Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo (2018)

David Ayer pozeraj! Takto má vyzerať Suicide Squad (alebo ako Assault on Arkham, ktoré je si o trochu lepšie, ale to sem teraz nepatrí). Krvavé, drsné, tým vraždí hocikoho, kto im príde do cesty (chudák strážnik, ktorého najprv zmrazia a potom mu urazia hlavu pálkou) a to všetko sa zaobíde aj bez Batmana. Čo je asi zle, je veľké množstvo postáv, uškodí to hlavne pri záporákoch. Zoom aj Vandal Savage sú síce fajn, podľa mňa by ale kľudne stačil len jeden z nich. Zoom má skvelú motiváciu (na rozdiel od Savageho, ktorému tú potrebu vlastniť onú kartu neverím) a pokojne tam mohol byť len on. Savageho aj s dcérou a Pygom si mohli tvorcovia pošetriť do iného animáku. Tak či tak, som si ale filmík užil, omnoho viac ako ten hraný patvar, ktorý nám Ayer naservíroval.

Gotham - Série 2 (2015) (série)

Ale pokračuje to dobre. Síce, ako podotkli mnohí, z temnej kriminálky sa stáva sci-fi, ale to nevadí, predsa sa len stačí pozrieť z akého materiálu seriál ťaží. Vracajú sa staré postavy, ktoré stále bavia (Pengiun, Jim, Harvey Bullock), niektoré z nich si prechádzajú vývojom (Nygma, Bruce) a pridávajú sa nové, taktiež zaujímavé postavy (Hugo Stange, Mr. Freeze, dokonca aj Theo Galavan, ktorý bavil, ale som rád, že je po ňom). Našlo sa aj pár WTF momentov (SPOILER: Smrť Azraela, ktorý sa chystá zabiť Brucea, zrazu sa tam, ako zázrakom, zjaví Pengiun, povie svoj monológ, odíde, na scénu nastúpi Butch a odstrelí Agraela raketometom). Škoda, že som tento seriál tak dlho odsúval.

Quantum of Solace (2008)

Najhoršia Bondovka? Určite. Zle zostrihané akčné scény (ten úvod bol akože čo?), zbytočné komplikovaný dej, hrozná úvodná pesnička, Craig (ktorého ako Bonda nemusím). Tak prečo nie odpad? Pretože to má pár prvkov, ktoré tento hnus, toto napľutie na Bondovskú sériu zachraňuje. Záporák je fajn, Bondovská klasika. Je to megalomanský milionár a manipulátor, ktorý pracuje pre tajomnú zločineckú organizáciu. Bond cestuje po svete, aby tohto megalomana zastavil (síce tých krajín tak veľa nevystrieda, ale čo už). A Judi Dench je drsná babka. Inač je tento film hnoj.

Agent Carter - Season 2 (2016) (série)

Bolo to trochu viac sci-fi, ako prvá séria, čo ale určite nevadí. Sympatické postavy sa vracajú (Jarvis), niektoré dostávajú viac priestoru ako minule (Rose) a nový záporáci prekonávajú tých zo série prvej (Whitney Frost je super, ja týchto zlých vedeckých géniov zbožňujem). Väčší počet epizód nevadil, boli vyplnené a, rovnako ako pri prvej sérií, sa nedostavil pocit ,,vypĺňania času vatou,,. Škoda, že nebude tretia séria, nielenže je tento seriál skvelý, ale ten záver k tomu priam nabáda. No čo už, všetko dobré sa raz skončí.

Justice League: Gods and Monsters Chronicles (2015) (seriál)

Superman smutnejší, Wonder Woman akčnejšia a Batman temnejší (a najlepší). Celkom zaujímavé, doteraz ma Gods and Monsters nejako míňalo (ten názov som počul, ale nič viac), ale teraz ma to začalo celkom zaujímať.

Fantastická čtyřka (2015)

Čakal som katastrofu, niečo ako Ghost Rider 2. Nestalo sa. Dosť mi to pripomínalo verziu z roku 2005. Až na pár detailov. Tak napríklad, verzií z 2005 sa podarilo pekne predstaviť a vykresliť (v rámci možností) všetkých členov superhrdinského kvarteta. Táto verzia nám poriadne predstavila len Reeda a Sue. Johnny je proste týpek, ktorý je rád, že horí a Thing...proste tam je. Potom tu máme Dr. Dooma (lebo Fantastic Four proste nemá iných záporákov, však?), ktorý ma bavil, keď bol človek. Bol zaujímavý a nechápal som, prečo sa na neho tak hejtí. Potom zmutoval, stal sa z neho záporák a pochopil som. Všetko sa jeho mutáciou zahodilo a stal sa z neho ďalší bežný záporák, ktorý chce zničiť svet, aby mal film záporáka. A potom príde niečo, čo má tento film s verziou z 2005 spoločné a to finálový súboj. Aj verzia z 2005 a aj táto ho má strašne rýchli. U tejto verzie je to horšie v tom, že Dr. Doom, keď je nám predstavený na základní, tak má schopnosti, je skoro bohom. A stačí klasická rana do brady, aby ste ho porazili. Ale ako som písal vyššie, bavilo ma to, a ak by bola dvojka, nehneval by som sa. Stačilo by, aby sa lepšie vykreslili Human Torch a Thing a aby záporák nechcel zničiť svet lebo môže a bolo by to dokonalé.

Young Justice - Season 1 (2010) (série)

Hlavné postavy, ktoré sú sidekickovia dospelejších a známejších hrdinov, majú rozdielne osobnosti, takže sa nepletú, sú sympatický a chémia medzi nimi funguje na výbornú. Z epizód mi iba pár prišlo nezaujímavých, drvivá väčšina bavila. Taktiež bavili záporáci, ktorých nie je málo a príde rad aj na tých menej známych. A k tomu v tieni číha tajomná skupina Light, ktorá má vlastné plány ohľadom toho, čo je pre ľudstvo dobré. Na superhrdinský animovaný seriál celkom fajn.

Agent Carter - Season 1 (2015) (série)

Tajný agenti. Studená vojna. Super tajná zločinecká ruská organizácia nazývaná podľa mýtického stvorenia. Veľmi sympatická hlavná postava. Veľmi sympatická vedľajšia postava. Záporák je psychológ a expert na hypnózu, čo z neho robí riadne nebezpečného antagonistu, ktorý ma bavil, škoda len, že je ho tak málo. Skvelé dobové veci, ako oblečenie, autá a hudba. Agent Carter je proste skvelý seriál, ktorý ma ideálnu dĺžku, takže sa pocit nudy nedostaví.

Iron Fist - Season 1 (2017) (série)

No, Luke Cage ma moc nebavil a keď som všade na nete čítal, že Iron Fist je horší, tak moc sa mi do toho nechcelo. Ale chcel som mať komplet Netflix-Marvel univerzum zhliadnuté, tak som sa do toho pustil. A ostal som prekvapený, lebo Iron Fist ma bavil omnoho viac, ako istý nepriestrelný nigga z Harlemu. Samotný Danny Rand pôsobí jednoduchým dojmom, má čiernobiele videnie sveta o tom, čo je a čo nie je dobré. Aj keď to asi tak neznie, tak mi bol celkom sympatický. Rodina Meachumovcov (asi tak, nekameňujte ma) je zaujímavá a o dosť komplikovanejšia, hlavne Ward, ktorý je zo začiatku síce strašne odporná postava, postupom deja je to ale vysvetlené a vy jeho počínanie začnete chápať. Ku Collen Wing neviem, čo napísať. Je dobrá, sexi a vie sa mlátiť. A také baby máme radi. Jedine, čo mi vadilo, bola absencia nejakého riadneho záporáka. Jasné, máme tu Madam Gao a jej Hand a neskôr Bakuta a Harolda Meachuma. Ani jeden z nich ale nepôsobí tak veľkolepo ako predchádzajúci Netflix-Marvel záporáci. Čo je škoda. Koniec seriálu ale ukázal možného zloducha/zloduchov pre druhú sériu a tí vyzerajú zaujímavo, tak dúfam, že ich aj riadne využijú.

MacGyver - Awl (2016) (epizoda)

Čakal som súboj medzi McGyverom a tajomnou, nebezpečnou organizáciou D-77. Nestalo sa. Namiesto toho sa McGyver staral o nejakého postreleného tučka. Čo tento diel teda ťahalo, bol Jack so svojimi ,,hláškami´´.