• Western

Převrat (2015)

Zaujímavý námet len to herecké osadenie mi do toho nesedelo. Rozmaznané decká a hysterická manželka - zbytočný a dej zdržujúci prvok. V každom prípade to nebolo vôbec zlé. Možno keby tam pridali nejaké strety povstalcov a regulernej armády, viac priestoru pre preukázanie schopností Brosnana. Celkovo Dowdle vyťažil z filmu tak 50 percent preto aj moje hodnotenie je priemerné. Myslel som, že som už videl všeličo ale záchranu američanov vietnamcami - to si režisér spravil prdel.

Ten, který přežil (2015)

Váhal som medzi 3 a 4. Ak by som dal 3 tak by to bola sakra dobrá trojka. Pomerne zaujímavé postapo. Čo je ale dôležité, je jeho uveriteľnosť - všetko je tu správne surové, logické tak ako človek predpokladá, že by to mohlo vyzerať ak by sa svet dostal do sračiek a čo by to spravilo s ľudstvom. Ak mi tam niečo chýbalo do 5ťky - tak by to bola ,,vyhladzovačka,, príšelcov zaujímavou plejádou pastí. Byť na mieste hlavného hrdinu tak za tých 7 rokov sa lepšie pripravím na nechcených útočníkov. Chválim aj výber hercov. Na nizkonákladovku veľmi dobré.

Jackals (2017)

Slabá dvojka. Aby som dal viac - tak to by: 1. nesmela hrať matku príšerne zbotoxovaná kreatura, 2.viac útokov na chatu 3.nelogické spravanie hlavných postáv - napr. zpackany útek po pomoc, naháňačka do tmy

Věc: Počátek (2011)

Viac než dôstojný predchodca pôvodnej - sakra musím to povedať KULTOVEJ VECI. Nevadilo mi ani, že hlavného hrdinu zahrala žena ale Winsteadka to zvládla uveriteľným spôsobom. Sám som zvedavý či dôjde aj na trojku - napr. na tému masového rozšírenia viru napr. na základni McMurdo v štýly Votrelec 2 a následné spojenie síl preživšieho Russela a Winsteadky za účelom definitívnej anihilácie mutantného mutagému.

Těžká váha (2005)

Par krát som sa pristihol, že som zabudol dýchať a pozerať to sam tak určite stojím pred telkou a napodobňujem údery - neuveriteľne dokázal Howard vtiahnuť diváka do deja. Nemám čo dodať - jednoducho majsterštik. Hudba mi pripomínala Vykúpenie z väznice Shawshank. A hľa, pozriem na konci - rovnaký Thomas Newman.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Nie je to žiadna inteleguánska záležitosť ale skvelá oddychovka so skvelým Kurtom. Je to jeden z filmov na ktorých som vyrastal a na ktorý vždy rád siahnem. Niečo podobné ako Zlaté dieťa s Eddym Murphym ale ešte o triedu lepšie. Minimum filozofických kecov a útrpných pohľadov. Nedoporučujem pozerať hnidopichom čo sa odbavujú na každom neCGI detaile.

Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

No to bola ale kravina. Homosexuálny robot sa vyskratuje a začne experimentovať so životom. Blbé, nelogické, stupidni herci, scénar. Scott očividne nepochopil, že v najlepšom treba prestať. Toto si nezaslúži ani pol hviezdy, už len z úcty k tejto sérii. Teraz by som potreboval ten vymazávač pamäte z Men in Black.

Ztracené město Z (2016)

Ako ,,Fawcettovec,, označujem toto dielo za rúhanie sa voči pamiatke jeho a aj ostatných amazonských pionierov. Toho čoho som sa obával sa presne udialo - spravili z toho nekonečnú filozofickú zlátaninu. Pasáže z Európy som musel preklikať - absolútne zbytočná vata. No hnus, jdu blejt. Body dávam len za odvahu to sfilmovať.

Dítě džungle (2011)

Nerozumiem ako mi mohlo toto dielo toľké roky unikať. Vizuálne nádherné, poctivá filmárčina v lone prírody. Keďže džungle a domorodé kmene sú môj koníček tak udeľujem nekriticky plný počet bodov. Dávam na druhú priečku v mojom rebríčku tesne pod Misiu, na tretiu priečku sa posúva Aguirre, (Sorry, Klaus K.) :) Ďakujem za vylepšenie pachuti, ktorú vo mne zanechalo Stratené mesto Z. Vadilo mi akurát správanie manželky a snaha za každú cenu sa miešať do života domorodcov a nerešpektovať ich zvyky, viď protiklad jej manžel. Civilizácia je pre tieto kmene záhuba.