Vyjednavač (1998)

V samotnej podstate je to iba priemerný thriller, ktorý svojim príbehom nejak veľmi nezaujme, ale čo je na ňom pozitívne, je klasicky výborný herecký výkon Kevina Spaceyho, ktorému celkom dobre sekunduje Samuel L. Jackson. Samotní títo herci však film nespravia, a preto sa prikláňam k 60%-nému hodnoteniu, hlavne kvôli otrepanému klišé v závere filmu.

Klub sebevrahů (2001)

Cillian Murphy spolu s Triciou Vessey vytvorili zaujímavý pár mladých ľudí trpiacich samovražednými sklonmi (obaja kvôli strate jedného z rodičov). Sekunduje im Stephen Rea ako ich terapeut v psychologickej liečebni, ktorého rola je však dosť nevýrazná (až na pár stručných rozhovorov s Jonathanom a záverečné gesto). Ináč, veľmi ma potešila kvalitná britská hudba, ktorá filmu dodáva ten správny feeling... Milé, jednoduché, ale k plnému hodnoteniu sa nepriklaniam, lebo vcelku zaujímavý námet sa nepodarilo využiť na 100%.

Futurama (1999) (seriál)

Po zhliadnutí prvých 3 častí som si tento seriál obľúbil a opäť som si trochu rozšíril môj úzky okruh seriálov, ktoré pozerám... Nebyť Groeninga, bolo by ich o 2 menej! ;o)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Michel Gondry sa excelentne pohral s ďalším geniálnym scenárom Charlieho Kaufmana a vďaka výborným hereckým výkonom hlavných postáv môžem s kľudom povedať, že tento film už teraz patrí k najlepším filmom za posledných pár rokov. Originalita príbehu je vážne nezabudnuteľná!!! Nutnosť vidieť.

Modrý samet (1986)

Vrcholné dielo Davida Lyncha so všetkými prvkami, ktoré sa k jeho tvorbe viažu - skvelá hudba, temný príbeh, podivné postavy, dvorní herci atď. Výkon Dennisa Hoppera v roli Franka je právom ocenený ako najzápornejšia filmová postava všetkých čias!

Ledová bouře (1997)

Také milé prekvapenie, ako mi pripravil tento film a špeciálne jeho scenár, som už dávno nezažil a každému vrele odporúčam si ho pozrieť, lebo je podľa mňa skvostom medzi filmami, kde sú príbehy jednotlivých postáv medzi sebou navzájom poprepájané a jedna udalosť ich všetky spája.

Pláž (2000)

Nebyť skvelej hudby použitej vo filme, tak moje hodnotenie by bolo iba 3*. Ináč, zhliadnutie Pláže nie je nejaké veľké terno, ale ani utrpenie... Jednoducho to pohladí zrak aj sluch. Mozog už až tak nie.

Adaptace (2002)

Film Adaptácia je zaujímavý hlavne svojim scenárom, z ktorého cítiť to, že jeho tvorca Charlie Kaufman prežíval pri jeho písaní asi to isté, čo prežíva jeho hrdina vo filme (tiež scenárista v podaní Nicolasa Cagea). Originalitu tohto druhu som pri sledovaní nejakého filmu ešte nezažil, takže preto hodnotím nadpriemerne...

Vrána (1994)

Dostatočne akčné, dostatočne temné, ale nedostatočne zaujímavé nejakou originálnosťou a príbehom, ktorý by si divák zapamätal a povedal si, že toto je fakt dobré... Skôr 3 a 1/2*, ale keďže všetci vieme, že to bol posledný film syna Brucea Lee, tak zaokrúhľujem smerom hore, aby sa náhodou nenahneval a neprišiel sa mi zo záhrobia pomstiť ako vrana. :o))

Dům duchů (1993)

Výborné herecké obsadenie, zvláštna doba v neidentifikovanej juhoamerickej krajine, zaujímavá rodina a životné príbehy jej členov... ale aj napriek týmto pozitívam je tento film príliš dlhý a miestami nudil, čo je dosť závažné negatívum.