Sandeagle

Jiří Doseděl

Česko

<< předchozí 1 2
    • 24.1.2014  16:05

Trochu lepší než bratr Olympus Has Fallen, samozřejmě sice přecpané jedním klišé za druhým, když už si myslíte, že jste viděli všechno, černý prezident se vám před očima začne prohánět v obrněném autě kolem kašny a veškerá morálka a patriotismus je v následujícím okamžiku rozcupován ironickým komentářem buď hlavního hrdiny, nebo samotného představitele nejmocnejší země světa. Ani minutu jsem se nenudil, nemusel jsem poslouchat půlhodinové pitvání všech morálních pro a proti, nemusel jsem přetrpět ani vteřinu psychoblábolů a připomněl jsem si, jak vypadá takový dobrý old-school akční thriller, kterých se nám od konce devadesátých let už moc nedostává.

• 26.2.2013  20:51
    Jak zabránit bouračce (TV seriál) (2010)

Jak zdemolovat co nejvíce minivanů za použití rozličných pracovních a válečných strojů. Richard si zde vyzkoušel práci moderních tankistů, hasičů, devorubců, šroťáků, skládkařů a mistrů demolice a dokázal, že v tomhle prťavém chlapci z Shyrley ve Velké Británii je víc, než by si kdokoliv myslel. Ve druhé sérii se naopak Richard potuluje Amerikou a zkouší i jiné profese které už se stroji mnohdy nemají co dělat (vždycky se ale nějaké speciální vozítko k danému účelu najde, takže je Hammond jako doma) Pzn.: Milně sdruženo s jinou dokumentární sérií anglické Discovery s Gregem Murphym, zatímco Richard Hammonds Crash Course je z US BBC

• 28.6.2011  23:32

Akční masakr, logiku nechte u dveří a bavte se. Z celé série má právě F5 nejvíce co nabídnout.

• 28.6.2011  23:29

Určitě to není tak strašné jak se na první pohled zdá, dobré efekty, hudba a dostatek akce dělají z GL celkem slušnou jednohubku, která přímo volá po pokračování. Pokud ve filmu nehledáte hlubší význam a skryté poselství dnešní společnosti, budete se příjemně bavit.

• 28.5.2011  09:42
    Skyline (2010)

100% a klidně se z toho zvencněte :)

• 18.4.2011  02:31
    Paul (2011)

Film je perfektní pocta a zároveň parodie většiny základních model průměrného sci-fi fanouška. Samotný Paul je požitkářský, sebestředný a drzý hulvát, kterého si zamilujete okamžitě, vývoj jeho postavy je nenucený (výborně celému efektu přispívá Rogenuv hlas). Pegg a Frost bezvadně sekundují a popostrkují toto bizardní road-movie někam do jiné galaxie. Oba dva si ve scénáři také nemohli odpusti spoustu narážek na jejich oblíbené US vs. UK. Speciální efekty filmu jsou dobré a dostačující, Paul má navíc perfektní mimiku, která mů zase dává nějaké body k dobru k jeho postavě. Sečteno a podtrženo, bavil jsem se jak malý kluk. Ps.: Tenhle film bude dobrá osina v zadku všech věřících

• 6.12.2010  17:38

Novou stargate beru jako jasný krok vpřed. Interiéry/Exteriéry už nepůsobí kulisově a studiovitě, kamera je podstatně lepší, technické zpracování dokonalé, jedna dějová linie, na kterou se každým dílem navazuje, reálnější (samozřejmě v žánru sci-fi) děj který je podložení absencí klišovitého: "na poslední chvíli zachráníme planetu/galaxii/všechno", absence anglicky mluvích mimozemšťanů v podobě lidí všude kam se podíváte. Nová Stargate je více o přemýšlení, především svojí druhou řadou, která jí staví někde mezi SGA a BSG s příchutí Lost. Žádná z postav není nějakým způsobem vyhraněná a jejich chování jim všem věřím, žádný falešný moralismus. Hodnotím za 5, protože je to v současné chvíli to nejlepší co může moderní sci-fi nabídnout.

• 12.8.2010  20:25

čekal jsem od toho víc, mnohem víc

• 15.4.2010  20:43
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Kvalita dialogů je jako v každém pornu...Pokaždé jiné keci, ale pak to jde stejnak do pí*i

• 14.4.2010  03:42

Smál jsem se...a to jde

• 18.3.2010  15:13
    Nakupování (1994)

Na tehdejší poměry určitě docela drsné... Naopak dneska by tento film nejspíš slavil vetší úspěch.

• 13.2.2010  06:39
    Ink (2009)

Jediný film u kterého mi připadá, že relaita, kterou vnímáme, je jen kulisou. Spolu se skvělou hudbou 5*. Winans nemá žádné zkušenosti, žádný velký kapitál a dokazuje, že na pravou filmařinu stačí mít talent. ps.: některé komenáře zde nechápu, buď jejich autoři film neviděli, nebo jsou na tom s inteligencí tak špatně, že nedokáží vnímat dialogy a situace, díky kterým do sebe všechno nádherně zapadne.

• 12.2.2010  07:31
    Wanted (2008)

Nenudil jsem se, nebyl jsem ani ohromen ... Zajímavost: Všimli jste si chyb českých fontů, a ruštiny na čekém nádraží?

• 10.2.2010  01:28

Na závěr série to vůbec není špatné. Normálně bych hodnotil za 4* a pak díky té bílé podivnosti na konci jednu hvězdu ubral (to už není to zvířátko co já rád), ale za humor, kterému se v předešlých dílech nedal žádný prostor, zvedám zase na 4.

• 6.2.2010  06:13
    V (TV seriál) (2009)

Sice se říká, že na podobné téma už tu něco bylo (a ne jednou), stejně mi tento námět vyhovuje a po pár prvních dílech se nebojím dát tak vysoké hodnocení. Uvidíme, co s dalším pokračováním.

• 5.2.2010  03:28
    Ratatouille (2007)

Zapnu televizi - Animáci. Jdu po městě - Reklamy na animáky. Obědnám si jídlo, dostanu k tomu figurku animáka. Možná proto jsem oddaloval shlédnutí tohoto skvostu, protože mne média přesvědčila o tom, že se jedná o dětskou blbost. Nejedná...

• 23.1.2010  14:25
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

čert vem morální poučení, po chvíli si na něj stejně zvyknete. Na tomhle seriálu jsem vyrůstal a čemu jsem se nesmál jako malý, to mě ted dostává. A tomu čemu jsem se dříve smál, tomu se teď směju dvojnásob. Tssjéé čéče

• 17.1.2010  17:48
    Sleep Dealer (2008)

Není to špatné a ze začátku mi vadil jazyk, na který nejsem u filmu zvyklý. Nakonec se z toho ale vyklubala moc příjemná oddechová záležitost.

• 17.1.2010  14:49
    Za plotem (2006)

Finální scéna s energy drinkem na 100%, zbytek tak na 70% a výsledkem jsou 4*. Je fakt, že takhle jsem se u animáku dlouho nezasmál.

• 13.1.2010  01:33

Tenhle snímek jede. Jedna velká videohra s akcí od začátku až po poslední výstřik krve.

• 9.1.2010  10:18

Tak takhle Burtonovka mi vůbec nevadila. Naopak jsem byl příjemně překvapen a bavil jsem se až do úplného konce. KostiPsíka jsem si dokonce zamiloval, jediné co mi trochu vadilo byl zpěv, který ve filmu nemusím.

• 2.1.2010  22:39
    Planeta 51 (2009)

Já se příjemně bavil a to jde, ne? Rover je skvělý, dubing postav se povedl a některé gegy mě málem stály bránici. Nápad o "útoku mimozemšťanů" naruby je ještě víc podkreslen všema narážkama na oblíbené kultovní sci-fi. Malý Alien jako psík je taky boží.

• 29.12.2009  10:25
    Suprhrdina (2008)

Alespoň jsem se občas zasmál a uteklo mi 85 minut života, škoda jen, že většinu vtípků už jsem viděl dříve, nebo byly tak trapné, že zůstával rozum stát. Jediné co mě doopravdy dostalo byl breakdance na steně.

• 29.12.2009  10:22
    Simone (2002)

Pohodová oddychovka, takové filmy mám rád, nejsou postaveny na široké škále diváků a občas vás i nutí přemýšlet. Velkým plus je shrnutí hollywoodského pokrytectví do skoro dvou hodin.

• 26.12.2009  16:12
    Avatar (2009)

To, co přišlo až úplně na konci, jsem toužebně očekával od takové poloviny filmu. Škoda toho, dalo by se na tom postavit trochu víc. Po technické stránce skvost. I příběh, když se nad tím občas zamyslíte, překračuje celkem dost svých bb předchůdců. Všechno natažené na bezmála dvě a půl hodiny dává dohromady 5*. Nečekal jsem nic složitého a dostal jsem přesně to, co po filmu chci. Někdy mi přijde že bych si to i rád vyměnil s nějakým tím modráskem.

• 24.12.2009  00:20

A znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu. A když už si myslíte, že je konec, když už si myslíte, že ho rozbitá lžička zastaví, rozepne svoji bundu a odhalí stovky dalších lžiček a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu... Geniální

• 17.11.2009  04:38
    Moon (2009)

Co se může stát s človekem, několik let zavřeným tisíce kilometrů od domova? Tohle ne... Tohle by vás ani ve snu nenapadlo. Naprosto skvělá atmosféra, jediněčný příběh.

• 22.10.2009  07:30
    Monstrum (2008)

Víte, mi je jedno, že tenhle "nápad" tu už byl v záhadě Blairwitch. Rozdíl mezi těmito snímky je dost podstatný, tam nebylo co točit. Sice vás občas zarazí, že hlavní hrdina se radši stará o kameru než o sebe, ale znáte američany. Tenhle film jsem vidě už 3x a ještě mě neomrzel.

• 19.10.2009  04:23

Tento film nedoporučuji vidět "podruhé", jelikož to vybízí k hledání nesrovnalostí a chyb. Na jeden zátah je to geniální dílo a Tatsuya mi osobně ohromě přirostl k srdci, jako herec je opravdu dobrý. Děj je celkem mozkově náročný, ale co v dnešní době není, že? Každopádně asi není určen jako popcornová záležitost a pokud ho nebudete sledovat osamotě a v klidu, nebudete z něj mít až takový prožitek.

• 19.10.2009  04:17

Komedie která neurazí ani nenadchne. Jim Carrey to místy přehání a tytam jsou doby masky a dokonalé komiky. Jako rodinný film dobré, stejnětak jako odpočinková záležitost. 60%

<< předchozí 1 2