Daredevil - Season 3 (2018) (série)

Zo všetkých seriálov, ktoré vzišli zo spolupráce Marvelu a Netflixu je, bezpochyby, najlepší Daredevil. A svojou treťou sériou to dokazuje. Čakali sme dlho, ale oplatilo sa. Čo je na tomto seriáli také úžasné? Postavy. Postavy, ktoré pôsobia živo a sú zaujímavé. Či už ide o hlavného hrdinu Matta Murdocka pochybujúceho o svojom poslaní, novú postavu agenta Nadeema, ktorá zapadla do seriálu ako pekne sadnúca Tetris kocka, alebo o geniálneho záporáka Wilsona Fiska, ktorý zase dokazuje, že v rámci MCU je najlepším záporákom (konkuruje mu snáď len Thanos). Samozrejme, tretia séria nám tiež dáva to, o čo sme žiadali roky. Áno, na scénu prichádza Bullseye. Najprv ma zarazilo, že s tým komiksovým nemá, okrem nadpriemernej presnosti pri hádzaní, skoro nič spoločné, ale nakoniec to nevadilo. Dostali sme totiž ďalšieho skvelého záporáka, ktorý skvele doplňoval Fiska a ktorého sme aj vedeli pochopiť. Boli sme svedkami jeho pádu a jeho povstania ako nebezpečného záporáka. Čo ma privádza k skvelým bojovým scénam. Všetky sú dobré, ale tie medzi Daredevilom a Bullseyeom sú vynikajúce a záverečný súboj (SPOILER: Fisk vs Bullseye vs Daredevil) je topovka. Celkovo som s treťou sériou spokojný a dúfam, že si na štvrtú zase nepočkáme tak dlho.

Legenda o strážci hrobky (2018)

Priemerné dielko s vraždiacimi zvieratami, v tomto prípade pavúkmi, v hlavnej úlohe, hroznými efektami výbuchu, hláškujúcou postavou ktorá len tak random hádže popkultúrne vtípky a príbehom o hľadaní nesmrteľnosti (som si spomenul na Anakondu: Hobra z krvavou orchideou, tiež sa tam hľadá nesmrteľnosť a tiež tam máme vraždiace zviera). Neviem, čo viac k tomu dodať.

Bohemian Rhapsody (2018)

Mám pocit, že keby to bolo natočené pred rokom 2000, tak by to malo aspoň 190 minút a bol by to kinematografický skvost (rovnako, ako je Queen skvost hudobný). Celý čas ako keby tomu niečo chýbalo, niečo čo by som pomenoval, veľmi abstraktne, duša. Keď nabehli záverečné titulky, počas ktorých zaznelo skvelé Don´t stop me now, mal som pocit, že nebyť to o kapele Queen, tak by sa moje hodnotenie pohybovalo okolo priemeru. Úplne sklamaný som nebol, ale čakal som niečo viac.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Silné nezávislé tri hviezdičky. Nesmial som sa v jednom kuse, ale svoje momenty to má (Rowan Atkinson, povzbudený tabletkami, ako kráľ tanečného parketu). Trochu ma ale zarazil opakovaný vtip (zdá sa mi, že ten skok do vody, pri čom English len padne na palubu nižšie, bol aj v dvojke) a aj opakovanie scenáru (Johnny je opäť za idiota, tajná služba mu nedôveruje, na konci ale záporáka porazí a dôveru v seba obnoví). Aj napriek tomu ide o celkom v pohode film, ak sa páčili predchádzajúce, tak bude aj tento.

Vítejte v džungli (2013)

Dvojhviezdičková kravina, pri ktorej som sa občas (podotýkam, OBČAS) pousmial. Tá tretia, bonusová, hviezdička je za Jean-Claude Van Dammea, ktorému patrilo asi 90% komických scén. Inač ten film za veľa nestál.

The Punisher - Season 1 (2017) (série)

Tak nakoniec nepotešilo. Áno, malo to pár svetlých momentov, ako napríklad Lewisa Wilsona, vládne konšpirácie, sexi agentku Madani, krvavé finále, riešenie legality zbraní a post-traumatického syndrómu. ALE! Ale bolo to ukecané, zdĺhavé a tej akcie tam nebolo až tak, ako by som si prial. A popravde, pristihol som sa, že mi Jon Bernthal v roli Punishera nesedel až tak ako v Daredevilovi. Neviem prečo, ale občas som mal pocit, že Thomas Jane alebo hlavne Ray Stevenson boli lepší kati. Ale v niektorých scénach mi zase vyhovoval. Zaujímavé. Čo sa týka Punisherových protivníkov, tak sme sa dočkali Agenta Orangea. Ten nedostal toľko priestoru aby ma nejako bavil. Proste sadistický hajzlík, ktorý tam je ako hlavný cieľ. Na druhej strane, Billy Russo je iná káva. Zo začiatku normálny psychopat, ktorému ide o prachy ma moc nezaujal, ale čím ďalej, tím viac ma začal baviť a dokonca sa u mňa radí spolu s Fiskom a Kilgraveom do topky MCU/Netflix záporákov. Na záver len dodám, že síce ma politikárčenie baví, tak dúfam, že v druhej sérií dostaneme klasického Punishera, ktorý pôjde po krku gangstrom, mafiánom a podobnej hávedi.

Venom (2018)

Zábavné béčko, ktoré ťahá Tom Hary a jeho interakcia s...mimozemšťanom, ktorý má upravený hlas Toma Hardyho. Tým nechcem povedať, že ostatné postavy sú zlé, ale predsa len, Tom Hardy je Tom Hardy. Čo sa týka zápornej postavy, nesúhlasím s tým, že by bol Carlton Drake nejaký hrozný. Áno, bol to klišé šialený vedec a zlý podnikateľ, ale mal dosť priestoru a každá scéna s ním ma bavila. Teda, pokiaľ ho neposadol Riot. Kombinácia Drake/Riot mi neprišla zaujímavá. Neviem prečo, ale pri finálnom digi-súboji som mal strašný pocit Transformerov. Dobrý ufón a zlý ufón sa bijú o osud planéty. Čo ďalej vyčítať filmu? Krátkosť a urýchlenosť niektorých vecí. Je vidieť, že sa z filmu vystrihlo tých 30-40 minút. Tak či onak, som sa ale nesmierne bavil a dvojku by som kľudne uvítal. Hlavne preto, lebo potitulková scéna navnadila na Woodyho Harrelsona a jeho masaker.

Final Space - Série 1 (2018) (série)

A čo to má s Rick and Morty? Okrem toho, že je to animované, je to sci-fi a je to pre dospelých? Odpoveď: nič. Keď už by som to mal k niečomu prirovnať, tak volím Strážcov Galaxie. Pre dospelejšie publikum (nemyslím teraz žiadnu porn parody XXX). Ale to je jedno. Čo sa týka seriálu, tak ide o klišé. Hlavnou postavou je naprostý blbec, síce s dobrým srdcom, ale stále blbec. Jeho parťákom je drsný mačko-ufón a drsná túžba jeho vlhkých snov (ide o dve postavy, ten mačko-ufón menom Avokado nie je túžba jeho snov, len aby bolo jasno). Ďalej tu máme extrémne zlého záporáka, ktorý je super zlý a pre ktoré nemá život ostatných žiadnu cenu. Ale všetko je to podané tak dobre. Je to vtipné, je to krvavé a ku koncu série to naberie dosť na vážnosti. Finále je potom WAU. Bude ďalšia séria? Vraj hej. Teší ma to? Po tom finále...na jednej strane, ak by ďalšia nebola, až tak by to nevadilo, ale postavy som si (aj napriek klišovitosti) obľúbil a preto som za druhú sériu rád. Och, zabudol som ešte na jedno pozitívum. Mooncake!!! Neviem, či existuje roztomilejšia animovaná postavička. Chookity!

Iron Fist - Season 2 (2018) (série)

Iron Fist je z Defenders určite najslabší počin. Neviem čím to je, či slabo napísanými postavami, alebo tým, že Iron Fist by sa asi viac hodil na film s rozpočtom a skvelým mystickým príbehom. Tak či tak, našťastie nešlo o prúser, ako pri prvom Lukovi Cageovi. Dobre, vrátim sa k bodu so slabo napísanými postavami a rád by som spomenul nováčika Mary Walker. Na jednej strane je škoda, že ide o ,,normálneho človeka s normálnou poruchou osobnosti,, (v komiksoch sa od toho odvíjali jej schopnosti), na strane druhej je to aj tak zaujímavá postava, pri ktorej sme (aj vďaka koncu) zvedavý, čo predvedie ďalej. Čo sa týka hlavného záporáka, tak Davos má svoje momenty, určite sa ale nechytá na mená ako Fisk alebo Kilgrave. Pripomínal mi slabší mix Punishera a Bushmastera. Taktiež nesmiem zabudnúť pochváliť skrátenie o tri epizódy. Bol to určite dobrý nápad.

Gotham - A Dark Knight (2017) (série)

No...mám pocit, že skoro každá séria začína Pengiunom a niekým, kto sa ho rozhodne dať dole. Nie, že by to vadilo. Predstaviteľ Oswalda, Robin Lord Taylor, je sympaťák a je zábavný, keď je naštvaný. Musím povedať ale pravdu, prvá polovica ma až tak nebavila. Áno, bola tu zaujímavá Sofia, celkom smutný vzťah medzi Harveym a Gordonom, geniálny Pyg, ale i tak ma to nejak nechytalo. A druhá polovica bola proste WTF. Celá vec ohľadom Barbary a Ligy, Legion of Horribles (ktorá zmizla tak rýchlo, ako aj prišla), vzťah Eda a Lee a samozrejme nesmieme zabudnúť na návrat Jeroma Valesku, ktorý ide po svojom bratovi, ktorého si scenáristi bohvie odkiaľ vycucali. A možno je Jeremiah príčetnejší, ako jeho dvojča Jerome, nudiť sa s ním určite nebudeme. Proste, druhá polovica bola WTF, ale zábavné WTF, ktoré ma dosť bavilo. Finále bolo potom ako vždy super a navnadilo na piatu sériu.