Hoří, má panenko (1967)

Není to více, než opravdu originální komedie z chytře zvoleného prostředí. Jeden se opravdu pobaví nad nestárnoucími humory. Odmítám, že jde o nějakou studii české národní povahy. To je nepřípadný názor velkoměstských intelektuálů, kteří se stýkají výhradně sami mezi sebou. Hrdinové filmu jednají tak, jak jednají nižší společenské vrstvy kdekoliv na světě.

S nasazením života (1993)

Řemeslně dobrá podívaná z dob, kdy jsme na nejlepší kousky s (od) Clintem Eastwoodem, který stárne jako víno kategorie Grand Cru Burgeois, teprve čekali.

Úžeh (2014)

Osobně mám za to, že Солнечный удар, česky tedy Úžeh, je jedním z nejlepších filmů posledního dvacetiletí. Jak ovšem sám režisér řekl, není to film pro každého. Musíte znát prózu Ivana Bunina (nemám na mysli Proklaté dny, které jsou souborem deníkových črt). Musíte znát historii ruské občanské války. O té se v Česku nic netuší. Musíte se alespoň jednou náhodně, a hluboce, zamilovat. Bez těchto mezí si film doopravdy nevychutnáte. Pokud tyto věci znáte, vychutnáte si inteligentní kombinaci nesmírně jemné a propracované milostné lyriky a brutálního válečného dramatu. Co se týče obecného hodnocení filmu a jeho recenzí v masmédiích. Film, jehož ústřední notou je organizování masové vraždy válečných zajatců židovskou bolševickou komisařkou, nemůže pochopitelně nikde na Západě sbírat ceny. Že se přesně toho dělo, a že se o tom dodnes mlčí, je pro "multikulty", kteří filmový průmysl kontrolují, nepodstatné.