Avengers: Endgame (2019)

bolo to fajn, ale 91 percent? comm´on guys! (thor ragnarok bol pribehovo i rezijne o triedu lepsi)

Zelená kniha (2018)

sympaticky namet, herecky bravurne zvladnute, chemia medzi viggom a mahim funguje vyborne. tiez som si na viggovu taliansku identitu musel zvyknut, napokon ma prijemne prekvapila. trochu roztahany, ale inak skvely film hodny svojich oskarov.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

pocas prvych minut som si pomyslel "aka kravina, toci guy ritchie a film je v pi...secku pod strani, sakra, ten vlak uhani". avsak ta haluz napokon vysla, mala hlavu i patu, svoju originalitu i autentickost. z filmu citit podobne fantaskne caro ako trebars z lynchovej duny. hudobno-dizajnerska pecka s prekvapivo kvalitnymi dialogmi. respect. btw, brilantny tom wu by si konecne zasluzil portret, bio i zatagovat, nemyslite?

Polar (2019)

film ma dve temy, ktore (zial) navzajom nie su prepletene takmer vobec. prva je akcna - takmer penzionovany hitman si to rozda s dorastom najomnych vrahov (aj sexualne). kvoli efektom pri tom vyseka sukromnu armadu generickych zoldakov, z ktorych preventivne nikto nevie narabat so svojou zbranou a ochotne sa vrha projektilom do drahy. mads mikkelsen je fantasticky herec, ale cele to nadprirodzene pistolnictvo, co bravurne fungovalo s keanu reevesom v johnovi wickovi, mu prilis nesedi. majstrovsky kusok na sposob salvation sa nekonal. skor naopak. boj so zabijackym "A-timom", vyskladanym z hipsterskych postaviciek z muppet show posobil nedobrovolne komicky, kde mal posobit vazne a trapne tam, kde mal posobit komicky. a s panom blutom nam vstupuje do deja novy kandidat na najimbecilnejsieho zaporaka vsetkych cias. to je prva tema. druha je psychologicky vztah mikkelsa a vanessy hudgens ako vraha a obete. ten je perfektny a taha film z hroziaceho dna. skoda, ze sa tomu vztahu nedalo viac priestoru, viac dolezitosti. cize vdaka tomu je to za styri, inak by to bolo za dve.

Star Trek: Discovery - Bratr (2019) (epizoda)

skvely lorca sice odisiel, ale pike je vzdy vyborna volba (aj vybrany dobry herec). stretnutie s enterprise a jej posadkou muselo zakonite prist, tak som velmi zvedavy, kam spolocna cesta povedie.

Aquaman (2018)

rozpravka s nadhernym vizualom, sympatickym momoom a prudko jebavou amber heard. pobavila latentna nekorektnost - vo filme hraju dvaja cernosi a obaja su zaporaci.

Pasažéři (2016)

asi do dvoch tretin (ked bolo treba zachranovat lod) bol film vynikajuci. zapletka i dilema dokonala. potom to sklzlo do predvidatelneho klise.

Marco Polo - Uvěznění (2014) (epizoda)

tyros alexandrovi nevzdoroval 13 rokov, ale len 6 mesiacov a este zopar podobnych drobnosti... ale stale sa na to pozera dobre. :)