• Krátkometrážní

Pomsta (2017)

Subžánrová pauza opäť zaplnená zaujímavým, štýlovým a znamenitým rape & revenge thrillerom. Potešia nadštandardne dlhšie zábery a fajn soundtrack. Záverečných pätnásť minút silne vyhrotených, intenzívnych a ultrakrvavých. Ako bonus je tu neustále a sexi snímaná Matilda Lutz (v závere však dochádza k obráteniu rolí), ktorej to sekne ako blondínke, tak aj hnedovláske. Revenge tak v mojich očiach zhadzuje len pár nelogickejších momentov. 65%

Deadpool 2 (2018)

Rozhodne sa nejedná o nekvalitné pokračovanie... Opäť je to super nahláškované s niekoľkými perfektnými scénami, avšak jednotka pôsobila ucelenejšie a zaujímavejšie. Moje dojmy asi najbližšie vystihol komentár Hardyho, hlavne čo sa týka nevyužitého potenciálu akčných scén. Nedostalo ma to tak, ako som očakával (asi trochu prehnane), takže prevláda skôr sklamanie. "Who are you?" "I'm Batman." 65%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Po dlhšej dobe opäť skvelý a zatiaľ tohto roku aj najlepší blockbuster, s ktorým Spielberg priniesol príjemne nečakané prekvapenie. Presýtený trailerom, som to dokonca postupne vzdával. Chyba. Kino je v tomto prípade povinnosťou, nakoľko film s veľkosťou plátna rozhodne získava na kvalite. Ready Player One tak pre mňa vonkoncom predstavuje istú hranicu akceptovania prebytku a chaosu populárnej kultúry vo filme. Thumbs up! People come to the OASIS for all the things they can do. But they stay because of all the things they can be. 80%

Odnikud (2017)

Aktuálna téma terorizmu a dlhodobejší záujem režiséra o spoločenské a sociálne konflikty vykresľuje nielen problémy života prisťahovalcov, cez zistenie, že človek môže zmeniť svoje správanie, nie ale rasovú príslušnosť, ale aj reakcie človeka v hraničných situáciách a vysporiadavanie sa s tragédiou, kde si hrdinka prechádza rôznymi štádiami smútku až k holej bezútešnej existencii. Následná túžba po spravodlivosti a pomste aspoň čiastočne zvíťazí. Vyzdvihnúť musím predovšetkým okrem šarmu a krásy aj perfektný výkon Diane Kruger, ktorú sprevádzame takmer v každom zábere a aj vďaka nej film drží a pôsobí celkovo fajn. Nájde sa aj pár scénaristických chybičiek, dojem a zážitok to však výrazne neovplyvní. Vo výsledku pôsobí In the Fade ako tiaživá a emotívna dráma, kde od prvých minút Fatih Akin rozhodne nič neuľahčuje ani hrdinke, ani divákovi... 75%

Pokoj (2003)

Kráľ mizerných filmov s množstvom nedôsledností ako identické zábery, opakujúce sa vety, nevkusná hudba a samozrejme nezabudnuteľné hlášky, ktoré spolu tvoria túto antitézu profesionalizmu. Niekedy až neúmyselný výsmech filmového umenia a remeselnej (ne)šikovnosti. Dlho som sa takto nebavil pri pôvodne zamýšľanej dráme, ktorá sa berie až príliš vážne. Už len zažiť nočnú projekciu tohto kultového fenoménu, u nás nie až tak známeho, so všetkým čo k tomu patrí. I did not hit her! It's not true! It's bullshit! I did not hit her! I did naaat! Oh hi, Mark. (?)85%(?)

Tři moulové (2012) odpad!

Farrellyovci sa od svojho prvého filmu príliš neposunuli. Neustále mlátenie hlavnej trojice so špeciálnymi zvukovými efektami mi až tak nevadilo. Pár vtipných scén by sa našlo, tie bohužiaľ ale niekoľkonásobne prevyšujú nevydarené, nútené až dementné scény. Chválim aspoň, že sa to dalo dopozerať. 10%

7 životů (2017)

Sedem sestier v podaní jednej Noomi Rapace sa nelíši len účesom, ale aj povahou a ukazuje obraz preľudneného sveta v roku 2073. Aj keď námet je zaujímavý, film sa viac sústreďuje na dobre zvládnutú, ale jednotvárnu akciu. Po celú stopáž sa však režisérovi darí udržať pozornosť. Ináč prevláda sklamanie. Oproti predchádzajúcim Wirkolovým filmom tento nevynikne ničím, iba sa utopí v množstve nefungujúcich zvratov, neoriginálnych akčných scénach a nelogických momentoch. 50%

Vážený občan (2016)

Celý príbeh spisovateľa, ktorý nakoniec prijme pozvanie do svojho rodného mesta v Argentíne, aby mohol prijať titul váženého občana, je rozdelený do piatich kapitol. Kombinácia komédie a drámy tu funguje skvele. S pribúdajúcimi minútami postupne ubúdajú vtipné pasáže a situácia sa začína vyostrovať. Samotný koniec vyznel veľmi dobre. Pueblo Chico, Infierno Grande. 75%

Dobrý časy (2017)

"Pure Cinematic Pleasure" a ešte oveľa viac... Keď sa rozhodnete urobiť všetko preto, aby ste sa s bratom mali lepšie, a keď každé vaše rozhodnutie z lásky k nemu, vedie k ešte väčšej skaze. The Pure and the Damned as world itself. Nadfilm. Farebný, nočný, pulzujúci a pohlcujúci trip plný detailov betónovým veľkomestom. You're gonna have a good time. 98%

Přepadení v Pacifiku (1992)

Moje začiatky akčného žánru vyzerali presne takto. Jediná seagalovka v červenom a taktiež jedna z najlepších. Svojho času videné nespočetne veľakrát. 65%

Časové pásmo bylo změněno