Osm hrozných (2015)

návrat ke kořenům jak hovado a pro mě po Gaunerech asi nejlepší Tarantino. nechápu jak někdo může nadávat na první půlku, já bych moh koukat na verbální exhibice Jacksona s Gogginsem třeba celej den. všichni bez výjimky hrajou úžasně a maj dost prostoru se předvést, skvělá kamera a hlavně pořádnej náklad hlášek a morbidního humoru z pera jednoho z největších mistrů dialogu. vážně vyjímečnej filmovej zážitek, filmy na který sem šel víckrát do kina bych spočítal na prstech dvou zdravejch rukou, ale u tohohle to byla jasná volba. film roku.

Klub rváčů (1999)

Zpověď. Láska. Nasranost. Anarchie. Šílenství. Chaos. Vykoupení. Nejlepší film.

964 Pinocchio (1991)

Bizarní love story dvou ztracených duší, který se i přes extrémní tempo, psychadelickou kameru a fakt, že všechny postavy jednaj a mluví jak na týdenní spídový kůře, nějak nedařilo mě zahákovat a udržet mojí pozornost. celý je to podaný bohužel dost vyčerpávající formou - v tom moři kvílení a koulících zraků se občas objeví skvělá scéna (musim vypíchnout tu s kolapsem/přehřátím hlavního hrdiny) ale nijak moc jich neni a když si říkáte, že to teda nějak dokoukáte, tak druhá půlka ještě přitvrdí. celý to doprovází agresivní industriálně ruchová "hudba" která, stejně jako samotnej závěr připomene (o hodně lepší) Tsukamotovo Tetsuo. celkově spíš zklamání, rozhodně to ale doporučim každýmu kdo mě požádá o tip na nějakej "divnej film".