• Romantický

Monga (2010)

Film o přátelství pěti kluků, kteří občas někoho zmlátí, občas dostanou na budku oni a občas se rvou mezi sebou. A toť asi tak vše, když nepočítám nějaký ten spor mezi gangy, kdy se zas mlátí mezi sebou někdo jiný. Na tohle téma je stopáž přes dvě hodiny trochu přehnaná, takže místy film ztrácí drive. Ale zas nemůžu říct, že by to bylo úplně špatný, prostě takový průměr, který na jedno zkouknutí stačí.

Mongolská spojka (2019)

Mám ráda filmy, kde se dají dohromady rozdílné postavy - nejdřív to mezi nimi skřípe, ale nakonec jedou na stejný vlně, takže mi to sedlo. Kromě prostředí Mongolska, které jsem ve filmu moc neviděla, asi bych to spočetla i na prstech jedné ruky, film ovšem nic nového nepřináší. Obyč akčňák s dávkovanými přestřelkami a bitkami. Na jedno zkouknutí dobrý.

Monstrum - Bestie z hory Inwangsan (2018)

Podle infa, co se ke mně předem dostalo, jsem si myslela, že to bude pitomina mixu žánrů, který nemusím, ale nakonec to bylo příjemný překvapení, u kterého jsem se dobře bavila. Vůbec to nevidím jako horor nebo komedii, spíš je to dobrodružný, historický film mixnutý fantasy o vyšetřování záhadných úmrtí, kde vše není tak, jak se na první pohled zdá. Obsazení je fajn, detektiv K opět na scéně, tentokrát sice v jiné roli, ale v lecčems mi charaktery postav přišly podobné. Líbil se mi příběh a jak to celé vymysleli, jen monstrum bylo takové slabší. Slušné 3,5*. Přeloženo.

Moorwehan (2015)

No... tak v tuhle chvíli moc nevím, co si myslet. Možná až se mi to rozleží v hlavě nebo se na film podívám znovu, nějak si to srovnám. Film to je zvláštní a celkově se mi líbil, i když pár věci mi tam přišlo nejasných. Atmosféra je povedená, Kim Nam-gil super - už jsem ho viděla v několika filmech/seriálech, ale když nemá knírek, jako bych objevila novýho herce :) Jeho pohodový, flegmoušský styl mě bavil. Naopak Jeon Do-yeon v tomhle filmu prostě ne-e, v A Man and a Woman mi sedla, tady mi v některých scénách vyloženě vadila. Ne že by hrála špatně, jen se mi tam prostě moc nehodila, snad příště.

Moosoodan (2016)

Béčko z džungle, který mi připomnělo Predátora. Podle reportáže to vypadalo zajímavěji, ale po zkouknutí nic moc, potenciál nevyužit. Sice jsem byla zvědavá, jak to dopadne a kdo/co za vším stojí, ale jinak napětí nebo tajemno u mě nefungovaly. Navíc pointu proflákli brzo, takže pak už jsem jen čekala, jak ho zabijou a kdo přežije (což se mi teda povedlo odtipnout celkem přesně).

Moscow Mission (2023)

Nebýt začátku šla bych s hodnocením asi výš, ale takhle průměr. Začátek mi přišel lehce zmatený, trochu jsem se ztrácela v tom, kdo s kým, co a proč. Možná to bylo způsobený i EN hardsubem, který rychle mizel a místy se nedal dobře přečíst. Jakmile jsem si stáhla soft title a zorientovala se, děj začal svižně odsýpat, proložený sem tam nějakou akcičkou. Potěšil Andy a pěkná hudba.

Mr. Zoo: The Missing VIP (2020)

Dlouho jsem se takhle u korejské komedie nepobavila a přitom se to tvářilo celkem nenápadně. Poslední Lee Sung-minovy filmy mě moc nezaujaly, ale tahle role mu sedla jako ulitá, rozhodně víc než ustrašený úředníček v The Witness. Sekundovalo mu několik vtipných postav a hlavně zvířátka - od komárů až po gorilu. Občas sice vypadaly trošku uměle, ale což. Jako pohodová oddechovka na odpoledne to u mě prostě dost dobře fungovalo. Přeloženo.

Mugen no džúnin (2017)

Pro mě byl tenhle film docela překvápko. Podle reakcí okolí a hodnocení jsem moc nečekala, že se mi bude líbit, navíc když má šílenou stopáž necelé dvě a půl hoďky. Překvapivě to ale nebylo zas až tak špatný. Už to sice znovu vidět nemusím, ale příběh se mi líbil, nenudila jsem se a v poho to bez přeskakování odkoukala až do konce. Jediný, co mě tam štvalo, byla uřvanost Hany Sugisaki. Už jsem na to z asijských filmů zvyklá, ale tohle bylo na mě moc.

Mu ji zhe (2017)

Pro mě původně zcela neznámý snímek s neznámými herci, ale vyloupla se z toho napínavá, tajemná podívaná se sympatickým hrdinou, který ne vždy jedná jako klaďas. Na začátku je nám předhozen případ 9 let staré autonehody a postupně dochází k odkrývání pravdy. Děj rychle odsýpá, už dlouho jsem nezažila, že 2 hoďky jsou tak krátká doba :) Je to napínavý až do konce. Když už se zdá, že je vše odhaleno, objeví se další kousek skládanky, který to překope. Pro mě velký překvápko, který určo stojí za vidění. Přeloženo.

Můj strážný senior (2016)

Otec roku, Andy Lau, ukradne něco, co mu nepatří, jeho dcera poté zmizí a Sammo se vydává do boje, aby ji zachránil... Sammo se holt už nedokáže prokopat, promlátit a proskákat celým filmem jako dřív, v jeho věku na to ale má už právo. Ale i tak dobrý, líbilo se mi, nemusím mít ve filmu rubačku každých 10 minut, tady to vynahrazuje pěkný příběh a dobré herecké výkony. Sammo dokazuje, že zvládne zahrát i vážnější role jen sem tam s nějakou bitkou a ta závěrečná byla navíc dost povedená. Po From Vegas to Macau 3 se Andy Lau objevil zas v něčem normálním a díííky za to. Sice nedostal moc prostoru, ale v roli otce gamblera samoživitele byl skvělý a rozhodně je na něm víc než jen jeho vlasy :) Líbily se mi i lokace, hudba a potěší i camea známých herců. Asi přitlačím na pilu, ale i po druhém zkouknutí mám z filmu dobrý pocit, takže za 4*. Přeloženo.