Úhoři mají nabito (2019)

Oproti nekterym negativnim ohlasum a recenzim bych rad vyjadril pochvalu poctive filmarske praci. Kamera, strih, hudba, zvuk a herecke vykony jsou temer bezchybne. Jedna se o smyslenou filmovou komedii, parodujici nasi malou kotlinu. Nektere situace by se mozna tezko staly, ale prave proto to neni film zalozeny na skutecnych udalostech a neni logicke toto filmu vytykat. Film se po decentne zdlouhavejsim zacatku prijemne rozjede, hrdinove prohlubuji sve idiotske problemy a divak je pomerne zvedavy, jak se dej bude vyvijet dal. Film si dela legraci temer ze vseho a ze vsech. Nikdo neni zcela kladnym ani zcela zapornym hrdinou. Sympatizovat neni s kym. Na oddechovy vecer ideal.

Sedm statečných (1960)

Proste nadhera. Sedm uveritelnejch hrdinu proti padouchovi, coz je v podstate taky sympatak, kterej ma svy trable. Kdyz zacne znit hudba, preju si, abych ten film moh zas videt poprve. Myslim, ze uz zbyva jen jeden (R.Vaughn), ach jo.

Velký útěk (1963)

Krasnej bijak. Co na tom, ze postavy jsou spis figurky, u nichz se o nejaky psychologii nebo vyvoji neda mluvit. Co na tom ze si McQueen vyvzdoroval zbytecne moc prostoru, kterej ta postava z logiky deje nepotrebuje. Co na tom, ze hudba = jedna melodie furt dokola hrana. Proste skvelej bijak, pro kterej mam slabost. Zajimalo by me, jaky bylo nataceni pro D. Pleasence, kterej v podobnym lagru jako sestrelenej letec fakt sedel.

Konečně doma (2015)

Ajaj, tenhle animák bych doporucil asi jen priznivcum Rihanny. Te si uzijete behem filmu dosytosti. Jinak dej slaby, predpovidatelny, vytvarne odporny, buvove nic moc sympataci. Ale samozrejme remeslne zvladnuty, takze jestli se s potomky octnete pobliz kina a dve hodiny nebudete mit ZADNOU moznost jak zabit alespon trochu smysluplne cas, je to varianta...