O těle a duši (2017)

Maďaři mě překvapili, už mnohokrát. U tohohle filmu, jsem ani vteřinu neváhala, že bych nešla do plnejch. Příběh odehrávající se v ne moc přívětivém prostředí jatek, působí studeným, až sterilním dojmem. Jakoby by někdo rozprášil spoustu Sanytolu.. Květnatá konverzace tady vyloženě skomírá. Hlavním postavám se, ani mluvit nechce. Dva osamělí lidé, kteří touží po lásce. Ale jen těžko vylízají ze svých ulit. Ona autistka a on s postižením, ale ne nijak závratným. Nečekaně se scházejí ve svých snech, jako jelen s laní a bloumají zasněženou, pustou krajinou. A to právě dodává snímků neobyčejnou atmosféru touhy milovat a být milován. Vynikají herecké výkony a luxusní scénář. Komorní, velice intimní zážitek.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Babylon Berlín pro mě byla výzva, protože jsem ho dala, až na druhý pokus. Musela jsem se prokousat dvěma prvními díly, ale pak už to šlo, jako po másle. Musím říct, že mě doslova pohltil. Meziválečný Berlín, vrcholící dekadence v kontrastu s nuzotou a špínou, syrové obrazy osudů hrdinů tohoto příběhu, to je prostě lahůdková podívaná. Vyšperkovanej vizuál, luxusní hudba, dokonalý scénář, který i vtom množství postav vůbec nepůsobí chaoticky a zmateně, naopak zapadá, jako skládanka. Gereon a Lotta jsou jasnými favority, které jsem si oblíbila a ráda bych je viděla spolu .Pak tu máme záporáky Gotfrieda Wendta a Edgara Kasabiana, kteří se s tím nemažou a pro dosažení svého se neštítí ničeho. Obvzlášťe Wendt je ve velké formě a je horkým kandidátem na ultraparchanta. Snobskej pajzl Moka Efti, kde si smetánka hýčká své zvrácenosti, tomu dodává ty správný grády. Nastupující fašismus zatíná drápy čím dál víc a náckama se to začíná jen hemžit. Boj o moc začíná svou krutou hru a doufám, že Gereon Wendta ve čtvrté sérii zařízne.

Nejlepší kočka (2014) (TV film)

Čičmany miluju a mám pro ně velkou slabost, jsou to nádherná zvířata, troufám si říct, že jedna z nejkrásnějších na planetě a trhá mi srdce, že je tak likvidujeme. Měli by jsme být šťastni, že s nimi můžeme žít a pozorovat je v přírodě. Je to velká krása.

Hodinka (2011) (seriál)

Tohle byla neskutečná pecka ze zákulisí BBC. Vymazlenej vizuál 50 let. Odkazy na Fleminga, MI6, Casino Royal.... No prostě konverzační delikatesa z prostředí novinářů, zpravodajských služeb, špinavé politiky, korupce, prostituce, pornografie a tak bych mohla pokračovat. Samý fajnový sviňárny z lepší společnosti. Nesmí chybět vyšperkovanej, dekadentní hampejz, kde se kujou takový pikle, že se jeden nestačí divit. Ben je tady geniální a táhne za sebou celou řadu známých ksichtů britské TV tvorby, které vždycky ráda vidím. První série je umirněná, jen tak přešlapuje, naznačuje a ke konci nabere páru, aby v druhé hned ze startu nabrala zběsilé tempo, které vygraduje ve strhující finále, v kterém je Hodinka po čertech krátký čas a já jsem nechtěla, aby zkončila. Mám pocit, že se zamýšlela třetí série, ale bohužel to nedopadlo.

S láskou, Rosie (2014)

Je to krásná romanťárna, až na půdu. Lily a Sam jsou kouzelná dvojice, která se léta míjí a prožívá nejednu horkou, ale i úsměvnou chvíli v životě. Oba hledají lásku a štěstí, sice každý na vlastní pěst. Ale právě proto, aby zjistili, že tohle mohou naplno zažít jen spolu. Tenhle snímek patří mezi ty opravdu pěkné a koukatelné romantiky, které mají dobrý příběh a skvělé herecké výkony. Sam, už mě zaujal ve filmu "Než jsem tě poznala" a naprosto odrovnal, jako Oswald Mosley v Gangach z Birminghamu.

The Haunting (2018) (seriál)

Moc pěkná duchařina s parádní atmosférou a vizuálem. Ideální do podzimního ponurého počasí. Je čas zatopit v krbu, nalít si oblíbené drinky a navštívit tajemný a nebezpečný Hill House, plný temných nástrah. A hlavně se seznámit s hodně zajímavou rodinkou Craineových, které Dům Na Kopci nenechá chvíli v klidu. A nenechá ani vás.

Věčně mladá (2015)

Další moc příjemné romantické pokoukání se zajímavým příběhem a krásnou Blake Lively. Moje druhé setkání s Michielem Huismanem, který je po čertech sexy chlap s velkým charisma. A hlavně jsem se u toho zamyslela, jakej je to paradox. Hodně ženských zoufale bojuje o to vypadat Věčně mladá a je schopna za to utratit nehorázný love. Tady k tomu stačila autonehoda, výkyv teploty, bouřka a ukázalo se, že být Věčně mladá není zas taková pecka, jak se může na první pohled zdát.

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

Tohle mě nečekaně zasáhlo a překvapilo. Svérázný název filmu klame tělem. Těchto válečných, romantických dramat jsem viděla hodně. Ovšem tenhle disponuje velmi silným a originálním příběhem. Je krásně natočen, má skvělé herecké výkony a v podstatě nejdůležitější postava Elizabeth, která je hybnou sílou událostí, figuruje pouze ve vzpomínkách Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů. Které natolik ovlivní hlavní hrdinku, že překope svůj dosavadní život, který původně směřuje v krásný život v přepychu, okázalých prstenů a cestou do NY. Juliet chce být úspěšnou spisovatelkou a hledá nějaký silný a zajímavý námět. A ten přichází s překotnou a riskantní návštěvou malebného ostrova Guernsey a touhou poznat neobyčejný spolek. A ten navždy změní její pohled na svět. Potkává okouzlujícího farmáře Dawseyho a jeho přátelé, kteří ji společně odtajní neobyčejný příběh z nedávno skončené války. Zážitky a obyčejný, ale o to srdečnější život na ostrově ji navždy zasáhne. A i kdyby snoubenec Mark přitáhl celé květinářství a kufr zásnubních prstenů, nemá žádnou šanci vyhrát. Přátelství, láska, soudržnost a srdce na dlani, jsou jasným vítězem. Jedna z nejkrásnějších romantik, co jsem viděla.

Umění tančit v dešti (2019)

Další z filmů se psem v hlavní roli, který je vlastně vypravěčem celého příběhu. Otřepaná klišé tu čpí na míle daleko a přesto je to pecka, co vezme u srdce, pokud ho někdo nemá z kamene. Krásný, silný příběh se sympaťákem Dennym, který má rád rychlá auta, takže koukatelné nejen pro dámy. A naprosto dokonalým retrívrem Enzem, kterého si hned od začátku zamilujete. Kapesníkama jsem nešetřila, poněvadž je to film vyděrač a doják, ale nádhernej. A má samozřejmě odporného záporáka v podobě Dennyho tchána, který je zralý na pěknou nakládačku. HBO do toho zkrátka umí šlápnout.

Perry Mason (2020) (seriál)

No zpočátku se to tvářilo hodně rozjíveně a neučesaně, ale postupem to nabralo jak atmosféru, tak výborné herecké výkony a zajímavou zápletku. HBO opět vyšperkovalo vizuál a vsadilo na neokoukané tváře. A to je většinou plus. Rhyse mám v povědomí, spíše jako herce záporných rolí a ne moc sympatických chlapíků. Ovšem Mason, to je úplně něco jiného. Pro tuto roli se narodil a dal do ní všechno, podává tady strhující výkon. Spolu s Dellou Street, jsou skvělá dvojice a řeší dost zapeklitý a nepříjemný případ. Do poslední chvíle není jasné, jak to dopadne. Takže tento nekonvenční obhájce, který to umí u soudu pěkně rozehrát a zvednout všem pěkně tlak, si vyloženě říká o další případ. Velmi mě pobavila hláška! "Jeho ego vydýchalo všechen vzduch v této místnosti, takže přeji dobrou noc."