• Publicistický

S tebou mě baví svět (1982)

Jedna z najlepších československých komédií vôbec. Veľmi dobré herecké obsadenie a hlavne výborne výkony detských hercov, ktoré svoju úlohu stvárnili ukážkovo. Trochu mi vadili niektoré dialógy, ktoré boli menej zrozumiteľné, ale vynahradili to neopakovateľné scénky v krásnom prostredí Beskýd. 85%

Pohádky pro Emu (2016)

Viacero scén sa mi zdalo dosť prehnaných a trochu utekajúcich z reality. Koniec mi prišiel veľmi spádový a očakával som lepšie ukončenie, nie takéto nárazové. Zas na druhej strane pozitívne hodnotím herecké výkony a prácu s kamerou. 55%

Santa má bráchu (2007)

Najlepšie na tomto filme hodnotím scenár, ktorý sa dobrým spôsobom vyhral s "históriou" Santu Clausa. Asi najväčším tŕňom v oku vo filme boli výkony niektorých hercov, ktorí boli až príliš afektované a nie profesionálne. 65%

Odkrývání Alcatrazu (2017) (TV film)

Opäť sa tu odrazila vysoká kvalita NGC. Ľahko pochopiteľné a výborne spracované. 80%

Zatopené (2016)

Film mi priniesol niekoľko zaujímavých faktov o živote pred výstavbou Liptovskej Mary, ale podľa názvu som skôr očakával dokument o všetkých zatopených obciach. Trošku som mal chaos, o čom je presne dej - či o samotných Parížovciach alebo o rodine vlastniacej kaštieľ Parížovce. Ale pravdepodobne to malo úmysel spojiť obe veci dokopy, no toto prepojenie sa mi nezdalo až tak prepracované. 55%

Popelka (1950)

Stará dobrá klasika, ktorá nikdy neomrzí. 80%

Sbohem soudruzi (2012) (seriál)

Asi najlepší dokumentárny cyklus o živote za železnou oponou a ukončení socializmu vo východnej a strednej Európe. Oceňujem dobré zameranie na všetky európske bývalé socialistické štáty. Možno by som vytkol zameranie sa na Československo, ktoré bolo dosť slabé. 80%

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Bolo to pre mňa pozerateľné, ale niektoré situácie boli až príliš natiahnuté, čím to zdržiavalo trochu dejovú líniu. Dobre som sa pobavil na naozaj dobre pripravených scénach. 65%