Říjnové nebe (1999)

Skutočný príbeh jedného NASA pracovníka, ktorý síce pohladí dušu snílkov, ale niekoľko scén z filmu je podľa mňa vyslovene trápnych a zbytočne emotívnych (hľadanie stratenej rakety, otcovo uznanie a pár ďalších klišé). Ináč, veľmi ma potešilo herecké obsadenie, ktoré podľa mňa nie je až také nehviezdne, ako píše zopár užívateľov... ;o)

Nauka o snech (2006)

Krásne spracovanie v divákovi vyvoláva presne také pocity, ako si asi Gondry predstavoval... čiže divák postupne stráca rozdiel medzi snom a realitou u hlavného hrdinu (skvelý Bernal) a hlavne nachádza zmysel v jeho činoch počas snenia. Dávno som sa tak dobre nebavil na niečom takom originálnom, ako je Náuka o snoch. ;o)

Killer (1989)

Tak ja neviem, prečo toľko pozitívnych hodnotení filmu, ktorý ma ničím tak nezaujal ako tým, že mi liezli na nervy tie chaotické prestrelky, v ktorých hlavný hrdina triafa každého, na koho vystrelí a na druhej strane stovky strelcov v kadejakých nemožných polohách a na nezmyselných miestach, strieľa a niet toho boha, aby sa niekto trafil... A samotný príbeh tiež za veľa nestojí.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Sklamanie, čo sa týka scenáru, ale potešenie, čo sa týka realizácie a použitých odkazov vo filme... Tarantino vo svojej časti Grindhouse vyobrazil svoju obľubu v ženách, starých filmoch (a seriáloch:) a hlavne (čo som si doteraz nijako neuvedomil) v autách... Keďže som videl 90min. verziu, tak je možné, že si časom ešte obstarám tú predĺženú a pozriem si to ešte raz (pričom si ešte dokonalejšie budem vychutnávať všetky tie odkazy na predošlé tarantinovky:).

Barry Lyndon (1975)

Aj napriek nadmernej stopáži ma príbeh Barryho Lyndona nenudil. V prvej polovici si divák Redmonda Barryho obľúbil kvôli jeho húževnatosti a cieľavedomosti, druhá polovica filmu je však o tom, že "o titul sa snažiaci" Barry Lyndon postupne stráca sympatie, pretože zneužíva svoje okolie a hlavne rodinu (teda okrem svojho vlastného syna Bryana) a divák môže očakávať s blížiacim sa koncom len to najhoršie. Ináč, je to veľmi zaujímavý román a hlavne parádne vizuálne a výpravné spracovanie.

Životní rychlost (2002)

Trojica žien má v tomto filme priestor na to, aby ukázali svoje životné postoje v kritických situáciách, do ktorých sa postupne dostali... Každý z troch príbehov je v niečom iný, ale základ je, že každá hrdinka príde k bodu, kedy sa rozhodne pre zmenu (aby si mohla udržať svoju životnú rýchlosť). Príjemný nezávislý film s kvalitnými hereckými výkonmi všetkých troch hlavných herečiek.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Rodinka Simpsonovcov nesklamala ani na veľkom plátne, lebo dokázali pobaviť aj pri trojnásobnej dĺžke a aj napriek bradatej scenáristickej histórii sa tvorcom podaril príbeh, ktorý bol v niečom iný ako seriál, ale na druhej strane priaznivci seriálu neprišli o klasické vtípky, ktorými si seriál získal takú popularitu. Osobne som sa fakt dobre zabavil, čo odmeňujem plným hodnotením...

Barton Fink (1991)

Vizulálna a zvuková hračka bratov Coenovcov s výborným stupňovaním príbehu až do otvoreného záveru, ktorý vtiahnutému divákovi kladie hneď niekoľko otázok na zamyslenie... Jedno z vrcholných diel amerického nezávislého filmu s úžasným obsadením a parádnou atmosférou.

Libertin (2004)

Chýbajúca šťava (teda okrem toho, že Rochester používa šťavnaté témy a výrazy:) je základným negatívom scenáru, lebo životný príbeh hlavného hrdinu poskytoval celkom zaujímavý námet, ale zbytočné dlhé spracovanie bolo viac nudné ako svižné. Johnny Depp však na druhej strane nesklamal a drží tento film nad hladinou lacného braku.

Rane (1998)

Na jednej strane trochu pritiahnuté za vlasy (15-roční mafiáni a drogoví dealeri), ale aj napriek tomu veľmi účelne zobrazené obdobie v Srbsku, kedy sa takéto veci diali a ľudia boli v tomto drsnom období ozaj iba akýmisi smiešnymi bábkami v rukách politikov a čo je ešte horšie - mafiánov. Výborne som sa na tomto filme bavil a drsný čierny humor, ktorým je prešpikovaný, je absolútne skvelý.