• Pohádka
  • Romantický

Deadpool (2016)

Yep! Deadpool je výborný a já se za takové prohlášení nestydím, i když jsem holka a už nejsem teenager. Nahláškovaná metafilmová klukovská blbina s jalovým příběhem o tom, jak nájemný žoldák s prostitutkou ke štěstí přišli, je synonynem té nejlepší zábavy na páteční večer, ačkoliv je to vkusné jen v měřítkách vulgárního humoru. Potěšil našlapaný osmdesátkový soundtrack. Ryanu Reynoldsovi budiž odpuštěny všechny jeho přešlapy, především Zelený Lucernička. Nikdy jsem v kině neslyšela tolik a tak často se smějících se lidí. Guilty pleasure roku.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Bůh je veverka. Naturalistické a naturální orgie, které hodnotím pouze za poctivé, náročné a kvalitní natočení. Subjektivně by to totiž bylo někde jinde. Výborná kamera. Leo už toho zlatého panáčka musí dostat, i když jsem asi trochu víc fandila Hardyho postavě. Za to připomenutí o převaze přírody nad člověkem to stálo.

Hamlet (2015) (divadelní záznam)

"The rest is silence." Nemohu si pomoci - já jsem této inscenaci zcela propadla a není to jenom Benedictem Cumberbatchem. Několik Hamletů už jsem na divadle zažila a byť tomu i britský Guardian dal jen dvě hvězdičky z pěti, tento je bezkonkurenčně nejlepší. Úroveň českého a britského divadla je naprosto nesrovnatelná. Je to jako kdybyste sledovali Ordinaci a pak si pustili Hořící keř. Cumberbatchův Hamlet je zralý na Olivier Awards. Nikdy jsem neviděla natolik racionálního, intelektuálního Hamleta. Cumberbatch tvoří na jevišti vycizelovanou studii permanentně pochybujícího hrdiny. Jeho "What a piece of work is a man" nahání husí kůži. Vynikající je pro mě neznámá Sian Brooke v přetěžké roli křehké, city svírané Ofelie, ačkoliv jí je dán v druhé polovině mnohem menší prostor. Mezi nejlepší okamžiky patří jistojistě konec první části s bouří vpadnoucí do síní Elsinoru a Ofelie vydávající se vstříc smrti. Thank you, London!

Slečna Emma (2009) (seriál)

"One day, you will bitterly regret your meddling!" Vynikající adaptace. Nesentimentální a uvěřitelná. Výborná hudba, kamera, scénář i režie. Jonny Lee Miller jako pan Knightley je prostě neodolatelný. Jeho tanec s Emmou na plese ve třetí epizodě je nejlepší taneční scénou, kterou jsem kdy viděla, už jen pro ty perfektně zahrané emoce mezi nimi dvěma. BBC jako obvykle zabodovala.

Časové pásmo bylo změněno