• Pohádka
  • Romantický

Manhattan Romance (2015)

"I saw your boxers!" Tedy doufám, že konec lze brát jako happy end, jinak bych musela snížit hodnocení:-)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

"You know how to read minds?" - "Oh, don´t worry honey. Most guys think what you was thinking first time they see me." Update po několika dalších zhlédnutích. Příběhově a strukturou děje, respektive ne-děje je to bída, pro mě až trochu překvapivě. Postavy se nelogicky přesouvají z místa na místo bez jakékoliv motivace a střih scén je místy hodně zmatečný. Body však Fantastickým zvířatům přidávají jednoznačně sympatické postavy, především skvělá figurka Jacoba a trhlá, flirtovní Queenie. Úžasný byl kleptomanský krtko-ptakopysk, ten by si zasloužil vlastní miniaturní spin-off. Já mám navíc hroznou slabost pro romantiku, takže tady moje srdce doslova plesalo. Těším se na druhý, pařížský díl, i když mě opravdu odrazuje Johnny "zahraju si v každém trháku" Depp.

Sedm statečných (2016)

Když při závěrečných titulkách spustil kultovní hudební motiv z původního filmu, říkala jsem si, co to tam do háje dělá. Tak moc se těchto Sedm statečných lišilo od těch starých. Podle mého názoru to na svého předchůdce nemá ani náhodou. Jediné, v čem je film lepší, je akce, ale to je u moderních počinů standard. Souhlasím s názorem, že kdyby se to jmenovalo nějak jinak a nevztahovalo se to k Sedmi statečným, byl by to docela dobrý film. Takhle to byl jen hodně slabý odvar, ve kterém mě ustavičně štvala příšerně přehrávající Haley Bennett. Scénář taky není žádné terno a o vývoji postav ani nemluvím, některé jsou tam jen stafáž do počtu. Třetí hvězdička je jen a jen za mého oblíbence Chrise Pratta.

Vojna a mír (2016) (seriál)

Přiznám se, že Bondarčukovovu verzi jsem dosud trestuhodně neviděla, ale knihu jsem samozřejmě četla a tohle se mi prostě moc líbilo. Kvalita BBC, byť s omezenými prostředky, které jsou znát například u bitev, či davových scén. Nesmírně citlivá, ohleduplná a rozumná adaptace, v níž nevidím pranic anglického, kromě angličtiny. Jak je u BBC tradicí, jsou zde vynikající herci. Mě velmi potěšili James Norton, Paul Dano, Jim Broadbent, Tuppence Middleton a dosud zcela neznámá představitelka mé oblíbené postavy Marie, Jessie Buckley. Sympaťačka Middleton pak z Helene udělala zcela nečernobílou a zajímavou postavu. Hodně špatný byl neustále se kroutící představitel Anatola. Lily James ráda nemám, ale tady se opravdu snažila. Oceňuji ruské natáčecí lokace (Petrohrad, Moskva, Carské selo, Gatčina) a zvláště pak výběr historických poradců - Dominic Lieven a Orlando Figes jsou největší odborníci na toto období. Soundtrack je nenápadný, ale o to sympatičtější, s řadou tradičních ruských chorálů. Brblalové ať se nekoukají, já jsem naprosto nadšená. A ruské je to dostatečně, to mohu potvrdit.

Kouzelná romance (2007)

Film, který strašně klame tělem. Na první pohled bláznivá, uslazená pohádka skrývá pod povrchem příběh o lásce, pravdivější a skutečnější než v mnohých romanťárnách. Nikdy jsem asi neviděla film, který by tak chytře a úspěšně používal nadsázku, jako je to zde. Amy Adams je díky roli Giselle moje oblíbenkyně, je vidět, jak se do toho vložila s veškerou energií, ale nikdy přitom netlačí na pilu a navíc krásně zpívá. Moje srdeční záležitost a příběh, který mi vždy dá naději v lepší zítřky:-)

Máj (2008) odpad!

Neskutečně kýčovitá a prázdná pitomost. Byla jsem na tom se třídou a pamatuji si jak se celé kino otřásalo v základech, když Kukura říká té příšerné neherečce jakože romanticky: "Voníš jako tráva." No, snažte se pak ty nenapravitelné huliče uklidnit:-)

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

(Spoiler) Jednoznačně nejlepší díl celé série a jeden z nejlepších dílů seriálu, co jsem kdy viděla. A to říkám, i když mi nechali umřít Margaery, mojí nejoblíbenější postavu, která si to fakt nezasloužila. Ještě, že zůstává vynikající Lyanna Mormont a hláškující babi Tyrellovic:-) Neskutečný soundtrack a naprosto vše se po otravné a nudné páté sérii dalo do pohybu. Martina pošlete do starého železa, Benioff a Weiss rule forever!

Humr (2015)

"A lobster is an excellent choice." Vtipná a překvapivě invenční vize "vztahové totality". Výborně obsazený, chytrý, ale srozumitelný, nesmírně zábavný film, který je v dnešní době emoční vyprázdněnosti, zhýčkanosti a zkaženosti aktuálnější, než kdy předtím. Chladný, odtažitý tón vyprávění pak zcela koresponduje s obsahem a jeho výpovědí. Go, Yorgos, go!

Milenci těch druhých (2015)

Trefné, upřímné, civilní feel-good movie se sympatickými postavičkami se vzájemnou chemií, doplněné skvělým soundtrackem. Co si na sobotní večer přát víc?

Purpurový vrch (2015)

Já věděla, proč mám del Tora tak ráda. Jediným a dost velkým problémem je příliš dlouhá expozice příběhu a absence dramatičtější zápletky nebo nějakého pořádného twistu. To co se stalo a stane uhádne poměrně rychle každý velmi brzo a to je hrozná škoda. Příběh s tak pečlivě budovanou atmosférou a vztahy mezi postavami by si zasloužil větší péči. Jinak mě zaujal vývoj Hiddlestonovy postavy a pobavila scéna s lopatou:-) A Jessica Chastain je tu vynikající.