Devítky (2007)

Dajak som nepochopila, o čom bol ten film. Celú dobu to bolo také, že zaujímave, ale ten koniec bol , podla mna, odveci. Ale hral tam Ryanko a tak sa oplatilo tak ci tak kukať. :-)

Divoký anděl (1998) (seriál)

Ked ta tak teraz s odstupom casu na to pozeram, chapem, preco sa mi to vzdy pacilo. Jednoducho to malo grady! Ano, ako tu uz mnohi popisali, mnohe casti boli nudne k smrti a onicom, avsak vzdy to vykompenzovali tie vasti, ktore boli skvele a ja som tych dvoch ( Iva a Milly) jednoducho zrala. Tato telenovela je pre mna jednou z tych najlepsich a pre mna najoblubenejsia. Co ma rozculuje je, ked niekto videl jeden diel a podla neho teraz hodnoti celu telenovelu. Nuz, je to chyba a velka! Apropo, slovensky dabing je naozaj super ( pre mna zvucnejsi a lepsie pocuvatelny, ako ten cesky).

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Zo začiatku ma to aj celkom bavilo, ale čím dlhšie to trvalo, tým viac som mala pocit, že je to totálna blbosť. Príbeh o ženskej, ktorá sa hanbí za to, že plače pri pesničke od Imagine Dragon? Naozaj??? A dalo by sa povedať, že takýchto "wtf"vecí tam bolo omnoho viac. Po čase som už doslova čakala, kedy film skončí...A to som nemala od toho ani veľké očakávania, takže hoci je herečka na pohľad pekná, po nejakej dobe ma doslova začali otravovať tie jej výrazy. Odporúčam ako ozaj nenáročnú oddychovku pri vééééľmi nudnej nedeli, keď už neviete, do čoho by ste pichli :-)

Dokonalé rande (2019)

Mám rada romantické komédie od Netflixu, ale môžem povedať, že toto bola jedna z tých slabších. Herci by boli v pohode, ale celé to bolo veľmi klišovité, presne ste vedeli, ako to dopadne. Najlepší kamarát Brooksa mi neskutočne liezol na nervy ( to akože fakt sa aj chalan dokáže urážať ako baba? ), zápletka so Shelby sa mi zdala taká akási celá čudná..Nehovorím, že sa to nedalo pozrieť, len je to jeden film z tisíca, nič výnimočné, ani originálne. Ale Noah Centineo sa mi neskutočne páči a vždy sa rada na neho pozriem, takže 3* aj za jeho krásny úsmev.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

zatial sa mi to celkom paci...podla prvej casti..pre mna tak spravne ironicke, ale i vtipne, uvidime podla dalsich casti, zatial to vidim tak na 3*

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

"Počul som, že ťa poštípala kobra" - "hej, zomrela do ôsmich dní :-DDDD Tak toto bolo nieco neskutočné. Nielenže som bola jediná baba v celom kine, ale tak dobre som sa nezasmiala na akčnom filme už dávno.Škoda, že tu nie je možnosť šiestich hviezdičiek.

Flaskepost fra Stillehavet (2014) (seriál)

V čase konzumu,kedy deti nevedia ,s čím prvým sa majú hrať a nemajú takmer žiadne povinnosti,je tento seriál ako úplne scifi. A teším sa,že takýto seriál je vo verejnoprávnej televízii a ukáže nám ,a hlavne našim deťom, iný pohľad na život.

Harry a Meghan (2022) (seriál)

Asi je to tým, že som Slovenka a tak to nemôžem chápať, ale jednoducho NECHÁPEM tú obsesiu Angličanov a mnohých iných národností celou britskou monarchiou a ich nasledovníkmi a panovníkmi. Jednoducho to nechápem. A týmto dokumentom sa mi ešte viac sprotivili, pretože tu je krásne vyobrazená chorá symbióza s médiami, ktoré nie sú nič iné, len nechutné kreatúry žijúce z podporovania polarizácie ľudí ,doslova žijúce z nešťastia cudzích. V jednej chvíli mi prišlo až desivé, ako veľmi sa môže vďaka virtuálnemu svetu a žiaľ, aj moci buváru ,zmeniť človeku život z rozprávky na peklo. Čomu nechápem je, že ľudia neustále píšu, že Meghan vyplakáva. Ja si naopak myslím, že len hovorí svoju pravdu. Nechápem, prečo majú ľudia väčšiu tendenciu uveriť nejakému bulvárnemu plátku, ktorý vyrába ako na počkanie senzácie ( často vyfabulované, vykonštruované, nadnesené ) a nechce alebo proste odmieta uveriť tvrdeniu samotného aktéra týchto afér...Správne podotkli na začiatku v dokumente - nechcú radšej ľudia počuť pravdu od nich samotných? Nie, nechcú, pretože to nie je také zaujímavé, ako keď "pravdu" niekto ešte viac nafúkne, pridá zopár negatív, nech je to ešte pikantnejšie a horšie, lebo spoločnosť nezaujímajú dobré veci...nie, spoločnosť zaujíma niečo, o čom budú diskutovať, vymýšľať teórie, o čom sa budú hádať a hlavne, potrebujú niekoho, na kom si vyvŕšia svoju frustráciu z ich životov... A viete čo, kvitujem Harrymu a Meghan, že tento dokument urobili. Kto chce, bude v tom vidieť len hejt, kto chce, urobí si svoj názor, pretože teraz tu máme pohľad zas z inej strany. Že na tom zinkasovali milióny? No nech, keď môže nejaká chudera na Instagrame vyrábať milióny svojim telom, prečo nie oni...Ja práveže vidím veľmi jasnú paralelu s Dianou a chápem, že Harry nechcel prísť nielen o matku, ale ešte aj o ženu. A celú kráľovskú rodinu by som zrušila -  v dnešnom storočí mi už prídu ako drahý prežitok, ktorý si onedlho nebude môcť dovoliť ozaj nikto.  4,5*/5*

Heavy Trip (2018)

Strašne sme sa smiali. Už len pri tej hudbe nám trhalo kútikmi úst, keďže rozhodne nie sme fanúšikmi takejto hudby. Ale bolo to super. Top bola tá truhla na koncerte, ako putovala medzi ľuďmi. Celkovo to bolo super, naozaj sme sa bavili,odporúčam 4* :-)

Histoire du trafic de drogue (2020) (seriál)

Nepríjemná a drsná mozaika obchodu s drogami,plná vrážd a mužov,ktorí si mysleli,že sú nad štát. Čo je desivejšie je fakt,že tento biznis stále pokračuje,možno v sofistikovanejšej podobe,ale je tu,rovnako ako aj dopyt po drogách.