KatanaCZ

Pavel Kříž

okres Plzeň
neobjevený malíř

• 21.12.2008  15:12

Taková volovinka na jedno podívání. Nic víc, nic míň.

• 18.12.2008  20:17
    Kurýr 3 (2008)

Ze všeho nejvíce mě udivuje opravdu přihlouplé story celého filmu, Statham popojíždí s autem z místa na místo jako zběsilý a vlastně bezdůvodně. Jason se jako vždy snaží a podává dobrý výkon, bohužel i scénář je trochu přiblblý, takže se dočkáme některým nic neříkajících dialogů, které jen natahují stopáž. Celkově to na jednu podívání stačí, ale čekal jsem opravdu více.

• 5.12.2008  04:29

Parádně našláplá komedie, která disponuje velkou dávkou vtipu, slušným příběhem (nenáročným - přesto zábavným) a sympatickými herci. Už dlouho se mi nestalo, že bych se u komedie tak bavil již po několika úvodních vteřinách. Navíc film neztrácí na tempu a ve stejném duchu se nese až do samého závěru, dokonce ani romantický konec není klasickým klišé, ale vtipným zakončením (bludný holanďan :D). Tohle se prostě povedlo.

• 3.12.2008  01:12

Quantum of Solace opravdu tak trochu vybočuje ze zaběhnutého standardu bondovek, přesto jde o seriozní podívanou. Trochu mě vadí, že se film tváří až moc opravdově, tedy co se příběhu týče. Postrádám trochu těch starých dobrých sci-fi prvků, ať už jde o zbraně, různé speciální vybavení či o snahu nějakého extra padoucha zničit celý svět pomocí "ultramegabůhvíčeho". Klasický šarm Bond neztratil, chladný postoj Craiga mi sedí, ale nevšiml jsem si ani jednoho ironického vtípku a to jsem měl na starých bondovkách opravdu rád. Přes tohle všechno se nejedná (díky bohu) o průměrný akční "béčko", ale o plnohodnotné pokračování famózní série. Nudit se nebudete.

• 29.11.2008  12:32
    Mamma Mia! (2008)

Zas tak zábavné a okouzlující to není. Podle ohlasů jsem čekal větší požitek. Místo toho se dočkáme průměrného muzikálního filmu s průměrnou zápletkou.

• 17.11.2008  02:59

Žádné silné herecké výkony, promyšlený příběh, napínavý děj, NE, nic takového. Možná si jen několik lidí po shlédnutí tohoto snímku řekne: "Páni, ono to takhle ve světě kolem nás opravdu je."

• 14.11.2008  02:23
    Max Payne (2008)

Ale no tak, zas tak špatné to není. 1 hvězdička je opravdu málo. Možná bude nízké hodnocení zapříčiněné tím, že se film jednoduše srovnává s onou herní předlohou, faktem je, že to opravdu srovnat nejde (co si tak pamatuji, hra byla zábavná, s atmosférou). Na druhou stranu John Moore se opravdu snažil, vizuální stránka nemá chybu, všechny ty barvy, prostředí, bullet-time - to je Max Payne jako vyšitý. Děj je klasické "akční" béčko, okořeněné o nějaké ty halucinace v podobě Valkýr - to mě osobně nevadí a jsem spokojený. Já se vlastně celkem bavil, ale přesto je to takové prázdné. Jediná věc, která mě opravdu moc neseděla je Mark Wahlberg, který sice nehraje špatně, ale Max Payne to prostě není a nebude. Na jedno shlédnutí a pobavení snímek postačí.

• 11.11.2008  20:19

Původní film jsem neviděl, proto nemohu srovnat a možná právě proto dávám 3 hvězdy. Děj je klasický, ničím nepřekvapí, zvraty předvídatelné. Ale kouká se na to dobře.

• 8.11.2008  01:47
    House (2008)

A to jsem si tak do poloviny filmu říkal, že to bude tak na 3 hvězdy. Začátek člověka naladí, čeká nějakou akci, pointu, ale kdepak, nic takového se nekoná. Kdo vyžaduje v hororu gore scény, tak tohle obloukem vynechte, není tu ani kapka krve.... (to by mi osobně nevadilo, tedy za předpokladu, že by šlo alespoň o zábavnou duchařinu).

• 5.11.2008  03:45

Proč se to jen tolika lidem nelíbilo.....já se osobně dobře bavil. Je sice pravda, že je zde vidět snaha udělat snímek bližší i hodně mladému publiku, na druhou stranu, pokud tohle berete jen jakousi vsuvku či zpestření do serie Star Wars, zasmějete se, pobavíte a možná vás to i donutí znovu shlédnout některý hraný díl. Ze začátku mě trochu vadil styl animace, ale po čase jsem si zvykl. Příběh je dobrý a mladá padawanka mi nijak otravná nepřišla, můj názor.

• 7.10.2008  23:28

Tak tohle nebylo nic převratného a nijak zvlášť zábavného. Některé pasáže filmu ujdou, jiné ne, totéž platí o grafickém ztvárnění. Doufal jsem v něco temnějšího.

• 28.9.2008  01:49

Sakra, jo! Jsem rád, že jsem si na tohle vyrazil do kina. Není to žádný super hit, žádný unikátní ani intelektuální oskarový trhák, ale pořádná komedie plná černého humoru, akce a ZNAMENITÝCH hereckých výkonů! Ono již samotné herecké obsazení od počátku slibovalo, že tohle nemůže být propadák. Největší dojem na mě udělal naprosto skělý Robert Downey Jr., je to prostě PAN herec. Dalším milým překvapením byl Tom Cruise, to, co zde předvedl....ještě teď se popadám za břicho. Pokud se nebojíte několika nechutných záběrů (utržená hlava....) a nejste puritáni, kteří se rozhořčí pro každé sprosté slovo (těch je tu opravdu požehnaně), rozhodně si tento film nenechte ujít.

• 28.9.2008  01:37

Ale jo, tohle se dá pozřít, sice jen jednou, ale jako klasická rodinná komedie to postačí.

• 27.9.2008  12:26

Jižní Korea...ehm, nedávno jsem tu u filmu Mirrors vyjadřoval svůj vztah k filmům z této země a musím říci, že tenhle film je vyjímka potvrzující pravidlo, je to úchylné, debilní, ale hrozně zábavné! Animace je perfektní, dokonce i příběh stojí za to. Za jedno z nejúchylnějších a nejorgiginálnějších anime, které jsem viděl dávám plný počet.

• 25.9.2008  22:24

V podstatě se jedná o velice průměrnou kriminálku, nic víc. Čekáte-li určitou porci tajemna, nadpřirozenosti, koukněte se raději na některý díl ze seriálu.

• 24.9.2008  00:39
    Zrcadla (2008)

Po krátkém váhání jsem se rozhodl pro 4 hvězdy a to hned z několika důvodů. 1. Na filmy, které jsou made by Jižní Korea již většinou nekoukám, mnohokrát jsem se totiž zklamal, když jsem naivně očekával, že z téhle země vzejde nějaký seriózní film, nikomu nevnucuji svůj názor, ale filmy, které Korea plodí jsou opravdu příšerné, většinou je to jen nuda, nuda a zase jen nuda. Vím, že mnozí lidé vidí ve filmech z tohoto kousku světa cosi originálního a jedinečného, bohužel však nejsem filosof a vidím tak leda prd. To vše říkám z toho důvodu, že jsem neviděl originál, nemám tedy s čím srovnávat, ale stejně....jsem rád. 2. Kiefer Sutherland nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale byl opravdu přesvědčivý a dokázal mě svým realistickým chováním vtáhnout do děje. 3. Bál jsem se, některé pasáže nahání husí kůži. 4. Dobrá hudba, efekty. Hlavním nedostatkem je pár "drobností", jako třeba trochu divný scénář. Když si film rozdělíme do několika částí, je to srozumitelné, paráda, ale pohromadě to moc nesedí, jako třeba co to vlastně vraždilo?.......

• 22.9.2008  07:33

Ale jo, v rámci podobných "cool" teenagerských komedií to je celkem zábavná podívaná. Zápletka: Neznámá holka přijde do nového prostředí, získá nové přátele a nepřátele, zamiluje se, vše je fajn, záhy je vše špatně, happyend....takže klasika.

• 20.9.2008  00:12

V zásadě stejné jako první díl, pořád dokola jen hon na Hulka. Z celého filmu je nejlepší souboj dvou "obluďáků" ke konci. Kdyby se trochu zkrátila stopáž, vynechalo pár nudných a zbytečných pásáží, bylo by to jen ku prospěchu.

• 18.9.2008  00:59

Průměrná podívaná, kterou si hned tak znovu nepustíte. Neurazí - nenadchne

• 15.9.2008  20:24
    Rallye smrti (2008)

Jo, tak tohle mohu, mohu to dokonce vidět i několikrát, což se mi už hodně dlouho u žádného filmu nestalo. Přiměřená dávka akce, adrenalinu, prostě paráda. Film působí místy dojmem béčka - tím lépe!

• 12.9.2008  09:04

Spousta zajímavých nápadů, některé opravdu hodně originální, jiné nudné, trapné.

• 8.9.2008  02:17

Uprímně jsem se rozmýšlel, jestli dám 4 nebo 5 hvězd. Podle ohlasů jsem čekal, že z nového Batmana padnu doslova na prdel, ale zas tak horké to nebylo. Ale přece jen dám 5 kvůli celkovému dojmu, výborným hereckým výkonům a určité dávce nostalgie.

• 4.9.2008  00:34

Až příliš romantické na film podobného rázu, díky tomu pak film ztrácí na tempu a tím pádem i na zábavnosti. Ale i tak se na to celkem dobře kouká, bohužel jednou stačí.

• 1.9.2008  16:10

Mám rád Tarantina, Madsena, svět motorkářů, podobnou tematiku, ale tohle působí až moc nezávisle. V zásadě se tu neděje nic, jen se sem tam přejede někam s mašinama, zastřelí se pár lidí a tím to končí. Na tenhle film si za chvíli ani nevzpomenu.

• 30.8.2008  22:38

V celku zklamání. Čekal jsem velkolepý dobrodružný snímek a ono prd, vše vypadá tak nějak uměle, příběh poměrně nudný, žádné extra srandovní momenty a nejvíc mě naštvalo, že postava Ricka O´Connella už není tak úplně hlavní a ztrácí se v davu.

• 19.8.2008  23:12
    VALL-I (2008)

Hezky zpracované co do grafické stránky, příběh také není k zahození, ale smál jsem se pouze u momentů, které všechny obsahoval trailer, nebýt to až tak smutné, dal bych 5.

• 12.8.2008  03:20

Naprosto standardní teenagerský horor, který vybočuje snad jen opravdu nejméně děsivým záporákem jakého jsem kdy v hororu viděl. Pokud hledáte něco u čeho se budete bát, lekat....pusťte si raději něco jiného.

• 12.8.2008  01:05
    Hancock (2008)

Zábavu, zábavu a zase jen zábavu, nic víc jsem nechtěl, nic víc jsem nečekal. Jsem spokojený, pro mě velice dobře zvládnutý film.

• 11.8.2008  03:03

Parádní oddychová komedie s hutnou dávkou černého humoru, originálním příběhem a parádními hereckými výkony. Už jsem začínal mít pomalu dost všech těch novodobých komedíí jako je například Date Movie, kde je "největší" senzací celého filmu breakdance v podání hlavního hrdiny. Tohle má prostě šmrnc.

• 5.8.2008  23:58
    Bathory (2008)

Ale jo, na tohle se dalo dívat. Po většinu času docela zábavné, bohužel bez silně výrazných momentů, kdy se člověku zatají dech a to se od podobného tématu tak nějak očekává. Bohužel jsem nečetl knihu a o Alžbětě Báthoryové toho mnoho nevím, takže nemohu srovnávat se skutečností či legendami. Nic méně pro Česko velký pokrok.