Kamisama Dolls (2011) (seriál)

Nemám rád mecha. Nemám rád blbé charaktery. Nemám rád, keď to najlepšie (a jediné dobré) zo seriálu je niekde uprostred (a i to je už tradičná zápletka). A čo nemám rád najviac -nekonečnosť a koniec-nekoniec. A tento seriál to obsahoval. Nechal som sa zvábiť vyšším hodnotením a pokúsil sa prekusnúť mnou neobľúbené neduhy. Bohužiaľ, zakusol som príliš a tak pocítil pachuť tohto seriálu. O zvyšnej vate v podobe klišé... to by nebolo až tak zlé, keby sa to malo načo viazať. No všade na okolo sa znáša iba ďalšia vata vypchatých mecha hudobných bábik. Bŕŕŕŕ....

Kami-sama no memočó: It's the Only NEET Thing to Do. (2011) (seriál)

Keby sa to len nehralo na všetko možné aj nemožné a nevznikol z toho takýto nevýrazný guláš s nevýraznými postavami. V podstate až na posledné (teda predposledné, záver je tradičné odbitý) diely to za veľa nestálo, nič poriadne sa tam nedialo a ... ten guláš som už spomínal. Veď len si ho rozoberme. Seriál akože o NEEToch, z ktorých je ňou skutočne až jedná postava. Detektívka s tak chytrým/ou detektívom/kou, že sa musí povinne tváriť ako pupok sveta ale pritom nič svetoborné nevyrieši, len čo to zabalí do nevýrazných, tridsaťkrát omieľaných kecov. Osobne proti DOOL postavám nič nemám, ale musia mať aspoň nejakú (aj keď parodickú) osobnosť, nie stokrát recyklovanú schému. A aby sme boli úplne COOL tak tam dajme jakuzu. Pssst! ale len v dobrom, kým ten náš hlupáčik príde na to, že sme zlí. Tak blbý seriál som už dávno nevidel, veru dokopal ma prehodnotiť postoj k súbežne rozpozeranému DMC a tak ho plne doceniť. Radím nenechať sa zlákať coverom, sľubnými anotáciami či nadhodnotenými hodnoteniami. V týchto vodách je veľa o mnoho lepších kúskov, ktoré si môžete uloviť.

K-ON! film (2011)

Nádherné zakončenie pre môj obľúbený seriál. Ani skrz dlhšiu stopáž som sa nenudil. Eiga K-On! pôsobí tak filmovo narozdiel od seriálu ale tomu snáď pridáva len na kráse. Chvála platí aj pre kresbu a hudbu. Čo so príbehu týka, tak ten jej ala seriál aj keď na 110 min bol trochu roztiahnutý,ale nevadilo. Rozhodne zaslúžených 9 bodov.

Last Exile: Ginjoku no Fam (2011) (seriál)

Nechcem to zrovnávať s prvým Exilom, kedže som ho videl ale stráášne dávno, takže by to k ničomu neviedlo, ale nedá mi nepodotknúť, že ten príjemný pocit prekvapenia sa tentokrát nekonal. Ono pozerá sa na to ľahko ak nad tým moc neuvažujete. Bohužiaľ v snahe rozpomenúť si na prvý Exile som pri tom uvažoval a tak začal badať množstvo chýb. Ale však nič predsa nie je dokonalé a chybičky sa prehliadnu ale tu je jedná veľká. A hovorí sa jej logika. Totiž čím sa blíži seriál viac ku koncu stráca čaro, na prehľadnosti a hlavne akúsi súvislú myšlienku. A nezmyselnosť vojny sa dá naznačiť taktnejšie ako nezmyselnosťou zápletky. Viem budem za blbca ale o čo vlastne šlo hlavnému záporákovi? Pomsta alebo nebodaj vyšší plán, ktorý si vycucá na konci z prstu? O čo tam vlastne šlo celkovo. Všetkých vyhladiť? Nechať všetkých žiť v mieri? A načo tá hromada postáv, veď to má len 21 častí a to si to ešte ťahá z predošlého. Ku konci som mal z toho podobný pocit ako z poslednej Shany. Seknúť seriál pár dielov pred koncom a nemuselo to dopadnúť tak biedne. Plus našli by sa isté výhrady aj k podaktorým postavám. No veľké plus a asi hlavný ťahúň Exilu zostáva dizajn, na ktorý sa veľmi prijemne pozerá, plus opening, ktorý sa mi hrozne páčil. Navyše vzdušné boje mi trochu pripomenuli sériu Seikai, takže ďalšie plus. Váham medzi okolím 5 bodov.

Lukostřelci (2011)

Tak efektami namakané, ale po príbehovej stránke slabota. Miestami až moc veľa klišé. No šípovaná bola zato dobrá. Taký akčný dlhas s historickým podtextom, no naozaj historický film nečakajte. Kludne tak sa mohli strieľať nábojmi, tie si potom vyťahovať z tela a znovu strieľať na filme by to nič nezmenilo. 6,5

Mahó šódžo Madoka Magika (2011) (seriál)

Nato, že sa jedná o moje prvé stretnutie s mahou shoujo žánrom (pár dielov sailor moon, čo som videl ako krpec, že už ani neviem o čom boli, nepočítam) musím priznať, že som naozaj nadšený. Nuž zrejme som trafil naozaj skvost. Úvod príde taký trochu nenápadnejší, nenudí ale moje srdce nezviera silná túžba vidieť ďalší diel (ako tomu bolo napr u Death Note). Našťastie sa toto zmení a ku koncu by človek kľudne prijal viac, ak by zniesol( mňa to celkom dojalo). Kresba, uf čo k nej dodať, kresba sa mi veľmi páčila, aj keď netradičné pojatie nepriateľov a ich prostredia ma celkom prekvapilo/vystrašilo/odradilo ale zvykol som si a nakoniec bez toho by to asi nebolo ono. Opening som nevynechal ani raz, ono cele OST bolo vynikajúce. Takže 10/10

Majo Čiki! (2011) (seriál)

Človek by povedal, že po toľkých drámach bude správnou voľbou siahnuť po niečom osviežujúco ľahkom, ideálne humornom. Dozaista by tomu tak i bolo, ale to by som musel učiniť šťastnejší výber. Nemôže za to iba moja značná apatia ku crossdressingu, jednoducho ten seriál "nefungoval". Samozrejme, človek sa z úvodu zasmeje, ale ten úsmev ho nakoniec prejde, keď tak zostane len prihlúply úškrn, ktorý so zábavou nemá nič spoločné. Môže za to neustále sa opakovanie tých istých vtipov - dokonca bežného stereotypu nachádzajúce ho sa v každom (druhom) anime takéhoto typu. I tá štipka originality, ak sa to dá tak nazvať, je veľmi rýchlo zadupaná. Azda je to daňou z vyššej literatúry, ktorá mi bráni vykročiť plným krokom po Moe-dó a zaradiť sa tak medzi bežných fanúšikov, či je to prípad pre ňu obdobný a jedná sa tak o takzvanú brakovú tvorbu (nemýliť s barokovou, výzdobu hrdiniek nemožno...). Bohužiaľ toto by nefungovalo ani ako paródia a ma to pritom tú kratšiu dĺžku. Ale dosť už chvály.

Ničidžó (2011) (seriál)

Keby to len netrpelo neduhom spracovaných jonkóm, kde nie všetko musí prísť smiešne a nie všetkému človek pochopí. Ale aj v takých chvíľach úškrn z tváre nemizne a človek sa ešte baví. No hlavným trikom boli pauzy. Žiadne chrlenie scénok až sa nedalo ani smiať. A samozrejme skvelá a často sa meniaca kresba, ktorá podtrhovala bláznivosť toho celého. Len je škoda vznikajúceho stereotypu a poklesu kvality.

Přední linie (2011)

Dlhú dobu veľmi nevýrazný film plný častého klišé, ktoré kade tade zozbieral. A bohužiaľ sa na tú stopáž spamätáva príliš neskoro aby ukázal ad absurdum vojny a nepomôžu tomu ani ako také dojímavé vložky (často trápne a zbytočne kaziace už tak slabý dojem) a ani krása nepriateľskej odstreľovačky, ktorej rukou by smrť prijal každý (koľkí z vás fandili jej prežitiu, priznajte sa!). Filmovo-vojnové pole ponúka mnoho filmov, ale tento bude asi jeden z tých padlých, ktorému nikto nevie prísť na meno. Radšej zalovte po psej známky s tým lepším.

Seitokai jakuindomo (2011)

Videné 2/3. Je to presne ako je to číslované a teda len 14 a 15 (?16) diel seriálu nič sa nezmenilo, nezhoršilo (možno len trochu viac fileroidnej kresby či ako to nazvať) ale bohužiaľ ani nič nezlepšilo. Teda ako pri seriály 7,5.