Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Poslední recenze (327)

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série) 

Tak a je konec a možná je to dobře, neb by se už asi vařilo z vody. A bylo by škoda tento gangsterskej klenot prasit. Šestá série možná vázne, akce tam je pomálu, ale zas ta psychologická stránka je perfektní. Hlavně rozklad Tommyho, touha se z prvotřídního parchanta změnit na dobráka. Je to hlavně díky solidním sračkám, které pohlcují Shelbyovic vypráskanou, pozérskou rodinku, která stále schytává jednu ránu za druhou. Tommym tyto události fest otřásají, navíc denně vidí Arthura semletýho a zbídačenýho divokým životem plným násilí, drog a chlastu. Jeho proměna je neuvěřitelná, tu hroutící se trosku hraje Anderson božsky. Ovšem to by nebyli Peaky, aby z toho sofistikovaně, geniálně nevybruslili a všechny totálně přechcali. Poslední díl je opravdu neskutečnej a patří k tomu nej v této sáze. Opět skvělá hudba. Dokonalí herci v čele s Cillianem. A nesmí chybět nostalgická vzpomínka na moudrou Polly, jejíž odkaz je velmi silný. Budou mi ti vypráskaní parchanti z karavanů, kteří se vypracovali, až na samý vrchol hodně chybět.

plakát

Pętla (2020) 

Jsem na tom nekorektním chlívákovi Patrykovi dost ujela a pomalu mám problém koukat na něco jinýho. Ta jeho Bílá Liga, kterou si hýčká a která má všude jinde po prdeli je vskutku hoooodně lákává. Tenhle film by si rozhodně zasloužil být v červeným. Jeho dvorní koník Stramowski si tu zahrál pokérovanýho, cygánskýho boxera, který mu opět sedl, jak prdel na hrnec. Svoji starou, tak miloval, až ju řezal aji s děckem. Nejvíc ho mám ovšem ráda, jako drsnýho policajta Majamiho v Pitbullech. Vyšperkovanýma dialogama se to jen hemží a dojde i na hovno na péru. Což, už teda zavání prachsprostým béčkovým péčkem. Musím říct, že Páťa si libuje v samých prasárničkách a ničeho se nebojí. Čím víc jsou všichni strašně korektní, ovšem jen na očko, aby se neřeklo, tím víc je Vegáč urvanej ze řetězu. A to mě prostě baví a moc. Smyčka jede, má šťávu a pomalu se utahuje kolem Daniela, který nasadil vražedné pracovní i životní tempo. Penízky a moc jsou mocnými hýbadly zkorumpovanýho a prohnilýho světa, který v Patrykově podání nemá konkurenci. Jestli se na tyhle majstrštyky dívají upjatí puritáni a pokrytci za velkou louží, tak musí mít ohlodaný pracky na kost a v duchu tajně touží po ohavných rymejcích, které by jim ovšem naštěstí neprošly.

plakát

Mory Vratislavi (2018) 

Opět nabušená krvavá záležitost, která sviští po strništi o sto šest. Opět silné Kobiety, které jdou přes mrtvoly a nemají hranice. Klidně se i sprovodí ze světa, aby zajistily rodinu vysokou pojistkou a udělaj to tak fikaně, že to vypadá, jako vražda a pojišťovna to sežere, aji s navijákem. Jedna drsná policistka prahnoucí po pomstě a jedna hodně nasraná Kobieta , co vezme spravedlnost do vlastních ruk, když se jí nedostane spravedlnosti a vyslyšení od premiérskýho pozéra, s kterým neskutečně vyjebe. Patryk se uhnízdil v mé oblíbené desítce a právem i přes to, že  jsem se krvákům vyhýbala, jak More práci. Ty jeho sofistikovaný jatka, které točí, mě neskutečně baví. Slušně mě vytrénoval, takže ty vymazlený řezničiny dávám parádně. Je teda fakt, že Small Worldem mě přes to zaskočil a dost sundal. Tady ukázal, že umí natočit i silnou psychologickou podívanou. Má k ruce super herce a našlapané scénáře a dává divákům slušně zabrat, takže slabší nátury nemusí vydýchat. Mory Vratislavi jsou toho důkazem. Už se nemůžu dočkat dalších jeho krvavých lahůdek.

Poslední hodnocení (3 574)

Mrazivá pomsta (2019)

odpad! 16.03.2023

Na nože: Glass Onion (2022)

15.03.2023

Kukačka v temném lese (1984)

14.03.2023

The Neon Demon (2016)

14.03.2023

Oscar 2023 (2023) (pořad)

14.03.2023

Potomci lidí (2006)

13.03.2023

Kompromat (2022)

28.02.2023

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

21.02.2023

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

20.02.2023

Reklama

Poslední deníček (9)

Penny-pomáhejme si hezky česky......

Ač Penny není zrovna obchodní dům, který bych navštěvovala, musím říct, že mě mile překvapil krásnou vánoční reklamou. Nasadil tvrdej kalibr a kdo nemá srdce z kamene, musí ho tento hodně emotivní vánoční příběh rozhodně zasáhnout. Pan Bartoška k nám svým charismatickým hlasem promlouvá, ať nezapomínáme na staré opuštěné lidi a potěšíme je a hlavně, ať si všichni pomáháme hezky česky. Obvzlášť v téhle pohnuté době má tento slogan obrovskou sílu, aby jsme si uvědomovali naši identitu a naši krásnou zem nenechali na pospas cizákům a bojovali za ni. Jak se reklamám vyhýbám, musím říct, že tahle mě opravdu dostala a Penny má u mě palec nahoru. 

Penny-pomáhejme si hezky česky......