• Publicistický

Jánošík I., II. (1963)

Podľa môjho názoru najlepší slovenský film vôbec. Herecké obsadenie a výkony , miesta natáčania boli jednoducho vynikajúce. 100 %

Zbojník Jurko (1976)

Na Slovensku sa síce nenatočilo toľko celovečerných animvaných filmov, aby som mohol prehlásiť, že ide o najlepší slovenský animovaný film, ale s určitosťou viem povedať, že ide o film, ktorý má nezastupiteľné miesto v slovenskej kinematografii. Jánošíkovská tematika vie tvorcom vždy priniesť voľnú ruku v komponovaní, keďže o najznámejšom slovenskom zbojníkovi vieme len minimum informácii. Oproti doloženým faktom sa príbeh skončí šťastne, preto tvorcovia pomenovali a aj poňali tento film plne autenticky. Pobavilo ma tu viac scén, napr. "lesný gramofón" a pod. 90%

Tisícročná včela (1983) (seriál)

Veľké dielo, ktoré má nezastupiteľné miesto v slovenskej kinematografii. Skvelé herecké výkony sa prelínajú s úžasným príbehom predvojnového života na Liptove. 90%

Mravnost nade vše (1937)

Vodu kázal, no víno pil. Výborný námet a ešte lepšie herecké stvárnenie. Dej bol veľmi dynamický s pravidelnou dávkou humoru. Z môjho pohľadu ide o jeden z najlepších filmov medzivojnového obdobia v Československu. 90%

Kolja (1996)

Zo začiatku som bol síce mierne zmetený, v ktorej dobe sa dej odohráva, no film sa mi neskôr zapáčil. Nemám k tomu viac čo dodať. 90%

Sanitka (1984) (seriál)

Jeden z najlepších československých seriálov vôbec. Nemám tomu čo vytknúť. Výborné herecké obsadenie a ešte lepšia seriálová hudba. 90%

Únos (2017)

Jeden z najlepších slovenskích filmov vôbec. Výborné herecké obsadenie aj scenár. Konečne sa ukázala pravda aj vďaka filmovému spracovaniu. 90%

HiStory (2015) (pořad)

Je to perfektný nápad ako sa učiť o histórii. Krátke, výstižné a ľahko pochopiteľné. 90%

Wasabi (2001)

Opäť Jean Reno ukázal svoj herecký talent. Dosť som sa na tom aj nasmial. 90%

Šmoulové (1981) (seriál)

Rozprávka, ktorá má naozaj svoje čaro. Teraz, keď som ho opäť videl po pár rokoch, musím povedať, že oproti tím dnešným rozprávkam má tú hlavnú myšlienku zachovanú v každej časti. 90%