JohnyTrava

Skype: Madres2

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 1.6.2014  22:14
    Tokyo Magnitude 8.0 (TV seriál) (2009)

Seriál s veľkým potenciálom, ktorý skrz naskrz premrhal a vynikol snáď len v jednom okamihu a i to sa z toho snažil vyžmýkať toľko až to nebolo zdravé. K tomu miestami nepodarená animácia a výrazná detinskosť. Vedel by som si predstaviť o mnoho zaujímavejšie prevedenie katastrofy, omnoho depresívnejšie a hlavne s omnoho realistickejším chovaním postáv (japonský kolektivizmus-nekolektivizmus, miestami to bolo fakt "prisladené"). Mierny priemer až pod.

• 10.3.2014  23:30
    Rozen Maiden (TV seriál) (2013)

Poznáte ten pocit, keď si želáte pokračovanie, ale potom čo sa vám ho dostane ste sklamaný. Tak toto je presne ten prípad. Úplne zbytočný úvodný diel a poloprázdny dej, ktorý s pôvodným anime Rozen Maiden nemá veľa spoločného (teda neviem ako s predlohou!). Áno, boli tam tie postavy ale... Radšej keby z toho spravili drámu o stroskotancovi, než sa to snažiť zapredať značke a niečo z nej vyžmýkať. Rozhodne som si nový súboj o Alice predstavoval inak. Škoda, že som lenivý počítať a zistiť na koľko sa utrhli autori od predlohy alebo na koľko stojí za prd už pokračovanie samo. Ale tak či onak, nefungovalo to.

• 6.3.2014  22:50
    Non non bijori (TV seriál) (2013)

Nič nové, nič zaujímavé. V podstate som vždy po dvoch dieloch už zaspával. Obdobne som sa nechal nalákať introm od nano.RIPE a o to väčšie sklamanie ma čakalo po zistení čo sa za tým skrýva. I tá krátka dĺžka je pre tento krát akosi pridlhá a poniektoré pasáže boli absolútne zbytočné. A najhorší na tom bol ten umelý, vysvietený pozitivizmus. Až som mal pocit, či azda sa nesnažia podvedome nalákať ľudí k životu na vidieku. Takúto skrytú, bezhlavú propagandu bez štipky vtipu či dôvtipu na skutku nemám rád. Verím, že z tejto už i tak obohranej témy sa v "sedliackom" prostredí dalo vyťažiť viac.

• 16.2.2014  21:59
    Zero no cukaima F (TV seriál) (2012)

Keď som pred pár rokmi ešte neznalý stavu všetkých vecí zakopol v Brlohu o Luisu, bol som ako správny stredoškolák vstupujúci do tajov týchto kútov japonskej kultúry vskutku nadšený. Dnes po pár rokoch, strávených vo vodách animovanej tvorby a po márnom pokusu oživiť s pocitu nostalgie tú čarovnú chvíľu musím bohužiaľ konštatovať, že to čo som videl sa nedá nazvať inak než... než generický odpad. U prvej série som tomu ako tak chápal - nemala čo nového priniesť. Ale aby sa zvyšné tri série opakovalo to isté, už človeku nepríde vôbec smiešne. Ba, až som nad svojou tvrdohlavosťou zaplakal, že nie som schopný upustiť od rozpozeranej veci, veď čo keď... Ale žiadne keď sa nestalo. A preto mi nejde do hlavy akási popularita tejto "značky". Prastarým do hlbín zeme už nič neprinesie a mladým Arkhamčanom prinesie len nevídané utrpenie, ktoré som spomínal už vyššie a z ktorého sa doteraz desím. Spomenúť si tak na lamentovanie nad Šanou isto sa vyhnem tejto.. ehm "veci".

• 14.2.2014  21:21
    Hwanghae (2010)

Kórejské filmové mäso o štyroch dejstvách, každé s vlastnou atmosférou, no tvoriace jeden celok zaliaty potokmi krvi. A tak, táto krvavá poézia (zvlášť záver) rozpovie príbeh taxikára, pred ktorým sa otvorí cesta len s jediným koncom a on nemá kam inam by už vykročil. Príbeh vraha, ktorý nepozná zľutovania. Utečenca, ktorý však nemá kam by sa vrátil. Žltého mora krvi. A pritom sa nezaprie tradičná kórejská nožíková gangsterka s úzkymi chodbami a nesmrteľnými hrdinami a Janbianskými (začínam sa toho kraja a tích čo v ňom žijú vážne báť).

• 12.2.2014  20:34
    Gamshijadeul (2013)

Veľmi dlhú dobu som nevedel o čo presne tam ide a keď sa to konečne rozbehlo film bol už v polke. Miesto očakávanej kriminálky hra na agentov, ktorí radi chodia a chodia a chodia a prezliekajú kabáty. Ale aby som toľko nekrivdil, film v druhej polovici naberie druhý dych či skôr to pravé tempo a tak tú úvodnú nudu aspoň trochu zúročí. A konečný lov na tieň už stál za to. No pocitu, že sa z toho dalo vyťažiť viac a akéhosi pilota sa niet a niet zbaviť. Predlohu som nevidel.

• 5.2.2014  18:37

Veľkolepý snímok s ešte veľkolepejšou (trailerovou) hudbou. Pekne sa nato pozerá (takto nejako si zrejme predstavujem tretí diel hobita), obzvlášť ak človek nemá od filmu veľké očakávania a tak sa nenechá sklamať moralizačnou druhou polovicou, už vopred predvídateľnou (a to i koncom) ľúbostnou zápletkou a zároveň prekusne množstvo dier. Práve tých dier, ktoré napriek dĺžke filmu dotvárajú akýsi pocit výberu z väčšieho celku. Plus bonus za efektnosť zopár záberov.

• 4.2.2014  22:15
    Kamisama Dolls (TV seriál) (2011)

Nemám rád mecha. Nemám rád blbé charaktery. Nemám rád, keď to najlepšie (a jediné dobré) zo seriálu je niekde uprostred (a i to je už tradičná zápletka). A čo nemám rád najviac -nekonečnosť a koniec-nekoniec. A tento seriál to obsahoval. Nechal som sa zvábiť vyšším hodnotením a pokúsil sa prekusnúť mnou neobľúbené neduhy. Bohužiaľ, zakusol som príliš a tak pocítil pachuť tohto seriálu. O zvyšnej vate v podobe klišé... to by nebolo až tak zlé, keby sa to malo načo viazať. No všade na okolo sa znáša iba ďalšia vata vypchatých mecha hudobných bábik. Bŕŕŕŕ....

• 4.2.2014  17:42

Klasická kórejská komédia, kde sa občas zasmejete, občas nudíte a občas nechápete. V podstate sa skoro nelíši ani od "iných" bežných komédií. Tak akože to vyššie hodnotenie a nie obyčajný priemer? Čím si to zaslúžilo? Dve veci. Prvou je záverečná pointa hoci klasicky vyžmýkaná (Kórejci zrejme nevedia kedy utnúť), ale aj tak človeku pri nej pookreje srdce. No a druhou je záverečná scéna, ktorá ma nahlas rozosmiala na celý dom a stala sa tak zlatým klincom programu.

• 3.2.2014  17:25
    Yeohaengja (2009)

Jemné rozprávanie o životnom zvrate, s ktorým sa dá len veľmi ťažko vysporiadať. Aj keď by sa ponúkala ťažká dráma, pre Kórejcov priam ako stvorená, autori sa rozhodli radšej pre ľahší často až predvídateľný tón. Nesnažia sa človeka silou vtiahnuť do hutného príbehu ale nedokážu prebiť akúsi fádnosť, ktorá im miesto neho vznikla. Netvrdím, že ich počínanie vyhnúť sa "dojákom" neschvaľujem, ale cenu za to platia privysokú. Zrejme by si to vyžiadalo inakejší prístup. Ale rozhodne stále stojí za pozretie.

• 31.1.2014  22:46
    Kemonozume (TV seriál) (2006)

Netradičná animácia, netradičné pojatie a k toľkej netradičnosti aj netradičné hodnotenie. Bizarné vyobrazenie je vskutku zaujímave a podtrhuje znamenitosť tejto "freak show" ale ďalej zájsť nedokáže. Azda jej nebyť ani niet čím vyniknúť a udržať záujem. Hudba ktorá upúta ale v skutočnosti je to len jeden motív, ktorý nedokáže prísť s inováciou. Nezvyčajne pojatie už zvyčajnej zápletky sa zasekáva na množstve dier a snaží sa to vynahradiť explicitnosťou. No tá sa čoskoro zunuje a sama sa stáva ďalšou dierou. A áno extrémne šialený záporák je pri svojej primitívnej klišé pohnútke úplne mimo misu. Radšej keby si ju odpustili... Je to škoda. Autori sa často trafia do čierneho ale hneď to zabalia nesúrodou vatou, ktorá človeku pri hlbšom zamyslení začne vadiť. Keby len pokračovali v rozbehnutej línií, ktorú sa im podarilo na konci na okamih oživiť... Ale i tak seriál isté čaro nezaprie.

• 31.1.2014  17:48
    Na dně (1957)

Ach, pochyby mútia moje srdce, keď mám spísať obraz môjho kritického oka tohto filmu. Vlastne sfilmovaného divadla. Veď pozrime sa čo ho morí. Ako prvá je rozhodne typicky nenásytná dĺžka, ktorej Kurosawa holduje, v kombinácií s nemastným neslaným úvodom a občasným zastavením deja. Zrejme si tu uvedomoval aj sám režisér, keď DC verzia je kratšia ako originál :D. Naopak mnohým scénickým výstupom bolo na čase ukrátené aby zostala zachovaná "dramatickosť". A dramatické je to dosť. No nie dejom ale postavami. Najprv som mal vážne problém sa do nich "v žiť" avšak časom, človek nevie ani ako, som bol upútaný k špinavej podlahe života tích na dne. Sú to práve dobre spracované postavy, ktoré hýbu celou hrou. Verím, že ak by som videl toto isté tak ako to je zahraté v divadle, hodnotil by som vyššie. Bohužiaľ film ako taký je tentokrát brzdou hre samotnej.

• 24.1.2014  23:27
    Black Lagoon (TV seriál) (2006)

No nejak moc ma to neoslnilo. Akčné, síce pekné, ale ničím prekvapivé. Chýbala tomu poetika ala Noir, či šialenosť Baccana. Vidieť to ako jedno z prvých anime určite by som žasol, takto mi to prišlo ako priemerné anime s peknou animáciou. Jedine posledné rozprávanie z prostredia jakuzy bolo o trochu zaujímavejšie a držalo trochu "v napätí", ale tým to končí a to do slova. Hoci niekedy sa snažia(najmä z úvodu) naznačiť niečo akože fúha veľké, ale akosi nato zabudnú.Niekedy som dokonca začínal upodozrievať autorov z nábehu na nekonečnosť a schématickosť - to by vysvetľovalo spomínanú zábudlivosť. Zrejme sa nebudem radiť medzi milovníkov akčniakov s lietajúcimi nesmrteľnými hrdin(k)ami.

• 20.1.2014  21:54

Niekedy príliš zdĺhavé, pokojné až mám pocit, že stačilo vykuknúť z okna a vyšlo by to na rovnako. Niekedy som krútil hlavou nad hlúposťou dospelých či naivitou detí - detský svet býva tak jednoduchým, stačí tak málo... . Niekedy som sa musel priam premáhať to dopozerať (na 2 krát). A potom prišiel ten okamih, keď sa z občas nezáživnej drámy stala tá pravá a mňa obkľúčili zimomriavky. Koniec, ku ktorému sa viac menej schyľovalo, sa dal čakať a predsa film svojím až príliš jemným vyznením ho akosi nedokáže pripustiť. O to viac na mňa doľahol. Možno i preto som po titulkoch začal autora viniť z cynizmu, ale na druhej strane... ja vlastne ani neviem čo na druhej strane... Film, ktorý rozhodne treba sledovať v ten správny čas. Čas duše...

• 17.1.2014  00:05

Začnem tou horšou stránkou. To, že Kino vychádza pôvodne z knižnej predlohy je po celý čas silne cítiť. Vždy sa nájde nejaký bod, keď sa rozprávanie akoby zasekáva alebo sa snaží byť až príliš účelové - mám tým na mysli najmä "citácie", ktoré by mali nadhadzovať otázku k zamysleniu a nie len parafrázovať zobrazený obsah, tobôž opakovať repliky. Ďalšou chybičkou krásy a tentokrát optickou je kresba. Pravda, takéto diela si na grafickú stránku moc potrpieť nemusia, stačí zvýrazniť vždy nejaký aspekt tak aby dokreslil atmosféru či sám nadhodil ďalšiu otázku a tak vzniklo jedinečné prevedenie. No aj tak sa nedokážem zbaviť pocitu, že tentokrát to odflákli (snáď len posledné OVA, ale tam je skôr čistota kresby, než výrazný aspekt). A posledné chybičky vidím v hovoriacej motorke - nie z dôvodu, že hovorí, ale že autor vybral niečo tak nepraktické. Ktovie možno to bol práve zámer. A samozrejme časom dochádza k istej recyklácií obsahu. A teraz k tej lepšej stránke. Aj keď "dokonalosti" iných diel (Mušiši, Haibane Renmei, Lain...) to nedosahuje, stále sa jedná o zaujímavé rozprávanie plné paradoxov, inotaiov, metafor a inej zbožňovanej hávede (xD), ktorá robí takéto diela tým, čím sú. Možná práve tá menšia (pokojnejšia) náročnosť, robí seriál príjemným na úkor plného využitia spôsobu rozprávania. Menej myslieť a viac sledovať a ono to príde samo.

• 11.1.2014  10:17
    Ničidžó (TV seriál) (2011)

Keby to len netrpelo neduhom spracovaných jonkóm, kde nie všetko musí prísť smiešne a nie všetkému človek pochopí. Ale aj v takých chvíľach úškrn z tváre nemizne a človek sa ešte baví. No hlavným trikom boli pauzy. Žiadne chrlenie scénok až sa nedalo ani smiať. A samozrejme skvelá a často sa meniaca kresba, ktorá podtrhovala bláznivosť toho celého. Len je škoda vznikajúceho stereotypu a poklesu kvality.

• 28.12.2013  22:57

Film, ktorý sa na prvý pohľad nemusí vôbec zdať. Pod rúškom niekedy až prehnanej "komédie" sa v skutočnosti skrýva veľmi citlivé rozprávanie. No narozdiel od iných filmov sa nesnaží nejak tlačiť slzy, berie veci také aké sú. A to krásne na tom celom je ako sa autorom podarilo ukázať zábery z rôznych uhľov pohľadu vo vyváženom tempe a divák tak precitá pod povrch vecí spolu s hlavnou postavou. A to nie len v príbehu ale i "liečebni" ako takej. A k večným poznámkam o Parkovom Cyborgovi... toho tento film hravo strčí do vrecka.

• 27.12.2013  22:07
    Mušiši (TV seriál) (2005)

Až sa mi to mu nechcelo veriť. Myslel som si, že ma klame zrak, sluch a neviem čo ešte. A predsa... stalo sa. Našiel som tú bájnu perlu japonských animovaných vôd, v ktorú som už ani nedúfal. Seriál tak pomalý,no vždy sa hýbe vpred ako sám čas. Fantasy a predsa pôsobí úplne prirodzeným dojmom, akoby to všetko bolo niečo obyčajné až dôverne známe. Človek si pomaly musí pomyslieť "kiežby... či azda?". Myšlienka tak hlboká ale podávaná s takým citom, že človek ju podvedome nasáva a ani si to neuvedomí. A nesnaží sa pri tom tlačiť nejak na city. Tragédiu podá s nevídanou ľahkosťou a veselé chvíle stlmí tak, ako keď príde zima. A to všetko vo vyhliadke nastávajúce jari. Až sa mi chce vrhať japonskými termínmi, ale moja ruka stojí nevediac, ktorý prv použiť. No pri rozprávaní to nezostalo. Jednoduchšia, zato krásna animácia poslúžila svojmu účelu presne na mieru. Človek by si to v inom podaní ani nevedel predstaviť. Málokedy sa stane, že vznikne takéto dielo. Až je škoda, že som došiel koncu (zatiaľ...). Jeden z tých príbehov, do ktorých sa v noríte a už sa nechcete nikdy vynoriť.

• 23.12.2013  16:10

Až sa mi tomu nechcelo veriť, ale aby som zaspával pri filme v kine? To sa mi ešte nestalo. A pritom to bol Hobit! Ale takto to už dopadá, keď sa snažíte filmovať nad rámec (riadne nad rámec) predlohy a musíte všetko vypchávať vatou. Možno efektnou, ale stále vatou. A keby bola aspoň trochu originálna. Ale ono to bolo plné klišé, aké vedia točiť len blbí Amíci (s prepáčením). No a keď sa to konečne rozhýbe, utnú to. A tak sa môžu diváci dívať na hromadu CG v štýle BBC rozstrihaného ako herné medzi-videá a v 3D takmer nepozerateľného. Poddať sa a miesto jedného filmu natočiť tri bola najväčšia chyba (hoci výnosná). Možno som pri jednotke ešte skočil na lep a nechal sa zaslepiť novou tolkienovskou nádielkou... tentoraz mám však triezvejší názor. A ako čerešnička na záver (mimo hodnotenie) sa nám opäť Cinemax vyfarbil a klesol u mne o jednu latku nižšie - nielenže sa im tie TV reklamy pred filmom nezunovali ale tentokrát nevedeli ani vypnúť svetlo.

• 22.12.2013  17:56

Hrôza. Takto sa nechať napáliť pri výbere filmu. Nielenže to bol tuctový romantický film hlboko pod priemerom tých najpriemernejších kórejských romantických komédií, ale ono sa tam nakoniec fakt tancovalo. Neznášam tanečné filmy. Preto som niekde v hĺbke duše dúfal, že ten tanec bude fakt len okrajová záležitosť a pôjde hlavne o tú komédiu. Bohužiaľ sa tak nestalo a ja len preklínam svoju tvrdohlavosť, ktorá ma to donútila dopozerať. Keby som aj nejakým záhadným spôsobom vymazal z pamäti tanečné vložky, stále mi tu zostáva podpriemerný film, ktorý nedokáže zaujať a ničím nevynikne. Slabé, veľmi slabé 3 body a úplná strata času.

• 15.12.2013  23:00
    Hataraku maó-sama! (TV seriál) (2013)

Nato, že sa jednalo o klasický šónen, som bol milo potešený. Seriál nejaké nové žánrové zvraty neprináša a svojím spôsobom je veľmi schematický, čo sa môže zdať odradzujúce, hoc na prvý pohľad láka vydareným dizajnom. Ale i tak som sa bavil. Už len myšlienka nechať jeho urodzenosť Satana obracať hamburgre u McDonalda je priam božská. Takisto humor (často o hraný) sa nesnaží za každú cenu vtierať a našli sa aj originálne scénky. A nakoniec nano.RIPE... K dobru sa počíta aj rozumná dĺžka.

• 15.12.2013  18:52

Miestami už trochu klišé, miestami zopár zaujímavejších momentov ale rozhodne múdra dĺžka a múdre spracovanie. Síce to riadne pripomínalo čambaru, ale tá samurajom sluší. Nebyť tam len toho moralizujúceho ducha...

• 9.12.2013  23:36
    Toradora! (TV seriál) (2008)

Hej, bolo to často plné klišé i jasné ako sa to bude asi končiť, aj keď sa autori chvíľu snažili tvrdiť opak. To naťahovanie na konci si fakt mohli odpustiť. No napriek tomu sa mi to páčilo. Azda som sa rabukomov ešte nepresítil, či skôr ich toľko nevidel. Možno i preto mi to neprišlo tak podpriemerné ako iným "fajnšmekrom". Síce za plnú to nebude, na isté perly to naozaj nemá, ale ešte neskazený preplnením mainstreamom si dovolím hodnotiť za 8. Ach beda tým, čo budú nasledovať...

• 26.11.2013  23:58
    Hanbun no cuki ga noboru sora (TV seriál) (2006)

Neviem, námet dobrý ale spracovanie akési fádne. Väčšinou pri takýchto anime pejem chváli k nebesiam ale tentokrát sa k ním nejako nemám. A nemôžu za to len tie nevhodné vsuvky. Stopáž vydarená a ani to nejak moc nepreháňali, a predsa tomu niečo chýbalo. Azda som sa nevedel v žiť do postáv lebo pôsobil až moc izolovane? Či som už žánrovo presítený. Za pozretie to rozhodne stojí ale plnú si to nezíska. Je to tak trochu ako tie staré príbehy. Poznáte ich kvality a pred druhými ich viete spätne doceniť. Ale keď ich máte v rukách prídu vám zrazu akési nevýrazné. Prečo ale ceniť, keď som ju pri sledovaní nevnímal? Lepšie ***.

• 24.11.2013  17:43
    Aienji (2003)

Asi som sa už kórejských drám presítil a ony na mňa prestali pôsobiť. Alebo som bol azda už od začiatku podvedome obrnený voči koncu? Nie. Asi to bode naozaj tou slabšou kvalitou a rozťahanosťou. Kórejské filmové vody vedia ponúknuť o mnoho zábavnejšie alebo napätejšie filmy ako bol tento a to i u priemernejších kúskov. Tento krát to bola slabota.

• 13.11.2013  23:57

Čo majú spoločné muž, ktorý prišiel (takmer) o všetko, tranzvestita skladajúci haiku a rozmaznané dievča, ktoré utieklo z domu? Okrem toho, že všetci tvoria podarenú rodinku bezdomovcov? No predsa sú vianoce a tak majú dostatok času aby sa vybrali po ceste zákonu schválnosti a doručili pritom jedného najdúcha. Hoc sa film tvári ako typický rodinný, niečim sa predsa len líši. Sú to síce len drobné vsuvky ale dodávajú filmu isté čaro. Krátke momenty, keď vám nekonečný úsmev na chvíľu spadne a vy sa musíte tváriť vážne. Áno, občas to hraničí s pátosom, ale... no a? Mám rád, keď sa u filmu môžem nahlas zasmiať.

• 12.11.2013  23:43
    Katanagatari (TV seriál) (2010)

Pôvodne som plánoval napísať typický porovnávací komentár o tom ako si toto anime robí srandu z bežne zavedených tendencií. Poznáte to, klasický "šónen", kde sa bojuje, hádžu sa názvy pred každým útokom, veľa veľa efektov, nejaký ten humor, láska, štipka moe a mohol by som takto pokračovať celú noc. A oni to všetko prekrútili až do takej mieri, že to začalo fungovať ako má. A hneď nato by som ohodnotil aká skvelá bola kresba, tobôž hudba - tvrdiac pri tom, že sa jedná o umelecké dielo nevídaných kvalít. Isto by som si neodpustil poznámku, že sa jedná o najukecanejšie anime aké som kedy videl s tým, že to veru nie je na škoda ale dotvára to pravé čaro tohto anime... Toto všetko a mnohé iné som pôvodne plánoval napísať... No po poslednom dieli, mi to ide z ťažka. Emočná hladina sa zbúrila do nevídaných výšin. Najprv som zatracoval, potom sa krvilačne usmieval zadosťučinením a potom to prišlo... Autori sa rozhodli ešte pre jeden nemiestny vtip, ktorý im nevyšiel. A ja teraz neviem či hodnotiť vysoko či azda im to oplatiť a toto anime zatratiť.

• 31.10.2013  15:21

Jáj, to vám bola teda pekná mrcha, takto rozhádzať niekomu život. A ešte takým zábavným spôsobom. Úvod síce visel na vážkach, ale čo chvíľa sa to rozbieha a človeku nezostáva iné než sa chytať za brucho. A prehrávanie hercov túto komickosť len podtrhuje. Hej áno aj na tú romantiku dôjde, typicky kórejsky. Nájde sa aj nejaké to klišé, ale na škodu moc nie je. Autori si navyše pekne pohrali s odkazmi v dialógoch. Pupok sveta to nie je ale rozhodne to stojí za pozretie.

• 27.10.2013  23:57

Ech, tá moja pamäť. Už pomaly zabúdam na to aké slabé niektoré kúsky boli. Azda za to mohol môj prílišný pozitivizmus, kde som divoko-vysoko hodnotil hoc si to nezasluhovalo. A toto je daň z toho. Bývať kritickejší, vyhnem sa v budúcnu (vlastne teraz v prítomnosti) takému omylu, ako siahnuť po tomto OVA. Obyčajné klišé, ktoré ničím nezaujme. V sérií sa mi dačo páčilo, len si ani za nič neviem spomenúť čo to bolo. No v tomto diely sa to rozhodne nenachádza. Typický príklad nevydareného bonusu na DVD.

• 26.10.2013  22:54
    Džinrui wa suitai šimašita (TV seriál) (2012)

Škoda, že nebolo viá-cej! Anime, ktoré sa na prvý pohľad nemusí zdať ale pod farebným (a vskutku kvalitným) zovňajškom sa skrýva perla. Jej veľkosť však závisí od vašich preferencií, kde nie každá epizóda môže sadnúť. Zato humoru, priam až čierneho sa nebráni. Podáva ho pritom takým spôsobom, akoby sa jednalo o tú najbežnejšiu vec na svete, často v podobe krátkych a nečakaných vsuviek. A najkrajšie sú na tom myšlienkové pochody hlavnej hrdinky, ktoré boria bežný stereotyp. Tentokrát rozhodne správna voľba. A k tomu všetkému opening od nano.RIPE.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7