• Pohádka
  • Romantický

Deadpool (2016)

Yep! Deadpool je výborný a já se za takové prohlášení nestydím, i když jsem holka a už nejsem teenager. Nahláškovaná metafilmová klukovská blbina s jalovým příběhem o tom, jak nájemný žoldák s prostitutkou ke štěstí přišli, je synonynem té nejlepší zábavy na páteční večer, ačkoliv je to vkusné jen v měřítkách vulgárního humoru. Potěšil našlapaný osmdesátkový soundtrack. Ryanu Reynoldsovi budiž odpuštěny všechny jeho přešlapy, především Zelený Lucernička. Nikdy jsem v kině neslyšela tolik a tak často se smějících se lidí. Guilty pleasure roku.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Bůh je veverka. Naturalistické a naturální orgie, které hodnotím pouze za poctivé, náročné a kvalitní natočení. Subjektivně by to totiž bylo někde jinde. Výborná kamera. Leo už toho zlatého panáčka musí dostat, i když jsem asi trochu víc fandila Hardyho postavě. Za to připomenutí o převaze přírody nad člověkem to stálo.

Hamlet (2015) (divadelní záznam)

"The rest is silence." Nemohu si pomoci - já jsem této inscenaci zcela propadla a není to jenom Benedictem Cumberbatchem. Několik Hamletů už jsem na divadle zažila a byť tomu i britský Guardian dal jen dvě hvězdičky z pěti, tento je bezkonkurenčně nejlepší. Úroveň českého a britského divadla je naprosto nesrovnatelná. Je to jako kdybyste sledovali Ordinaci a pak si pustili Hořící keř. Cumberbatchův Hamlet je zralý na Olivier Awards. Nikdy jsem neviděla natolik racionálního, intelektuálního Hamleta. Cumberbatch tvoří na jevišti vycizelovanou studii permanentně pochybujícího hrdiny. Jeho "What a piece of work is a man" nahání husí kůži. Vynikající je pro mě neznámá Sian Brooke v přetěžké roli křehké, city svírané Ofelie, ačkoliv jí je dán v druhé polovině mnohem menší prostor. Mezi nejlepší okamžiky patří jistojistě konec první části s bouří vpadnoucí do síní Elsinoru a Ofelie vydávající se vstříc smrti. Thank you, London!

Slečna Emma (2009) (seriál)

"One day, you will bitterly regret your meddling!" Vynikající adaptace. Nesentimentální a uvěřitelná. Výborná hudba, kamera, scénář i režie. Jonny Lee Miller jako pan Knightley je prostě neodolatelný. Jeho tanec s Emmou na plese ve třetí epizodě je nejlepší taneční scénou, kterou jsem kdy viděla, už jen pro ty perfektně zahrané emoce mezi nimi dvěma. BBC jako obvykle zabodovala.