Galimatyáš (2009)

Úplná kravina, tu sa Dany Boon vyblbol, to áno, ale pozerať sa to nedá. Snáď kto obľubuje uletenosti v štýle Davida Lyncha, tan si príde na svoje.

Nic k proclení (2010)

Danyho mám rada a tento film patrí k jeho najlepším. Odporúčam ho vidieť.

Sopka (2013)

Zápletka trochu bláznivá, ale to som aj očakávala. Dobre som sa nasmiala a o to išlo. Hlavní predstavitelia sú veľmi sympatickí a o prekvapivé zvraty nie je núdza.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Po tak brutálnom PR som si to musela pozrieť, dojem rozpačitý. Okrem Heráka a jeho ženy sú herecké výkony slabé. Hlavná hrdinka je ešte celkom v pohode, hlavne dobre behá, ale hlavný hrdina (v trende politickej korektnosti černoch) vie zahrať iba astmatický záchvat, ktorý predvádza skoro stále. Prečo má hlavný záporák (v trende politickej korektnosti transvestita) na hlave masku, keď ju ako v prvých dieloch Darth Vader nepotrebuje na dýchanie? Žeby módna imidžovka miestnych tínejdžerov? Zaujal ma odklon od prílišnej digitalizácie ako bola v predošlých nových dieloch a návrat k filmovaniu pomocou modelov ako to bolo v sedemdesiatych rokoch. Som zvedavá ako sa to bude vyvíjať.

Jeden musí z kola ven (2011)

Teší ma že je tu toľko fanúšikov filmového umenia, ktorí v tomto filme pochopili každé zdvihnuté obočie, či prázdny pohľad do steny. Film mi silne pripomína návštevu galérie moderného umenia, kde pár expertov pochopí čo chcel autor farebnou machuľou na obraze povedať, ale drvivá väčšina vidí v machuli len machuľu.

Trable o Vánocích (2015) odpad!

Aby sa Diane Keaton začala objavovať v každom druhom holyvudskom filme, musela sa z nej stať politicky-multikulturne-a inak korektna škatula. Tym u mňa ako herečka úplne zhasla a tým odpadom v čom odvtedy hráva tiež. Zabíjať čas mienim radšej pri francúzskych a českých komédiách (tým som nemala na mysli politikov oboch krajín).

Společenská pravidla (2009)

Veľmi dobrý film o medziľudských vzťahoch. Má dej kde sa zaujímavo prelína minulosť s prítomnosťou, taký strih som ešte nevidela. Chvíľu mi trvalo kým som postrehla že pozerám rôzne časové línie. Za to som dala 5 hviezdičiek. Mimochodom určite to nie je komédia, skôr romanťák.

Plán útěku (2013)

Arnoldova hláška Slyovi: "biješ sa ako vegetarián" je svetová. Budem ju používať. Ale počas celého filmu som premýšľala, prečo treba grázlov ktorí už nikdy nemajú dýchať čistý vzduch zatvárať do tak drahej a vymakanej basy? To guľky do deviny tak zdraželi?

Terminator Genisys (2015)

Arnold sa mi fakt páčil, hral to dobre a mňa vôbec nesklamal. Na kulturistického a hereckého dôchodcu dobrý výkon. V podstate ako jediný držal dej pohromade, inak by sa ani divá sviňa nevyznala v tom kto je s kým príbuzný a kto sa kedy kam teleportoval v čase. Scéna kde sa Arnold bije so svojou mladšou verziou ma dostala, to som fakt nečakala.

Jurský svět (2015)

Mám dojem že v poslednej dobe sa točia filmy len pre násťročných, rovnako ako tento. Snažila som sa to pozerať nezaujato a neporovnávať s Jurským parkom ale ... Neviem čím začať: - filmové triky na úrovni 70-tych rokov, to že sa dinosaury premietajú hercom za chrbtom bolo vidieť v každej scéne - lásku dvoch hlavných hrdinov by im neuveril ani nadržaný teenager - cvičení raptori a prítulný T-rex? To snáď nemyslí Spielberg vážne! - prehistorický žralok zožerie v pravej chvíli zlého mutanta, ale predtým z 20,000 divákov ktorých mal na dosah ani jedného? Spielberg si na staré kolená povedal, že odloží kvalitu bokom a zarobí ešte pár melónov na prznení samého seba. V tom prípade ako paródiu na Spielberga by som to brala.