Warcraft: První střet (2016)

Na film, jsem se neskutečně těšil již od prvního oznámení před x lety. Opět jsem se přesvědčil, že kritci jsou akorát umělci bez duše a film zbytečně ztrhali. Vizuál na jedničku, na filmu je vidět, že je to prostě fantasy a je to adaptace hry a reálné prostředí bez barev by k filmu prostě nešlo. Magie v tomto filmu byla zpracována naprosto famózně. Příběh byl od originálu celkem upraven ale základ zůstává v podstatě stejný. Scénáristi měli nelehký úkol zpracovat příběh tak aby se dal lineárně vyprávět prakticky od prostřed a zároveň aby ho pochopili neznalci universa. Úvod byl poněkud rychlejší ale na druhou stranu byl příběh Warcraftu postupně vysvětlován v průběhu celého filmu, takže příběh zvládli vstřebat i lidé co se v tomto universu nepohybují. Určitě se těším na pokračování a doufám, že až se film dostane přes počátek příběhu a přehoupne se do zajímavější a známější fáze tak překoná zbytečně přeceňovaného Pána Prstenů.

Les sebevrahů (2016)

Myslím, že 2 hvězdy jsou pro tento filmový průjem hodnocení adekvátní. Jedna hvězda patří japonskému santusákovi co vybafne na naší hlavní hrdinku v taxíku hned v začátku filmu. A druhá hvězda patří Natalie Dormer za hysterický záchvat v díře na mamuty. Největší výhoda tohoto "filmu" spočívá v tom, že trvá jen 87minut, protože už tak je více jak půlka filmu nudná a nezajímavá.