Ad Astra (2019)

Podmanivé putovanie Brada Pitta vesmírom s cieľom vysporiadať si vzťah s otcom a splniť misiu. Atmosféra je pochmúrna a ťaživá, avšak veľmi sa mi to hodilo ako k prostrediu vesmíru, tak aj k postave Brada Pitta. Je to filozofické, ale tak logicky a je zaujímavé sledovať Brada navonok vo vesmíre ale aj jeho vnútorné pochody. Prvých 50 minút sa mi síce páčilo viac ako zvyšok, ale film dokáže udržať pozornosť diváka až do konca. Nie je to akčné scifi, je to komorné scifi s presahom do vnútra človeka až do ďalekých zákutí vesmíra. 7,3/10.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Veľmi zaujímavý počin, ktorý je výnimočný svojím námet a spracovaním najmä vzhľadom na dobu jeho vzniku, ale myslím, že aj v súčasnej dobe by niečo takéto uspelo. Je to absurdné, ale nie hlúpym spôsobom. Práve naopak, je to vtipné, satirické, s výbornými hercami a scenárom. 7,5/10.

Agent (2019) (seriál)

Baron Cohen vo vážnej úlohe. Síce vyzeral ako Borat, ale nepôsobil tak ani náhodou. Seriál má určité napätie, ktoré vás donúti pozrieť si ho dokonca, avšak sú aj napínavejšie a lepšie seriály. Ale aspoň sa tvorcovia nezdržovali nejakou omáčkou a v šiestich dielov pekne komplexne zhrnuli celý Eliho príbeh.

Aggressive Retsuko (2018) (seriál)

Seriál ako život sám. Aj vzhľadom na japonskú kultúru, väčšina situácií sa dá veľmi ľahko uplatniť na celom svete. Taký univerzálny je tento seriál. Asi aj vďaka tomu je taký populárny. S hlavnou postavou súcitíte, najmä keď ide o jej šéfa, ale všetky postavy sú dostatočne pestré a svojím spôsobom šibnuté, že si ich zamilujete. A nakoniec zistíte, že sa až tak nelíšia od vás, vašich blízkych, a že sú v podstate celkom normálne (vzhľadom na dnešnú dobu). 3. séria: Bola iná ako tie predchádzajúce. Dej síce pokračuje prirodzene ďalej ale prišiel mi až moc konzistentný, pričom sa vytratili epizódy z bežného a kancelárskeho života. Celá séria mi prišla iba ako nejaká prázdninová epizóda a nie súčasť seriálu. Navyše aj ostatné postavy nedostali taký priestor, resp. nemali moc zábavné úlohy. Ale bolo to aj napriek tomu dobré a vďaka krátkej stopáži aj svižné. 4* 4. séria: mi tiež prišla konzistentná,  ale tentokrát v dobrom. Bolo to ucelené,  malo to hlavu a pätu, konečne dostali väčší priestor aj ostatné postavy a tých desať epizód tvorilo ucelený príbeh s pár menšími odbočkami. Táto séria sa mi vážne páčila a som rád,  že tvorcom nedochádzajú nápady. 5. séria: ma teda moc nebavila. Ak je toto koniec seriálu, tak nič moc. Opäť takmer nič zo života v kancelárii, malo iných postáv,  a bolo také depresívne. Aspoň vďaka za vedúceho Tona, ten nikdy nesklame.

Agnus dei (2016)

Zaujímavý námet, ktorý umocňuje fakt, že išlo o film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Páčilo sa mi, že sa všetká tá "hrôza" udiala mimo kamery, ešte pred začiatkom deja. Taktiež sa mi páčilo posolstvo filmu a odpoveď na otázku, či je niečo viac ako viera oddanosť a láska k Bohu. 7,35/10

Ahsoka (2023) (seriál)

Myslím si, že som okrem animovaných vecí videl od Star Wars všetko, ale asi práve animovaná tvorba je podstatná pre úplné pochopenie deja. Pripadalo mi to, ako pokračovanie niečoho alebo aspoň už druhá séria. To mi však až tak nevadilo v pozeraní. Kvalitou mi Ahsoka prišla mierne pod Mandalorianom, chýbalo mi tam viac zaujímavých postáv a aspoň nejaký humor a súboje boli nudné, pomalé a veľakrát aj nereálne, kedy napríklad niekto v strede súboja urobil otočku, asi aby prekvapil súpera, no ale súper namiesto toho, aby ho sekol do chrbta, tak trpezlivo čakal, kedy sa dotočí, aby mohli pokračovať v súboji. Takýchto momentov ale bolo viac, nehovoriac o večnom probléme Star Wars, kedy sa svetelné meče nemusia ani moc hýbať a strely dopadajú presne na ne, jedna za druhou. Záver bol nezáživný, ale celkovo to nebola nuda a Ahsoku som si celkom užil. 7,2/10.

AK vs AK (2020)

Podľa mňa celkom slušný námet, navyše dobre spracovaný. Malo to nápad, spád, akciu, emócie, autenticitu a zvraty. 6,7/10.

Aladin (2019)

Rozprávkové, kúzelné, veľkolepé. Jasmína bola dosť pekná, Aladin nič moc, ale ušiel. Aj keď už nemám Willa Smitha moc rád, jeho džin bol fakt super. Pesničky chytlavé, efekty presne také ako mali byť, teda presne ako džin, to znamená bez limitov. Abu a IAGO super vložky, koberec perfektný presne ako v animovanej predlohe. Jaffar bol mladý a málo slizký (v podstate vôbec) ale svoj účel splnil. 7,3/10.

Aladin (1992)

Klasická rozprávka s jednoduchým dejom, krásnou princeznou, podľa mňa celkom namysleným hlavným hrdinom, všedným záporákom, avšak s ukecaným ďžinom, celkom fajn opičkou a lahodným kobercom. Určite to nie je nejaké terno, možno na dobu vydania to bola pecka, ale v dnešnej dobe lepší priemer. 7,2/10.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Snaha o veľkoleposť, dobrodrúžnosť a prekonanie predchodcu tu bola zjavná,  no mňa to skôr nudilo. Postavy, ktoré v jednotke boli uletené, tu pôsobili skôr trápne alebo v lepšom prípade zbytočne. Helena Bonham Carter opäť excelentná a aj Sacha Baron Cohen tu mal celkom na jeho pomeru netradičnú a "normálnu" postavu. Inak zbytočné pokračovanie. 6/10.