Predátor (1987)

Kultovní záležitost. Arnie byl v této době asi na vrcholu slávy. Střídají se tu výborné hlášky s velmi trapnými ve stylu Rockyho. Efekty i kulisy v džungli jsou vynikající. Atmosféru podbarvuje úžasná hudba Alana Silvestriho, která jsem dobře zapadá. Solidní nadprůměr.

Dokonalý trik (2006)

Nemám slov. Skutečně skvělá záležitost, u které si nemůžete být jistí zda se jedná o skutečnost nebo o iluzi a až do konce Vás pořád nechává v napětí. Bale i Jackman jsou výborní! Tenhle filmový trik je opravdu DOKONALÝ!!!

Mafiáni (1990)

Mafiáni jsou takovým kmotrem v novějším kabátě. Tahle gangsterka na mě zapůsobila mnohem líp, než Casino a nevadila mi u ní ani její 2,5 hodinová délka. Můžeme zde opět vidět herce, kteří se celkem často objevují i v jiných Scorseseho snímcích. Ray Liotta mě velmi překvapil, odvedl zde famózní výkon. Po hříchu zatím asi jediný v jeho kariéře, který stojí za zmínku.

Goyovy přízraky (2006)

Rozhodně jedno ze slabších děl mistrovské Formanovy tvorby. Přesto jistě stojí za shlédnutí. Zajímavý propletenec různých životních osudů, který ovlivňuje doba a mocenské rody na španělském královském trůnu. Z herců mě zaujal především Javier Bardem v roli Lorenza.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Určitě lepší, než Jay a mlčenlivej Bob, ale stejně se jedná o film, který mi stačí zřejmě vidět jen jednou. Jediné, co v této komedii pro mě bylo opravdu cool byla scénka s Mlčením jehňátek-Goodbye Horses:), ta stojí opravdu za to.

Miami Vice (2006)

Od tohoto filmu jsem si nic moc nesliboval, ale nakonec jsem příjemně překvapen. Pro prostředí Floridy typická a stylová krimi-rychlá auta, pěkný ženský, moře a obchod s drogami. Jamie Foxx je bohužel nevýrazný, nemá zde tolik prostoru jako Farrell.

Potomci lidí (2006)

Velice zajímavá a působivá Cuarónova vize budoucnosti. Děj má i poměrně nečekaný průběh. Jualinne Moore se moc na plátně neohřála. Scény s přestřelkami v táborech "Ghettech" se mi zdály velmi reálné a Clive Owen v mých očích stoupá nahoru, líbil se mi už v Sin City.

Faunův labyrint (2006)

Prolínání příběhu občanské války ve Španělsku a fantasy, tak tahle kombinace mi moc nevoní. Nápad je to jistě zajímavý, ale je nedotažený a výsledný efekt je průměrný. Nedokážu ani posoudit, pro kterou skupinu(generaci) lidí se tento film hodí. Pokud má být příběh pro děti, objevuje se v něm na můj vkus hodně vražd a dospělí a milovníci žánru fantasy zde neuvidí tolik akcí a scén tohoto žánru, jak by asi sami původně očekávali.

Skrytá identita (2006)

Rozhodně nejslabší Scorseseho film, co jsem měl možnost vidět. Dost mě mrzí, že zrovna za tenhle snímek získal Oscara. DiCaprio je vážnej asi jako "hovno", vůbec jsem mu jeho roli nevěřil. Damon to už je jiná káva. Přesto se neubráním dojmu, že se jedná o velice průměrný snímek a hvězdičku navíc přidávám jen kvůli povedné zápletce nakonec.-(Před chvíli jsem skouknul Volavku a zjistil jsem The DEPARTED je přesným remakem tohoto asijského skvostu. Ubohé při představě Oscara za nejlepší film, jdu s hodnocením dolů...neoriginální počin, který neprávem získal ocenění a také vysoké hodnocení kritiků zde a především na IMDb)...

Thelma a Louise (1991)

Snímek, který ani nenadchne, ale ani neurazí. Harvey Keitel předvádí opět bezchybný výkon. Jízda, která se vymkne nešťastnou náhodou kontrole, ale přesto stojí za to.