Smrtonosná past 4.0 (2007)

Když si odmyslim, že McClane prostě všechno přežije a že je lepší i než Terminátor, tak je to zkrátka super jízda a takhle si nějak představuju, že má akční snímek vypadat...

Nabít a zabít (2006)

"Hele kamaráde, tohle si říkej jednonohýmu, aby moh pěkně po jedný odskákat domů." :D

The Doors (1991)

Další výborný snímek Olivera Stonea. Jim Morrison v podání Val Kilmera je naprosto famózní, on se během natáčení ve slavného zpěváka snad proměnil, podoba je také dost velká. Film je především dost těžký časově na utáhnutí, protože trvá přes 2 hodiny, ale pokud máte rádi The Doors, tak Vám to jistě nepříjde. Vadili mi některé scény, které byly tak trochu zbytečně navrh, jako opilý a sfetovaný Jim, který tancuje s indiány nebo pokusy s čarodejnictvím, ale když tohle pominu, tak vím, že jsem viděl bezva podívanou. Netuším však kdy se na film zase podívám, a proto jdu s hodnocením dolů. Jo a pro pamětníky Show Eda Sullivana LIVE!;)http://www.youtube.com/watch?v=5T1A3I10W5E

King Kong (1933)

Kdybych měl hodnotit pouze příběh je to jasných 5*, ale bohužel...dnes již vypadají efekty v té době asi ještě neuvěřitelné, naprosto směšně. Říkám bohužel, protože remake musí stát opravdu za to! Tak uvidíme v nejbližší době si určitě na film od Petera Jacksona čas udělám!;)

Sunshine (2007)

Mám rád podbné Sci-fi kousky, kdy skupina astronautů se vydává do nepoznaného za účelem splnit misi. Sunshine je fajn, je zde napětí, klaustrofobický strach, perfektní a nečekaný záporák a to vše zahrnuje poutavý příběh, dobré herecké výkony a hlavně kvalitní scénář, kterého Boyle výborně využil.

Spáči (1996)

První polovina je bombastická!Jak už to tak bohužel v hodně případech bývá dětští herci kolikrát předčí své starší kolegy jako v případě hororu IT v této souvislosti mluvím především o špatném obsazení v podobě Jasona Patrica a Minnie Driver. Ti moc do filmu dle mého názoru nezapadli. Všechno nahrazuje "nechutný" záporák Kevin Bacon a jak jinak než svým tipicky podmanivým charismatem Robert De Niro. Je to tak kolem 8,5/10, ale protože misky vah jsou na obě strany velice rovné a většina uživatelů jde s hodnocením spíše dolů, tak já půjdu proti proudu.

Tahle země není pro starý (2007)

Fajnovej snímeček. Javier Bardem je jako chladnokrevný zabiják dechberoucí(Oscar naprosto zasloužený). Dal bych plné hodnocení, i když zde bylo pár nesrovnalostí. Hlavně mi především vadil závěr filmu. To je hlavní příčina proč jdu s hodnocením níže. Jinak nelze než doporučit.

Mladí muži za pultem (1994)

Abych se přiznal, tak nejsem zrovna vyznavačem "Smithologie" :), mě tenhle humor vážně moc nebere, nelíbil se mi jak Jay a Mlčenlivej Bob zrovna tak Clerks II a možná i proto jsem nic velkého nečekal ani od jedničky, ale to jsem se vážně hluboce spletl, protože tenhle komorní filmeček je fakt hodně povedenej a já se moh smíchy utlouct. Nelze než dopuričit.

Mrtví a pohřbení (1981)

Atmosféra docela ujde. Závěr překvapí. Samotný děj moc nenudí, takže celkem fajn. Některé masky sice dnes už působí trochu směšně, ale co...film na jedno skouknutí.

Apocalypto (2006)

Ten konec se záchrannou matky s dítětem Gibson solidně obešel!;)Ale jinak se jedná o adrenalinovou jízdu, která má výborný spád a ty dvě hodiny u tohohle snímečku mi utekli opravdu rychle!