• Romantický

Daelibgoon (2017)

Další průměrný korejský snímek. Tentokrát jsem sáhla po historickém dramatu a ani teď žádná sláva. Lee Jeong-jae a Yeo Jin-goo podali svůj standardní výkon, líbil se mi vývoj jejich postav a vzájemného vztahu, pěkné exteriéry a kostýmy, slušné bitvy a i zajímavý námět, ale bylo to dlouhé a podané celkem nezáživnou formou, takže to místy dost vázlo a sotva to udrželo mou pozornost.

Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (2016) (seriál)

Nemůžu jinak, je to jasných 5*. Na tenhle seriál jsem se dlouho těšila, ale že mě zaujme až takhle, to jsem teda nečekala. Hltala jsem jeden díl za druhým a nemohla se od toho odtrhnout. To se mi naposled stalo před lety u první série Heroes a kdyby mi někdo řekl, že mě to potká znovu u korejského seriálu, ťukala bych si na čelo, že se zbláznil :) Bylo pár dílů, kdy jsem si říkala, že dám 4*, protože to přílišné intrikaření a pletichaření mě moc nebavilo, ale ke konci a zvlášť dva poslední díly nasadily takovou laťku, že to je prostě za plný počet - skvělý příběh, herecké výkony, hudba... No, prostě paráda.

Daman akeseo guhasoseo (2020)

To byla jízda. Hwang Jung-min ani Lee Jung-jae zrovna nepatří mezi mé oblíbence, ale tady jsem to hodila za hlavu a užívala si parádní podívanou. Příběh sice nebyl úplně originální, připomnělo mi to Man from Nowhere, ale zas v tom bylo něco nového a chytilo mě, jak se příběh začal rozvíjet. Hwang tentokrát jako drsňák, Lee záporák numero uno a líbil se mi i Park Jung-min v roli transsexuála, který skvěle vystihnul pohyby a výrazy opačného pohlaví. Drsný akční scény se prolínají celým filmem a jsou různýho druhu, takže fandové si určo přijdou na své. Přeloženo.

Dangshin geogi iteojoorraeyo (2016)

Další snímek o cestování časem. Po úspěšném Time Renegades Korejci přišli s romanticky laděným Will You Be There?. Filmů na tohle téma jsem v poslední době viděla několik, přesto mě i tohle zpracování bavilo. Hned na začátku mě zaujaly záběry z Kambodži a pak to prostě nějak ubíhalo, že než jsem se nadála, byl konec. Při výběru herců měli tvůrci šťastnou ruku, přišlo mi, že si všichni dobře sedli. Hlavní mužská dvojka byla super a Kim Sang-ho se svým mladším já to místy vtipně odlehčovali. Přeloženo.

Da shi xiong (2018)

Donnie míří před katedru a dokazuje, že mu jdou i jiné role, než drsňácký policisti, kteří se probitkaří celým filmem. Já jsem spokojená, dostala jsem to, co jsem očekávala. Filmů na podobné téma jsem viděla už víc a i HK zpracování se mi líbilo. Donniemu ta role sedla, na filozofování, poučování a sypání fakt z rukávu u něj nejsem moc zvyklá, ale působil přirozeně a prostě to podával po svém :) I ostatní herci byli fajn, i když valná většina z nich mi byla neznámá. Plusem pro mě byly také pěkné exteriéry a hudba, mísí se tam anglické písničky s čínskými. Akce moc není, ale přišla mi nápaditá vzhledem k námětu filmu. Přeloženo.

Ddeugeowoon annyeong (2013)

Mám ráda hudební filmy a tenhle patří k mým nejoblíbenějším, nejen kvůli skvělé hudbě, ale i hereckým výkonům. I když je Lee Hong-gi především zpěvák, hrát prostě umí. Námět sice není originální, přesto to u mě fungovalo. Film jsem viděla už několikrát a líbí se mi pořád stejně, jako když jsem koukala poprvé. I když je to na vážné téma zahrnující i smrt, hudba a úsměvné scény celou atmosféru odlehčují.

Dealer/Healer (2017)

Celkem slabota. Obsazení slušný, ale příběh a jeho podání nuda. Taky mi ze začátku dost vadilo skákání v čase, dozadu, dopředu, ještě víc dozadu a zas dopředu. Navíc se to odehrává i v době, ze které se mi snímky většinou nelíbí, a tohle není výjimka. Když se děj přehoupne již jen do současnosti, bylo to fajn, jenže to film jako celek už nezachránilo. 2,5*

Deokhyeongjoo (2016)

Film zajímavý, o tom žádná, aspoň jsem se zas dozvěděla něco nového o korejské historii, ale zjišťuju, že filmy z téhle doby mi většinou moc nesedí. A tohle je jeden z nich. Místy se to bohužel trochu vleklo a ztrácelo drive (hlavně v první půlce), na druhou stranu tam bylo i pár napínavých/silných scén, kdy jsem nedočkavě čekala, co bude dál, no a konec byl prostě super. Film má také skvělé herecké obsazení v čele se Son Ye-jin. Já se nejvíc těšila na Kim Jae-wooka, kterého jsem si oblíbila už v Antique, a dlouho ho v ničem neviděla, ale bohužel moc prostoru nedostal. Nebýt té "ucajdané" první půlky, byly by to 4*, takhle 3,5.

Deoksuri 5Hyungje (2014)

Pět nevlastních sourozenců, kteří se nesnáší, se musí dát dohromady a začít spolupracovat, aby zjistili, co se stalo s rodiči... Svižná komedie sem tam říznutá scénou skoro až z thrilleru. Takovéhle zvláštní kombinace žánrů moc nemusím, ale tady to skvěle funguje. Bavila jsem se od vtipného začátku až do napínavého konce. Yoon Sang-hyun opět dokázal, že komedie umí, a tentokrát mu parádně sekundovat i Song Sae-byeok, jehož čelenka do vlasů se prostě musí vidět :-D

Deo pon (2015)

Když dva dělají totéž, není to totéž... V krátké době druhý film, který staví na zápletce s prolínáním minulosti a přítomnosti. Po zkouknutí The Phone musím říct, že u mě víc zabodovalo Time Renegades. Chyběla mi tu tajemná atmosféra, záporák byl taky jasný, takže šlo spíš jen o nahánění po městě a kdo z koho. Každopádně je tam pár povedených zvratů, konec se mi taky hodně líbil a Son Hyeon-joo válel. 3,5*