Andor - Narkina 5 (2022) (epizoda)

Konečně nám někdo předložil to děsivé totalitární impérium, o kterém jsme vždy jen slyšeli, ale reálně jsme viděli jen neschopné Stormtroopery, co nic netrefí a vesmírné čaroděje. Nejtěžší vězení je to, které si člověk vybuduje sám sobě. Nechápal jsem princip Andora, ale teď je z toho nejlepší live action seriál SW a nebýt závěrečných řad Clone Wars, tak i nejlepší seriál vůbec. Jestli tenhle typ kvality srazí na kolena nezájem diváků, tak to fakt nemá smysl a můžeme se jen pořád dokola koukat na tisíckrát opakované Marvelovky. Cameo jednoho známého herce bylo příjemné překvapení.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Rod Draka (2022) (seriál)

Season 1: Svět aSoIaFu je zpět v plné síle a pro fanoušky GoT, kteří preferovali původní série s více intrikami a méně CGI bitvami je tento seriál určený. Je těžké něco vytýkat, parádní herecké výkony (hlavně P. Considine, M. Alcock, O. Cooke a Matt Smith) slouží jako skálopevný základ kvality. Ramin Djawandi to jistí a občas i nese na ramenou po stránce zvukové. Sérii, scénář a dynamiku trochu sráží časové skoky, kdy si člověk oblíbí nějaké herce a postavy, následně jsou recastnuté a musí se znovu budovat chemie. Zas takový je původní materiál a je to daň za dynastickou ságu. Pár scénaristických výtek k závěru 9. dílu, kde si myslím, že převládlo "rule of cool", nad logikou a charakterem jedné postavy, ale i tak se to na 5 hvězdách celou sérii udrží. Jako celek je S1 Rodu draka promyšlená, prokreslená a až na pár zaváhání i smysluplná nečernobílá fantasy lahůdka.  Doufám, že HotD i v druhé a dalších sezónách ponechá linku thrilleru s občasnou akcí a ne jedné bitvy za druhou bez character developmentu. Primárně velký dík M. Sapochnikovi, že mě zas totálně zapálil do světa aSoIaFu po tragické poslední řadě GoTu mi vrátil pozitivní myšlenky na toto univerzum.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Normální nával zlosti (2022) (epizoda)

Tatiana a Mark Ruffalo sice hrají fajn, odsýpá to rychle, je to tak akorát vtipné, aby to nebyl cringe, ale to VFX je naprosto otřesné a to do té míry, že to člověka fakt vytrhává z příběhu. Marvel dotáhl odflákávání VFX do další roviny.

Predátor: Kořist (2022)

Tohle mělo jít do kin. Nádherná kinematografie, skvělá akce, sednoucí hudba, charistmatická hlavní postava. Pokud Prey zapadne, bude to obrovská škoda, protože tenhle film byl lepší než 90 % tvorby, co jde do kin.

Taylor Tomlinson: Podívej se na sebe (2022) (pořad)

"If you’re sitting here tonight going, [...] I had a good childhood and this ‘comedy show’? It’s not that fun for me.” Good. I hope this is the worst night of your whole life. ‘Cause it sounds like it’s been smooth sailing and you might need some perspective."