Jard

Jard

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 1.4.2018  15:20
    Teória zábavy pre pokročilých (divadelní záznam) (1979)

Úprimne som čakal perfektný divadelný záznam ďalšej nenapodobiteľnej inscenácie RND, žiaľ, vtipných scénok tu bolo žalostne málo. Medzi tým ešte vystúpilo mnoho spevákov a hudobníkov, ktorí len umelo predlžovali divadelnú hru. 35%

• 1.4.2018  11:20

Čo dodať - nesklamalo, len potešilo. Opäť som sa z chuti nasmial na neopakovateľných scénach, ktoré ma budú baviť ešte veľmi dlho. 85%

• 1.4.2018  11:17

To, že Žandári ma nikdy nesklamú, dokazuje aj tento film. Opäť originálny a humorný námet. Určite neomrzeli ani kláštorné sestry. 85%

• 1.4.2018  11:14

Námetovo aj scenárovo veľmi dobre zvládnutá rozprávka, taktiež herci boli veľmi dobrí. Veľmi mi ale vadilo to, že veľa hercov bolo predabovaných inými. 60%

• 31.3.2018  16:13

Film o vtedajšom živote mladých s legendárnymi hitmi, ktoré žijú dodnes. 80%

• 31.3.2018  14:47

Druhá časť zo série filmov o Žandároch zo St. Tropez. Nenapodobiteľný výkon Funesa a tiež ďalšie originálne a hlavne zábavné scénky. 85%

• 31.3.2018  14:44

Francúzska kinematografia opäť ponúkla ďalšiu filmovú lahôdku. Námet je síce na obyčajnú tému polície, ale so zaujímavým a zábavným príbehom vznikla mimoriadne dobrá komédia, ktorú bude podľa mňa pozerať ešte niekoľko generácií. 85%

• 31.3.2018  14:32
    Turbo (2013)

Slimák Turbo - rozprávkový dôkaz toho, že aj veci, ktoré sa nám na prvý pohľad zdajú nemožné, sú často pravdou. Som rád, že z filmu vyplývalo ponaučenie, aby sa ľudia nevzdávali hneď na začiatku. Mierne mi chýbala viac rozvinutá zápletka, ale aj tak išlo o zaujímavý príbeh. 65%

• 11.3.2018  17:37
    Tlumočník (2018)

Film v slovenskej koprodukcii, ktorý značne predbehol moje očakávania. Najviac ma potešil herecký výkon Jiriho Menzla, ktorému perfektne sadla rola tlmočníka. 85%

• 27.2.2018  07:40
    Křišťálový fantom (TV film) (2018)

Dokumentárny film s vyzobrazením súčastného života dcéry Karla Vaša a syna Heliodora Píku. Som rád, že vďaka tomuto snímku som sa dozvedel o komunistickom prokurátorovi Vašovi. Z rozprávania dcéry Galiny som bol až zarazený, aké mala detstvo a vzťahy s otcom. Určite najmilšie stretnutie bolo nakonci medzi pani Vašovou a pánom Píkom. Vážim si aj krok Galiny Vašovej, ktorá sa zatiaľ ako jediná v Československu ospravedlnila za komunistické činy. 75%

• 24.2.2018  20:08

Nezabudnuteľná Večerníčkova rozprávka o Maťovi a Klinčekovi. 85%

• 24.2.2018  20:07
    V chalúpke a za chalúpkou (TV seriál) (1986)

Krásna rozprávka o legendárnom Deduškovi Večerníčkovi. 85%

• 24.2.2018  17:44

Rozvrátené Československo počas 2. svetovej vojny a boj exilovej vlády proti nacistickému nátlaku. Oproti prvým dvom epizódam som bol z tejto mierne sklamaný. Dejová línia sa zbytočne vliekla a vyskytovalo sa tu veľa omáčky namiesto priamému zameraniu na tému epizódy. 60%

• 24.2.2018  09:21

O nás, bez nás. Príbeh o tom, ako bolo Čechám odobraté územie s nemeckým obyvateľstvom a rozdelenie Československa. Myslím si, že epizóda nemusela byť orientovaná len na Beneša, ale aj viac zameraná na celkové sociálne pomery v republike počas roku 1938. 70%

• 24.2.2018  08:22

Prvá časť nového seriálu Horná Dolná. Obával som sa, že pôjde o ďalší slovenský prepadák, no napokon som bol milo prekvapený. 70%

• 24.2.2018  08:18

Konflikt medzi úspešným futbalistom a trénerom jeho tímu. Určite sa tu našla zaujímavá zápletka, no celkový príbeh sa mi zdal trochu prehnaný a nereálny. 30%

• 24.2.2018  08:14

Veľmi dobrý nápad Martina Potančoka zdokumentovať trať číslo 171 vo filmovej podobe. Práca s kamerou a aj informácie boli naozaj kvalitné, aj keď išlo o poloamatérsky počin. Jediné, čo by som vytkol je redaktorka, ktorá nemala podľa mňa dobrý hlas na nahovorenie a komentovanie. 70%

• 24.2.2018  07:51

Prvá časť seriálu "České století" zasvätená prvej významnej udalosti v českých dejinách 20. storočia. Postavy boli výbornou kópiou reálnych predstaviteľov, čo sa mi veľmi páčilo. Na druhej strane by som vytkol, že niekoľko postáv stvárňujúcich cudzokrajinné osobnosti (napr. David Lloyd George) hovorili čistou češtinou, aj keď so samotným Českom nemali takmer nič spoločné. 75%

• 12.2.2018  07:11

Druhá časť úspešného príbehu o Harrym Potterovi. Opäť sa mi páčila napätá atmosféra v celom filme, ktorej prispeli aj samotný herci svojími profesionálnimi výkonmi. 85%

• 12.2.2018  07:07

Prípad malého zmiznutého dievčatka. Konečne nešlo o prípad vraždy, ktoré sa vo viditeľne krátkom časovom rozmedzí pravidelne koná v tomto malom mestečku. Táto časť mala konečne to, čo som od seriálu očakával, no aj tak pre dobrú epizódu to nestačí. Opäť mi vadili dvaja príslušníci, ktorý zbytočne kazia celý koncept. 40%

• 5.2.2018  22:44

Futbalový zápas a pohreb - dve veci, ktoré určite nejdú dokopy, no hrdinovia seriálu Horná Dolná nás presvedčili, že sa to dá. Výborný námet a veľmi dobré spracovanie s osviežujúcim a príjemným humorom. 75%

• 5.2.2018  22:41
    Susedia - Mamička (S04E06) (epizoda) (2018)

Veľký návrat epizódnej postavy - Františkovej mamičky. Konečne som sa poriadne pobavil na štýl, na aký som bol zvyknutý len u Susedov. Som rád, že pribudlo aj zopár hlášok, ktoré v minulých častiach chýbali. 75%

• 5.2.2018  16:20

Čarodejnícky turnaj a znovuzrodenie Lorda Voldermorda. Na môj vkus bola dejová línia spočiatku dosť unáhlená, no naopak plynulá s pochopiteľným príbehom. Skrátka klasika, ktorá nesklame. 75%

• 5.2.2018  16:17

Myslím si, že seriál Detektív Dušo sa "konečne" dostal na konštantnú úroveň, ktorá je žiaľ na dobrý seriál v tomto prípade slabá. Epizóda "Vražda na slepo" nič nezobrala, ale ani nič nové nepriniesla. 25%

• 5.2.2018  16:14

Nádej na lepšie epizódy tohto seriálu definitívne zmarila táto epizóda. Opäť sa potvrdilo, že tvorcovia mali minimálnu námahu lepšie prepracovať dej a učesať scenár. 25%

• 5.2.2018  16:11

Horná Dolná očakávajúca príchod premiéra. Naozaj dobré a kvalitné scénky, ktoré ma dokázali príjemne rozveseliť. 75%

• 5.2.2018  10:48
    Jánošík (1921)

Prvý slovenský film vôbec. Určite sa to nedá porovnávať s neskoršie natočenými filmami, keďže vtedajší tvorcovia mali minimum skúseností s natáčaním aj kvôli tomu, že toto umenie nebolo vo svete veľmi rozšírené. Napriek tomu bol film Jánošík zvládnutý na tú dobu veľmi dobre a ide naozaj o nenahraditeľnú pamiatku v oblasti kinematografie. 85%

• 5.2.2018  07:09

Drogový prípad siahajúci až na Slovensko. Myslel som si, že po 1. epizóde, sa 2. epizóda viditeľne vylepší, no opak bol pravdou. Tvorcovia mali minimálnu námahu sa pohrať so scenárom tak, aby to bolo pre inteligentného diváka pozerateľné a najbližšie ku realite. 45%

• 5.2.2018  07:03

Kriminálny prípad únosu dieťaťa ako nástroja na vydieranie. Námetovo to znie lákavo, no chcelo by to celkovo ešte učesať, aby sa dosiahol plánovaný výsledok. Juraj Kukura sa síce svojej role chopil veľmi dobre, no viditeľne pôsobí dosť pristaro. 55%

• 2.2.2018  15:49

Výpoveď pracovníka STV počas rokov, kedy Vladimír Mečiar zastával post premiéra SR. Názorovo išlo o subjektívny dokument ohľadom politizácie verejnoprávneho média, no určite lepšie ako žiadny film súvisiaci s touto problematikou. Bolo to natočené tesne po páde Mečiarovej vlády, teda viac ľudí pravdepodobne ešte nechcelo vyjadriť svoj názor a svoje skúsenosti. Za veľa hovorili aj dokrútky, ktoré boli k téme. Celkovo sa mi to páčilo. 75%

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11