Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

No, pátá řada za námi. Uteklo to jako voda a teď bude peklo čekat na šestou. Tempo ubralo na akci. Ovšem, když nějaká je, tak to stojí za to. Hlavně Arthur, když posnídá láhev whisky a dá si pěknou lajničku a završí to douškem opia, tak se urve ze řetězu tak, že se jeden nestačí divit a jeho psychotickej výraz, je přímej pohled do pekel. Přitvrdilo se na konverzačním duchu a hlubší psychologii postav. Rozklad Shelbyovic familie graduje fantasticky. Do toho nastoupil Oswald Mosley, který zastínil snad všechny zloduchy seriálu. Je jako ztělesněné zlo a jeho fašounsko narcistické ego nezná mezí. Hlavně ty píchačky před zrcadlem, se samolibým pohledem boha, mluví za vše. Claflin ho hraje famozně. Konverzační přestřelky mezi ním a Tommym, jsou jedno velké dusno. Skvělá atmosféra pokračuje ruku v ruce s dokonalým soundtrackem a skvostnými hereckými výkony. Tohle je prostě top seriál. A Alfie se probral z mrtvých s vyšperkovanou fasádou, což mě moc potěšilo, jako bonus.

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Tak a je konec a možná je to dobře, neb by se už asi vařilo z vody. A bylo by škoda tento gangsterskej klenot prasit. Šestá série možná vázne, akce tam je pomálu, ale zas ta psychologická stránka je perfektní. Hlavně rozklad Tommyho, touha se z prvotřídního parchanta změnit na dobráka. Je to hlavně díky solidním sračkám, které pohlcují Shelbyovic vypráskanou, pozérskou rodinku, která stále schytává jednu ránu za druhou. Tommym tyto události fest otřásají, navíc denně vidí Arthura semletýho a zbídačenýho divokým životem plným násilí, drog a chlastu. Jeho proměna je neuvěřitelná, tu hroutící se trosku hraje Anderson božsky. Ovšem to by nebyli Peaky, aby z toho sofistikovaně, geniálně nevybruslili a všechny totálně přechcali. Poslední díl je opravdu neskutečnej a patří k tomu nej v této sáze. Opět skvělá hudba. Dokonalí herci v čele s Cillianem. A nesmí chybět nostalgická vzpomínka na moudrou Polly, jejíž odkaz je velmi silný. Budou mi ti vypráskaní parchanti z karavanů, kteří se vypracovali, až na samý vrchol hodně chybět.

Gattaca (1997)

Dostala jsem se k tomuto filmu náhodou a byla velice mile překvapena,nic jsem od něho neočekávala a to je tak vždycky. Výborně natočeno,můj oblíbený Jude Law a Uma Thurman a překvapivý Ethan Hawke,krásná hudba.Syrové,odtažité prostředí a přesto mě tento film pohltil.Je to přesně moje gusto,bez efektů,vše zaměřeno na postavy a dialogy.Je to paráda,dívat se na to,jak mě dokáží tři herci se skvělým scénářem ve studeným baráku udržet skoro dvě hodiny u telky ,bez náznaku nudy.Nechápu proč takové filmy nikdy nedosáhnou na mety nejvyšší?A je jich tak hrozně málo.

Godzilla vs. Kong (2021)

Tady, už snad bylo všechno řečeno, šperkuje se akorát vizuál a efekty. V kině určitě pěkné pokoukání. Tým vědců dohlížející na domácí mazlíky Konga s Godzilkou, kteří se na očko kočkují, aby se záhy spojili a uštědřili padoušskému plechovému monstru řádnou nakládačku, aby dobro zvítězilo nad zlem. Takže jako v pohádce. Žili spokojeně, až do smrti. Sašenka je pořád ve formě a stále pohledný sexy chalan. Takže z milosti tři hvězdice. Slabost je slabost.

Gosford Park (2001)

Jednoduše pastva pro oči i mysl. herecké osazenstvo ani lepší být nemohlo. Smetánka versus služebnictvo i tak by se to dalo nazvat. Krásně upjatá a škrobená Mirren, zkostnatěle snobská Smith, charismatický Northam,šarmantně vyzývavá Scott Thomas a další v tomto skvěle namíchaném víkendovém koktejlu. Manýry panstva jsou velkolepé, služebnictvo je ochotno pro svého pána vesměs udělat cokoliv. Altman atmosféru snímku vystihl báječně, od všeho je tu kousek. Od pletich, až po vraždu. Myslím, že za takhle strávený víkend v této společnosti by Herkules Poirot dal vše co má : ), na to vsadím jeho knírek.

Grandhotel Budapešť (2014)

Určitě pecka 2014,úžasná komedie,která pohladí na duši.Hodně blízké české duši,neskutečný Fiennes,opět dokázal,že zahraje vše a na jedničku z hvězdičkou.Ovšem skvělí byli všichni i když se tam většinou mihli,nádherná hudba a vše okolo dotažené do nejmenšího detailu,jen s tím koncem si mohl Wes trošku víc pohrát,ale i tak za plných pět,jinak nemůžu.Kurtyzánky od Mendela,jsou nejlepší!

Grinch (2000)

Vyjímka co potvrzuje pravidlo. Carrey s cibulovým antiperspirantem a s vyladěným doupátkem ve skále nemá chybu. Jeho modní přehlídka je skvostná a strčí do kapsy lecjakou modelku. Je to sice klasickej americkej, výplachovej kýč, ale sním je to prostě pecka a o Vánocích se na to musím vždycky kouknout : ).

Habermannův mlýn (2010)

Jurajko nemůže zklamat, tíživé téma, temné stránky lidské povahy, hutná atmosféra, výborní herci, to je přesně jeho precizní režisérská práce. Nevím nakolik se příběh drží skutečnosti, každopádně tady bylo dobro potrestáno učebnicově. Nácek Koslowski vnesl do mlýna dusnou atmosféru a neklid, žádný lidumil to nebyl a nedalo se od něj čekat nic dobrého. Ovšem osazenstvo mlýna, které si pěkně v závětří a ochraně Habermanna krylo prdel, bylo daleko více zneklidňující a děsívé. A právem. Celým filmem to bylo cítit a je jasné že Koslowski nebude zdaleka tím, kdo se předvede ve své zrůdné kráse! Hamižnost, závist, zlo, strach tady hrají svůj prim. Ale také laskavost, statečnost, sebeobětování, láska, nejsou pozadu, ovšem nemohou být vítězi, když mají proti sobě takové soky. Finální lynč a rabování, na to člověk kouká s němým úžasem a nechápe, kde se tohle v nás lidech bere!!!!

Hanebný pancharti (2009)

Svižné ,vtipné. A hlavně Christoph Waltz zamířil ke hvězdám..... Tarantino ve vrcholné formě....

Hodinka (2011) (seriál)

Tohle byla neskutečná pecka ze zákulisí BBC. Vymazlenej vizuál 50 let. Odkazy na Fleminga, MI6, Casino Royal.... No prostě konverzační delikatesa z prostředí novinářů, zpravodajských služeb, špinavé politiky, korupce, prostituce, pornografie a tak bych mohla pokračovat. Samý fajnový sviňárny z lepší společnosti. Nesmí chybět vyšperkovanej, dekadentní hampejz, kde se kujou takový pikle, že se jeden nestačí divit. Ben je tady geniální a táhne za sebou celou řadu známých ksichtů britské TV tvorby, které vždycky ráda vidím. První série je umirněná, jen tak přešlapuje, naznačuje a ke konci nabere páru, aby v druhé hned ze startu nabrala zběsilé tempo, které vygraduje ve strhující finále, v kterém je Hodinka po čertech krátký čas a já jsem nechtěla, aby zkončila. Mám pocit, že se zamýšlela třetí série, ale bohužel to nedopadlo.