Horolezci (1973) (TV film)

Natočit Himaláje v Tatrách, tak to je náhodou dobrá komedie. Jenda Kanyza chytrej jako vždy, takže jako čtyři, Karel Hlušička vyjímečně bez politických agitek a Ivánek Vyskočil nezklamal jako radioamatér s vousem pionýra. Pan Brzobohatý a pan Tříska to příjemně narovnávají a vyprávění pana Adamíry excelentní jako vždy.

Bakaláři - Dioptrie (1980) (epizoda)

Eda Cupák byl ohromný profesionál se sametovým hlasem.

Zlatá slepice (1980)

Jak se snažil český agent Honza bez námahy zbohatnout!

Práče (1960)

Opravdu mě to oslovilo i po letech. Dokonce jsem i slzu zamáčknul, ještě nevím jak je to časově. Ale prostě ještě nebo už.... tam není socialistická agitka.

Plavení hříbat (1975)

Opět Ivánek ne-překvapil. Herecký výkon v té době ještě dobrý. Dneska by měl brát léky. Vláďa Dlouhý excelentní jako vždy.

Zelená vlna (1982)

Docela milá překvapení, hudba jako z kriminálky, (tuším podobná z filmu Smrt stopařek)  a celkově mi to vubec jako komedie nepřipadalo. Přemíra dobrých herců, sice jen na skok a úpně nesmyslný socialistický konec.

Velké sedlo - Štola (1986) (epizoda)

Tak větší trapárnu jsem dlouho neviděl a neslyšel - zasekla se tabule a potapěči musí do vody. Herecké křoví docela dobrý, Ivánek Vyskočil a Víťa Jandák jsou tady děsný trapáci. Zachraňuje to jen hereckým výkonem Jana Krausová, Pavel Nový, Sváťa Matyáš a Jirka Holý.

Černá punčocha (1986)

Kriminálka je to výborná. Bohužel herci - policisté jako Petr Pospíchal, Ladislav Županič, nebo Víťa Jandák nejsou tolik dle mého profesionální. Jinak Milan Karpíšek to zahrál bravurně.