Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Poslední recenze (329)

plakát

Faith No More: A Small Victory (1992) (hudební videoklip) 

Výborná skupina a pro mě geniální album Angel Dust. Ač nejsem na tvrdou muziku, oni mě neskutečně baví, navíc mají skvělé klipy. A Small Victory patří mezi jejich top pecky.

plakát

Temné srdce (2022) (seriál) 

Musím říct, že už dlouho jsem neviděla pohromadě tolik nesympatických rypáků. Ale přesto tahle extrémně eko-bio minisérie má hutnou, syrovou, chvílemi až neutěšenou atmosféru, která se zadírá pod kůži, jak třísky. Uvidíme, jak to celé vygraduje. Marcus a Sanna jsou teda echt ujetí slizáci, u kterých je mi úplně šumák, jak to s nimi dopadne. Obvzlášť Marcus, ten teda aspiruje na devianta roku. Ti seveřani jsou fakt mázlí a je vidět, že mají málo sluníčka a vitamínu D. Každopádně natočeno je to perfektně, jako vždy. V záři seriálu na Artu je celkem solidní pokoukání, zatím samé dobré kousky, na rozdíl od zbytku TV žumpy, na kterou se nedá pomalu dívat.

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série) 

Tak a je konec a možná je to dobře, neb by se už asi vařilo z vody. A bylo by škoda tento gangsterskej klenot prasit. Šestá série možná vázne, akce tam je pomálu, ale zas ta psychologická stránka je perfektní. Hlavně rozklad Tommyho, touha se z prvotřídního parchanta změnit na dobráka. Je to hlavně díky solidním sračkám, které pohlcují Shelbyovic vypráskanou, pozérskou rodinku, která stále schytává jednu ránu za druhou. Tommym tyto události fest otřásají, navíc denně vidí Arthura semletýho a zbídačenýho divokým životem plným násilí, drog a chlastu. Jeho proměna je neuvěřitelná, tu hroutící se trosku hraje Anderson božsky. Ovšem to by nebyli Peaky, aby z toho sofistikovaně, geniálně nevybruslili a všechny totálně přechcali. Poslední díl je opravdu neskutečnej a patří k tomu nej v této sáze. Opět skvělá hudba. Dokonalí herci v čele s Cillianem. A nesmí chybět nostalgická vzpomínka na moudrou Polly, jejíž odkaz je velmi silný. Budou mi ti vypráskaní parchanti z karavanů, kteří se vypracovali, až na samý vrchol hodně chybět.

Poslední hodnocení (3 777)

Divergence (2014)

14.04.2024

Všechno, všude, najednou (2022)

14.04.2024

Gentlemani - Ne bez nebezpečí (2024) (epizoda) (E07)

14.04.2024

Gentlemani - Připraven na vše (2024) (epizoda) (E06)

14.04.2024

Gentlemani - Mám stovky bratranců (2024) (epizoda) (E05)

09.04.2024

Gentlemani - Nesoucitný gentleman (2024) (epizoda) (E04)

09.04.2024

Gentlemani - Kde mám trávu? (2024) (epizoda) (E03)

09.04.2024

Gentlemani - Zebra Tommy Dodo (2024) (epizoda) (E02)

09.04.2024

Gentlemani - Ušlechtilá agrese (2024) (epizoda) (E01)

09.04.2024

Reklama

Poslední deníček (12)

Jak je důležité míti Filipa....velmi

Nedovedu pochopit jak mi mohl tenhle skvost z roku 2002, tak trestuhodně uniknout. Je to, jak závan svěžího vánku. Kouzelná, konverzační taškařice, plná vybroušených dialogů a toho nej suchého britského humoru. Je to vymazlené od vizuálu, až po samotné herce. Jako bonus geniální dabing. Když Judi Dench, tak jedině s hlasem Hany Talpové a Rupertovi sedl lehce arogantní hlas Aleše Procházky, jak prdel na hrnec. Jsou tam všichni úžasní a musím říct, že už jsem to viděla několikrát a stále se nemohu nabažit. "Pan Bunbury by se měl rozhodnout, zda hodlá žít, nebo zemřít." Ha ha to mě prostě baví, tyhle vyšperkované konverzace. Tohle špásování, až na hranici morbidního humoru, nemá chybu. "Filip zemřel. Konečně dostal lekci, snad se z toho poučí". Umírám smíchy stále a znovu. Je to balzám na duši i srdce. Chci jen stále bunburyovat, jen se nemohu rozhodnout, jestli ve městě, nebo na venkově. Ovšem ohledně Filipa mám jasno, bez toho nemůžu být...... 

Jak je důležité míti Filipa....velmi