• Romantický
  • Thriller

Strach (1993)

Desivá ukážka toho čoho všetkého je schopný zamilovaný muž, ktorý to evidentne nemá celkom v hlave v poriadku, láska sa zvrhne v posadnutosť, bláznivú posadnutosť, šialenú posadnutosť až dospeje k sebazničujúcej posadnutosti. Veľmi zaujímavý námet, nie často sa opakujúci. Opäť sa tu stretli Juhi a SRK aj keď boli každý na inej strane "barikády" vždy sú veľmi zaujímaví.

Ram Jaane (1995)

Keď darebák, tak darebák na plné obrátky, nakoniec sa ale ukáže, že až taký darebák nie je a niekde v jeho vnútri leží dobré srdce, ktoré však život nenaučil nič iné, len to, že svet je zlý a treba sa na ňom aj tak chovať. Záver vždy oplačem slzami ako hrachy, ale aj tak sa naň vždy dívam znovu. Film o darebákovi, ktorému, ale nejako podvedome vždy držíme palce, aby nakoniec našiel v živote šťastie.

Kabhi Haan Kabhi Naa (1993)

Krásna stará klasika so SRK, na takéto filmy sa dá iba dívať a kochať sa.

Raju Ban Gaya Gentleman (1992)

Raju je mladík plný ideálov, ktorý chce niečo dosiahnuť, zapletie sa ale s nesprávnymi ľuďmi. SRK zase s Juhi, veľmi milý pár aj film, človek mu celý film drží palce a popri krásnej hudbe je naozaj načo sa dívať.

Phir Bhi Dil Hai Hindustani (2000)

Tento film ma očaril hlavne hudbou, ktorá je naozaj pekná, je to zmes komédie, drámy, plná nacionálneho cítenia, odsudzuje rôzne nešvary bežné nie len v Indickej politike a administratíve. Humorne ladený začiatok sa prehupne do drámy s teroristickým podtónom, ktorá už vôbec humorná nie je.

Duplicate (1998)

Shah Rukh Khan vo svojom najlepšom období, hrajúci dvojrolu dobráka a darebáka. Sppolu s Juhi tvoria vždy pekný pár. Film je plný vtipných scénok a dialógov a veľmi peknej hudby. Je to taká "stará" dobrá klasika na príjemne strávený večer.

Mehbooba (2018)

Z tohto filmu som totálne unesená, neviem aký film by som ešte tento rok musela vidieť, aby ho prekonal. Skvelý príbeh, dej v rôznych časových obdobiach, láska, reinkarnácia, musím povedať, že tento film obsahuje všetko čo na filmoch mám rada. Na mnohých miestach v deji mi až naskakovali zimomriavky, je dokonale natočený, Himaláje boli nádherné a aj ostatné lokácie a hudba je proste dokonalá, nie je tu síce nič tanečné v klasickom štýle, ale hudba a texty piesní dokonale dokresľujú dej. Keby sa dalo, tak tento film má odo mňa 100 *, zaraďuje sa na druhé miesto v mojich najobľúbenejších filmoch.

Kedarnath (2018)

Nádherný film, ale z hĺbky srdca prehlasujem, že ho nenávidím, ľutujem, že som ho nevypla 5 minút pred koncom, ako som mala v pláne a nikdy v živote ho už nechcem vidieť. Zosobňuje všetky veci, ktoré úprimne nenávidím... Sara Khanová bola výborná, strašne sa podobá na svoju matku...

Paltan (2018)

Na tento vojenský film som sa tešila hlavne kvôli Arjunovi a Harshovi, na to že vojenská téma, nie je moja obľúbená sa mi veľmi páčil, veselého na ňom veľa nie je, ale zato ma dokázal rozplakať a aj to sa cení. Pomerne ponuré prostredie hôr a vojenských jednotiek bolo oživené krátkymi návratmi do minulosti hlavných protagonistov, k ich rodinám, manželkám a snúbeniciam. Tieto návraty poľudštili strohé prostredie armády. Celým filmom sa tiahne silná vlastenecká vlna a záver je vystavaný priamo zo zámerom diváka rozplakať, podarilo sa. Postava generál majora Singha, Jackie Shroff, mi bola ako jediná silne nesympatická, našťastie sa v deji veľmi nevyskytuje. Harsha som takmer nespoznala v brade a turbane. Zaujímavý film z hľadiska dejín aj z hľadiska ľudského.

Antariksham 9000 kmph (2018)

Na rozdiel od ostatných sa mi tento film veľmi páčil, bude to asi tým tým, že som dospievala na Star treku a Deep space nine a iných sfi fi, videla som dokonca aj Majku z Gurunu, takže čo sa týka vesmíru, verím tomu čo mi ukážu a treba povedať, že toto bolo dosť realistické. Príbeh pekný, ako inak s vlastneckými okienkami, prepletený piesňami a na hlavný dej nadväzoval aj maličký príbeh lásky. Čo viac si priať. Veľmi pekné, chvíľami som ani nedýchala a priala som si, aby to malo happy end. Varun Tej bol malá čerešnička na torte...