• Romantický

Biseuteo (2019)

Film měl skvělý rozjezd. Je nalezeno rozčtvrcené tělo mladé dívky, rozbíhá se vyšetřování a pátrání po sériovém vrahovi. Příběh se žene kupředu - znesváření bývalí parťáci přetahující se o první místo, odhalování podrobností případu, přešlapy, zátahy... Jenže pak ouha, v půlce filmu je vrah mrtvý a co druhá hodina? Pro mě už nic moc. Motá se to pořád dokolečka, případ vraždy je odsunut dějově na druhou kolej, do popředí se dostává případ s drogami a řeší se machinace s důkazy, snaha vyvlíknout se z podezření, psychický stav hlavního hrdiny. Tohle u mě prostě nefungovalo. Líbilo se mi to sice víc než Beasts Clawing at Straws, za zkouknutí to určo stojí, ale kvůli druhé půlce opět průměr.

Bîto rokku rabu (2009)

Další zastávka v mé filmové tour japonským rockem a první seznámení s Visual kei. Na Korejce v pastelových oblečcích jsem si už zvykla, ale tohle je jiný level :) Nu což, další rozšíření obzorů... Nanu to sice nepřekonalo, ale i tak se mi to hlavně kvůli hudbě líbilo. Asi první asijský film, u kterého bych řekla, že byl moc krátký, protože mi tam některé věci přišly nedotažené/nedořešené. Jinak obsazení v poho, postavy sympatické, až na zpěváka Shina. Ten herec neuměl hrát, nebo fakt nevím. Jeho tupé zírání do blba, obličej bez výrazu, netečnost a namyšlenost mě iritovala celý film. Ale třeba u scény s focením na pláži jsem se zas nasmála. Prostě taková pohodovka...

Bitva kuchařů (2017)

Další super filmík o vaření, tentokrát z čínské kuchyně, a když ještě navíc kuchtí Nicholas Tse a Jung Yong-hwa z korejské skupiny CNBlue, co víc si přát :) Možná něco dobrého k tomu :) protože ty jídla vypadaly fakt skvěle. Film je natočený podle populární televizní show o vaření Chef Nick a natáčel se i v Praze a na zámku v Ploskovicích. Konečně jsem v asijském filmu slyšela češtinu, které bylo rozumět a nemusela si to několikrát vracet, abych vůbec věděla, co říkají. Bude to ale proto, že většinu toho odříkal Ladislav Županič :) Na druhou stranu Yong-hwu nejspíš museli nadabovat, protože ten hlas mi k němu vůbec neseděl a zněl jinak, než když mluví nebo zpívá korejsky. Byl to nezvyk a celkem mě to tahalo za uši, hlavně jeho angličtina. Ale jinak pohoda - pěkný příběh, sympatické hlavní postavy, arogantní Anthony Wong taky dobrý a hlavně žádné ulítlosti a trapárny. Přeloženo.

Bokura ga ita (2012)

Příjemné překvapení. Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbala a několikrát ho přeskočila, páč Japonsko, ale když jsem viděla to dobré hodnocení, šla jsem do toho a rozhodně nelituju. Moc pěkný příběh, herecké obsazení a i jejich výkony. Sice Tóma Ikuta už nějakou dobu není školou povinný, ale to mi nevadilo, do té role mi prostě sednul. Film si rozhodně pustím někdy znovu a už se těším na druhý díl. Kdyby čas dovolil, dala bych je oba v jednom zátahu, protože po závěrečné upoutávce jsem hodně zvědavá, co čeká hlavní hrdiny dál.

Bokura ga ita: Part 2 (2012)

Pěkný jako první díl, ve výsledku to pro mě nebylo ani horší ani lepší, drželo si to stejnou úroveň. Něco se mi líbilo víc, něco zas bylo takové... no... řekněme zvláštní. Přišlo mi to smutnější, že jsem si několikrát říkala, jaký klacky si scénárista ještě vymyslí, aby je hodil hlavnímu hrdinovi pod nohy, na kterého je to především zaměřený. Juriko tentokrát moc prostoru nedostala. Kladem pro mě byl příběh - líbilo se mi propletení osudů nových a starých hrdinů, a časový posun, který víc odpovídal vzhledu a chování postav. Místy jsem ale nepobírala Janovo chování, ale na ten typ chování jsem si už v asijských filmech zvykla, takže jsem si tím nenechala zkazit náladu a bavila se až do konce, návrat do starých prostor film hezky zakončil.

Bongi kimseondal (2016)

Yoo Seung-ho a Ko Chang-seok v rolích dvou podvodníčků, kteří by dokázali prodat i led Eskymákům. Na každého ovšem jednou dojde. Pak jde zábava stranou a přichází na řadu pomsta a prodej řeky. Příběh je postaven na promyšlených podvodech, kterých je ve filmu hned několik. Nemůžou samozřejmě chybět povedený převleky a i celkově s kostýmy si kostyméři vyhráli. Líbily se mi hodně i exteriéry a herecké výkony - zábavná dvojka Ko Chang-seok a Ra Mi-ran, Yoo Seung-ho házel úsměvy a ksichtíky na všechny strany a překvapením byl i Xiumin z EXO. Prostě parádní podívaná s trochou humoru, akce, historie a vážnějších momentů. Přeloženo.

Botongsaram (2017)

Námět rozhodně potenciál měl, jen mi přišlo, že ho moc nevyužili a zaměřili se na něco, co mě až tak moc nebavilo. Víc by se mi líbilo sledovat vyšetřování vražd a pátrání po skutečném viníkovi, než politické machinace v pozadí. Ve filmu se mi tak střídaly zajímavý a napínavý úseky s vycpávkou, která brzdila tempo. Zas mi přišlo, že aby dodrželi dvouhodinovou stopáž, prostě tam něco šupli. Je to ale jen můj dojem a Korejcům nebo lidem, kteří o událostech z roku 1987 něco ví, ten film možná sedne líp.

Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield (2017)

Paráda, tohle se mi líbilo. Asi stejně jako předchozí film, je to postaveno na stejném principu a drží si to stejnou úroveň kvality. Děj je zajímavý, vizuálně se na to hezky dívá, souboje jsou povedený, pěkně to odsýpá a člověk se nenudí. Celý to táhne Chen Chang v roli kapitána Šen Liena. Z ostatních herců jsem nikoho moc neznala, spíš to pro mě byly nové, neokoukané tváře. Scéna na úplném konci filmu mě navnadila, že se asi budu muset podívat na pokračování. Přeloženo.

Budanggeorae (2010)

Dlouhý, překombinovaný a spoustu postav. Chvílemi jsem se ztrácela kdo s kým, proč a jak, takže mi pointa málem utekla. Po pár úvodních minutách jsem čekala úplně něco jinýho, než z toho nakonec vylezlo, to ale neberu jako negativum. Námět je zajímavý a postavit to na 2 záporných postavách se mi taky líbilo, takže nelituju, že jsem to viděla, ale opáčko nejspíš už nebude.

Buffalo Boys (2018)

Z Indonésie moc nakoukáno nemám, takže mě vcelku překvapilo, co dokáží natočit a že nestaví jen na akci. Oproti ostatní Asii, kterou jsem v poslední době viděla, to bylo zas trošku něco jinýho, takže mi to sedlo. Děj svižně ubíhal, i když né že by tam nebylo pár klišé, sem tam ho řízla nějaká bitka, buvolí hoši byli fajn sympaťáci, vizuálně se na to moc pěkně koukalo a občas padla i hláška nebo byla scéna, která mi pozvedla koutky. Prostě to tak nějak jako celek hezky fungovalo - 3,5* Přeloženo.