akce, ale film stojí na něčem jiném.