Star Trek: Podivné nové světy - Všichni na cestách (2022) (epizoda)

horor k star treku vzdy patril, ba stal sa dokonca nevyhnutnostou tohto vesmiru. na nete mozete najst rebricky najstrasidelnejsich epizod ST. ci uz vampiricka hmla zo ST (obsession), conspiracy z TNG, dead stop z enterprise - su ich desiatky. a samozrejme, ST vdacime za najdesivejsie vesmirne bytosti vobec - borgov (sorry votrelec, mas zasluzene 2. miesto). preto je samozrejme, ze aj SNW pojde v tychto slapajach. a ze pojde o temny mix votrelca a the thing - nuz a co? tvorcovia sa inspirovali tym najlepsim, co nam sci-fi ponuka.

Volejte Saulovi - Všechno je to pryč, Saule (2022) (epizoda)

´s all gone. sedem rokov sme stravili so saulom. predtym pat s waltom a jessiem. hodny kus zivota, ktory sakra stal za to. inu, toto su dva najlepsie serialy vsetkych cias. a ked niekto bude tvrdit opak - bude kecat.

Sandman - Nonstop (2022) (epizoda)

epizoda, ktoru povazujem za majstrovsku. skvela nametovo, scenaristicky i rezijne. tu sandman vystrelil do hlbsich filozofickych i psychologickych sfer bez toho, aby pri tom explodoval. akurat pri hyperbolizacii formou gay a lesbo scen mam nutkavy pocit, ze ide bud o fetisizmus alebo cynizmus. alebo sa im tam nenapadne vkradol lars von trier a robi sarapatu.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

tento "druhy" diel indyho som videl po prvykrat niekedy koncom 80. rokov. odvtedy nespocetnekrat. naposledy dnes. a rovnako som si dnes uvedomil, ze tento isty film natocit dnes by uz nebolo mozne. pretoze wokisticki zmrdi by to nedovolili. uvrieskana hystericka zlatokopka po boku bieleho heterosexualneho hrdinu? zabudnite. bol by to cisty sexizmus. nejake zlo siriace sa z indickeho kultu a indy mlatiaci indov? rasizmus! a na zaver pride na pomoc britsky oddiel a striela po zlych indoch - podpora kolonializmu! teste sa z tohto epickeho snimku, kym sa este da, kym ho nejaky skurveny nebinarny SJW v ramci cancel culture nenecha stiahnut z obehu.

Stranger Things - Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (epizoda)

zatial excelentne. plne zivota, napaditosti i humoru. najslabsou liniou dosial je jednoznacne "el". paradoxne, ci skor nevyhnutne. eleven je totiz v porovnani s ostatnymi charaktermi navzdory svojmu pozadiu i minulosti pomerne jednorozmerna postava a jej hviezdne okamihy v 4. serii sa skoncili povabnou scenkou, ked otravnej blondinke korculou natlkla hubu. velka skoda, ze sa otravna blondinka (omnoho zaujimavejsi a silnejsi charakter ako el samotna) viac nezjavila, mohol ju rozpucit vecna ci aspon zozrat zralok na slnecnom kalifornskom pobrezi.

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

chapem, ze sa podaktori chytaju za hlavu z toho, ako sa hopper dostal do ruska - ci ho tam KGB  teleportovalo, alebo unieslo tunelom pod oceanom. tajna sovietska vyskumna zakladna bola somarinou uz v predoslej serii, navzdory vsetkemu to pribehu neubralo na care ci sarme. podobne je tomu aj teraz, aspon mne to nekazi moju subjektivnu radost zo spleenu z 80. rokov. a kdesi to potesi aj moje srdce, ze rusi tam uz vtedy boli prorocky vykresleni ako zlocinecke barbarske kurvy.

Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

absolutny masterpiece. desat hviezdiciek z piatich. premyslam, ci som niekedy videl nejaky lepsi diel z ktorehokolvek ineho serialu. premyslat budem este asi dlho. avsak nad tymto dielom.

Volejte Saulovi - Samá modřina (2022) (epizoda)

ano, tato epizoda je pomalsia, vlacna, pokojnejsia - citit v nej vsak napatie pred burkou. napriek tomu ma kazda jedna scena svoj zmysel, svoj neodskriepitelny saulovsky sarm i smrnc. nechapem akurat toho kokotka, co tomu dava po jednej hviezdicke...